Połącz się z nami

Technologie

Rozpoczęła się publiczna beta systemów operacyjnych od Apple

iOS 13, iPadOS, tvOS i macOS Catalina już dostępne.

Opublikowane

dnia

Podczas tegorocznej konferencji Apple WWDC najwięcej emocji wzbudziły nowe wersje systemów operacyjnych, które wprowadzą na iPhone’y, iPady i komputery z macOS sporo udogodnień. Jeśli nie chcemy czekać z ich sprawdzeniem do września, możemy wziąć udział w publicznej becie.

Do wypróbowania nowego oprogramowania niezbędne jest członkostwo w programie Apple Beta Software Program. Daje ono każdemu użytkownikowi produktów Apple możliwość przetestowania nowych funkcji przed ich oficjalną premierą, a także wykrycia możliwych bugów i wskazania ich deweloperom. Aby zapisać się do programu wystarczy mieć swoje Apple ID, a osoby uczestniczące w poprzedniej edycji testów beta powinny otrzymać automatyczny dostęp do nowej zawartości. Przed rozpoczęciem testów Apple zaleca wykonanie kopii zapasowej dotychczasowego systemu operacyjnego na wypadek, gdyby po aktualizacji przestał on działać poprawnie.

Czy warto wypróbować nowe systemy od Apple przed ich premierą? Z jednej strony beta daje nam dostęp do wielu interesujących funkcji, na przykład nocnego trybu w iOS 13 czy możliwości otwarcia dwóch instancji jednej apki w iPadOS. Z drugiej, wersje beta bywają wypełnione nieodkrytymi bugami, które potrafią uniemożliwić korzystanie z urządzenia. Wśród znalezionych do tej pory błędów znalazły się niewyjaśnione zawieszanie się Face ID, niestabilne działanie niektórych aplikacji (w szczególności przeprojektowanych Zdjęć) czy problemy z bezprzewodowym przesyłaniem audio. Przed ściągnięciem i wypróbowaniem bety warto wiedzieć o związanych z nią niedogodnościach.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejna fabryka Tesli powstanie w Berlinie

Będzie produkowała baterie, napędy i niektóre modele.

Opublikowane

dnia

Po Stanach Zjednoczonych i Chinach przyszedł czas na Europę. Elon Musk oficjalnie potwierdził, że kolejna fabryka Tesli powstanie w Niemczech. Plany firmy zakładają, że produkcja ruszy już w 2021 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje ekspansję na rynku AR

W planach headset, okulary i nowe funkcje na iPadzie.

Opublikowane

dnia

O tym, że Apple z nadzieją patrzy w stronę rozwiązań AR, wiadomo nie od dziś. Póki co firma stara się zachować w sekrecie swoje plany związane z rzeczywistością rozszerzoną, ale najnowsze przecieki zdają się potwierdzać, że już wkrótce mocno zaznaczy ona swoją pozycję na tym rynku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Disney+

Serwis streamingowy dostępny dla subskrybentów w trzech krajach.

Opublikowane

dnia

To chyba najbardziej oczekiwana premiera wśród serwisów streamingowych – w końcu po raz pierwszy w jednym miejscu dostępne będą wszystkie produkcje z uniwersum Marvela, Gwiezdnych Wojen czy klasyczne, disneyowskie filmy. Czego jeszcze możemy spodziewać się po usłudze Disney+?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne