Połącz się z nami

Newsy

Facebook zakazuje reklam promujących kryptowaluty

Powodem jest narażenie użytkowników portalu na oszustwa.

Opublikowane

dnia

Rynek kryptowalut jest dla wielu osób czymś egzotycznym, ale bardzo pociągającym. Niestety, ze względu na swoją niewiedzę początkujący użytkownicy są narażeni na nieuczciwe praktyki niektórych podmiotów. Facebook postanowił zawalczyć z tym zjawiskiem i zakazał wszystkich reklam promujących kryptowaluty.

Głównym problemem adresowanym przez Facebooka są dość często spotykane zjawiska oparte na zasadzie schematu Ponziego (czyli podobne do piramidy finansowej, ale bardziej scentralizowane) oraz wszelkiego rodzaju akcje obiecujące szybkie wzbogacenie się np. poprzez wydobywanie kryptowalut w chmurze (cloud mining). Osoby, które skuszą się na szybką perspektywę zarobku, mogą ponieść znaczące straty finansowe, których rekompensacja będzie niemożliwa. Nie oznacza to, że wszystkie przedsięwzięcia z wykorzystaniem kryptowalut są nastawione na oszustwo, ale początkujący mogą mieć trudności z odróżnieniem prawdziwych okazji od tych fałszywych.

Facebook zakazuje wszystkich reklam zawierających odniesienia do kryptowalut i tokenów nie tylko na swoim portalu społecznościowym, ale również na Instagramie. Jednocześnie firma przyznaje, że zakres tych obostrzeń jest bardzo szeroki i może uderzać w uczciwych reklamodawców. Polityka Facebooka względem kryptowalut może ulec zmianie w przyszłości, kiedy algorytmy nauczą się wyłapywać wszystkie nieuczciwe reklamy i oddzielać je od tych dobrych.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne