Połącz się z nami

Newsy

Aplikacja fitness Strava odkrywa militarne sekrety

Zbiera więcej danych, niż podejrzewają użytkownicy.

Opublikowane

dnia

Twórcy aplikacji fitnessowej Strava postanowili pochwalić się mapą przedstawiającą wykorzystanie ich dzieła na całym świecie. Okazało się jednak, że „cały świat” obejmuje również tajne obiekty i bazy militarne, a aplikacja zbiera dane potrzebne do wygenerowania mapy właściwie bez wiedzy użytkownika.

Niebezpieczeństwo wynikające z opublikowania mapy wynika po części z jej dokładności. W dużym przybliżeniu obrazu każdy może zidentyfikować drogi, którymi poruszają się użytkownicy aplikacji. Po nałożeniu tej informacji na zdjęcia satelitarne dostępne w Mapach Google można łatwo określić, jak poruszają się np. żołnierze w bazach militarnych, którzy korzystają z tej aplikacji, i za pomocą tych danych określić standardowe trasy patrolowe. Stanowi to niebezpieczeństwo szczególnie dla obiektów wojskowych zlokalizowanych na terenach objętych działaniami wojennymi – tak, dane pochodzą również z takich baz.

Problem z mapą Stravy jest po części winą producenta, a po części użytkowników – w końcu deweloper nie poinformował ich o tym, że ich dane posłużą do stworzenia tego typu mapy (nawet po ich anonimizacji), ale przyznajmy: instalacja jakiegokolwiek trackera na służbowym telefonie nie należy do najrozsądniejszych posunięć. Jeśli zaś i wam nie podoba się wykorzystanie waszych danych do stworzenia tego typu mapy, możecie wyłączyć tę opcję w menu Privacy -> Learn more ->Learn more ->Personal settings (Android) lub Privacy -> Further customize (iOS) – czyli w niezbyt oczywistych miejscach.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne