Połącz się z nami

Newsy

Rozpoczęto konstrukcję dziesięciomilenijnego zegara

W projekt zaangażowany jest prezes Amazonu Jeff Bezos.

Opublikowane

dnia

Niektóre projekty są tworzone po to, aby przynieść konkretne rezultaty; celem innych jest trwanie. Do tej drugiej grupy zalicza się niewątpliwie Zegar Na 10 000 Lat, którego konstrukcja właśnie się rozpoczęła.

Historia zegara rozpoczyna się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to został on zaprojektowany przez Danny’ego Hillisa, założyciela fundacji The Long Now. Zegar Na 10 000 Lat miał być przedsięwzięciem zwracającym uwagę na przyszłe potrzeby ludzkości i planety. Jego budowa ruszyła jednak na dobre dopiero po 2000 roku. Wtedy to projektem zainteresował się prezes Amazonu Jeff Bezos, który nie tylko sfinansował część niezbędnych badań, ale również oddał do dyspozycji fundacji należące do niego tereny w zachodnim Teksasie. To właśnie tam, w wydrążonym wzgórzu, jest montowany czasomierz o długości ponad 150 m. Właśnie rozpoczęła się instalacja mechanizmu zegarowego zasilanego dobowymi zmianami temperatury.

Zamiast sekund, minut i godzin zegar ma odmierzać lata, stulecia i tysiąclecia – o upłynięciu tych ostatnich poinformuje kukułka, której działania nie zaobserwujemy za życia. Został zaprojektowany w taki sposób, aby wymagać jedynie minimalnych prac konserwacyjnych. Po ukończeniu budowy będzie on również dostępny dla zwiedzających.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Ikea prezentuje kolekcję elektroniki FREKVENS

Powstała we współpracy z designerami z Teenage Engineering.

Opublikowane

dnia

W sklepach Ikea pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów. Tym razem do inteligentnego oświetlenia dołączy limitowana kolekcja FREKVENS, składająca się z modułowych głośników, reflektorów i elementów dekoracyjnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Netflix wyprodukuje film anime w uniwersum Wiedźmina

Za oprawę audiowizualną odpowiedzialni będą twórcy Legendy Korry.

Opublikowane

dnia

Wiedźmin okazał się przełomową produkcją dla Netflixa – to najpopularniejsza produkcja w historii serwisu streamingowego, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Nic dziwnego, że powstają kolejne plany ekspansji tego uniwersum.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Motoroli Razr już w lutym

W Polsce trafi do oferty jednego operatora.

Opublikowane

dnia

Żadna inna premiera nie wzbudza takiego uczucia nostalgii, jak ta. Po miesiecznym opóźnieniu w nasze ręce trafi wyczekiwana Motorola Razr – nowoczesna wariacja na temat telefonu z klapką.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne