Połącz się z nami

Newsy

Facebook zakazuje reklam promujących kryptowaluty

Powodem jest narażenie użytkowników portalu na oszustwa.

Opublikowane

dnia

Rynek kryptowalut jest dla wielu osób czymś egzotycznym, ale bardzo pociągającym. Niestety, ze względu na swoją niewiedzę początkujący użytkownicy są narażeni na nieuczciwe praktyki niektórych podmiotów. Facebook postanowił zawalczyć z tym zjawiskiem i zakazał wszystkich reklam promujących kryptowaluty.

Głównym problemem adresowanym przez Facebooka są dość często spotykane zjawiska oparte na zasadzie schematu Ponziego (czyli podobne do piramidy finansowej, ale bardziej scentralizowane) oraz wszelkiego rodzaju akcje obiecujące szybkie wzbogacenie się np. poprzez wydobywanie kryptowalut w chmurze (cloud mining). Osoby, które skuszą się na szybką perspektywę zarobku, mogą ponieść znaczące straty finansowe, których rekompensacja będzie niemożliwa. Nie oznacza to, że wszystkie przedsięwzięcia z wykorzystaniem kryptowalut są nastawione na oszustwo, ale początkujący mogą mieć trudności z odróżnieniem prawdziwych okazji od tych fałszywych.

Facebook zakazuje wszystkich reklam zawierających odniesienia do kryptowalut i tokenów nie tylko na swoim portalu społecznościowym, ale również na Instagramie. Jednocześnie firma przyznaje, że zakres tych obostrzeń jest bardzo szeroki i może uderzać w uczciwych reklamodawców. Polityka Facebooka względem kryptowalut może ulec zmianie w przyszłości, kiedy algorytmy nauczą się wyłapywać wszystkie nieuczciwe reklamy i oddzielać je od tych dobrych.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

DJI RoboMaster S1 – bojowy robot edukacyjny

Uczy użytkowników podstaw programowania.

Opublikowane

dnia

Firma DJI jest znana przede wszystkim ze swoich dronów (a ostatnio także kamer sportowych), ale to nie jedyny obszar rynku technologicznego, na którym oznacza ona swoją obecność. Do sprzedaży trafił właśnie stworzony przez nią robot bojowy do nauki i zabawy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google pokazuje zapowiedź Pixela 4

Podwójny aparat na charakterystycznym, kwadratowym polu.

Opublikowane

dnia

Stare porzekadło mówi „jeśli nie możesz ich pokonać, przyłącz się do nich”. W odpowiedzi na pojawiające się wycieki i spekulacje Google postanowiło oficjalnie potwierdzić prace nad Pixelem 4 i opublikować jego pierwsze oficjalne zdjęcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne