Połącz się z nami

Newsy

Reklamy YouTube z kopaniem kryptowalut

Wykorzystywały CPU użytkowników do pozyskiwania kryptowalut.

Opublikowane

dnia

Strony internetowe, które potajemnie wykorzystują komputery odwiedzających je użytkowników do kopania Bitcoinów i innych kryptowalut, to żadna nowość. Niespodzianką natomiast mogą być… reklamy YouTube, pod które również podpisano skrypt CoinHive służący do pozyskiwania waluty Monero.

Niedawno użytkownicy YouTube zaczęli pisać na Twitterze o dziwnym zachowaniu oprogramowania antywirusowego podczas oglądania reklam przed filmami. Najczęściej pojawiało się ono u internautów z Japonii, Francji, Tajwanu, Włoch i Hiszpanii. Okazało się, że za sprawą platformy Google DoubleClick do niektórych reklam doczepiono skrypt CoinHive. Służy on do pozyskiwania kryptowaluty Monero (kurs 1 XMR – 1 027 PLN) za wykorzystaniem mocy obliczeniowej komputerów gości danej strony internetowej – oczywiście przy ich pełnej zgodzie. Kontrowersyjne reklamy natomiast wykorzystywały do 80% CPU oglądających bez uprzedniego poinformowania samych zainteresowanych lub YouTube.

Google zareagowało bardzo szybko i „kopiące” reklamy zniknęły z YouTube w ciągu kilku godzin. Przynajmniej według oficjalnego stanowiska – zewnętrzne agencje bezpieczeństwa takie, jak Trend Micro twierdzą, że szkodliwe reklamy były obecne na platformie nawet przez kilkanaście dni.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

DJI RoboMaster S1 – bojowy robot edukacyjny

Uczy użytkowników podstaw programowania.

Opublikowane

dnia

Firma DJI jest znana przede wszystkim ze swoich dronów (a ostatnio także kamer sportowych), ale to nie jedyny obszar rynku technologicznego, na którym oznacza ona swoją obecność. Do sprzedaży trafił właśnie stworzony przez nią robot bojowy do nauki i zabawy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google pokazuje zapowiedź Pixela 4

Podwójny aparat na charakterystycznym, kwadratowym polu.

Opublikowane

dnia

Stare porzekadło mówi „jeśli nie możesz ich pokonać, przyłącz się do nich”. W odpowiedzi na pojawiające się wycieki i spekulacje Google postanowiło oficjalnie potwierdzić prace nad Pixelem 4 i opublikować jego pierwsze oficjalne zdjęcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne