Połącz się z nami

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

Brave powstawała przez niemal cztery lata, ale nareszcie jej deweloperom udało się wyjść z fazy testów beta i zaprezentować nam gotowy program. To przeglądarka open-source, oparta na architekturze Chromium, a zatem kompatybilna z dodatkami do przeglądarki Google. Podstawą jej funkcjonowania jest automatyczne blokowanie reklam, skryptów śledzących i samoodtwarzających się filmów. Do dyspozycji użytkownika oddane zostaną także dodatkowe ustawienia prywatności, jak również dwa tryby incognito – „zwykły” i taki wykorzystujący protokół Tor.

Jedyne ogłoszenia, jakie w niej zobaczymy, to te w ramach programu Brave Rewards. Użytkownicy, którzy z niego skorzystają, będą mogli obejrzeć wybrane przez Brave reklamy, a w zamian otrzymają tokeny BAT. Następnie wykorzystamy je do wspomożenia konkretnej strony internetowej czy twórcy, albo do kupienia kart podarunkowych. Wśród stron, które dołączyły do programu BAT, znalazła się Wikipedia, Twitter, YouTube i Reddit. Wyświetlane ogłoszenia będą personalizowane, ale nie za pośrednictwem skryptów śledzących – zamiast tego pojawią się algorytmy analizujące treść strony internetowej, którą przeglądamy, i dostosowujące treść reklam do naszych zainteresowań. Informacje te nie trafią do osób trzecich.

Brave otrzyma także wbudowanego klienta torrent, portfel kryptowalutowy, a w przyszłości także zintegrowany VPN. Przeglądarka dostępna jest już na Windowsie, macOS, Linuksie, Androidzie oraz iOS. Należy zauważyć, że nie jest to jedyny program nastawiony na bezpieczeństwo w internecie – wiele funkcji chroniących naszą prywatność ma także Tor Browser czy chociażby bardziej popularny Firefox.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Columbia prezentuje kurtki inspirowane filmem „Gwiezdne Wojny”

Specjalna edycja kurtek Challenger nawiązuje zarówno do jasnej jak i ciemnej strony mocy.

Opublikowane

dnia

przez

Columbia Sportswear prezentuje Challenger – kurtkę z wyjątkowej serii  Star Wars Force Edition, inspirowanej finalnym starciem jasnej i ciemnej strony mocy.  Fani mogą teraz pokazać, z którą częścią bohaterów się identyfikują: wybierając czarną kurtkę „ciemnej strony” z detalami nawiązującymi do Imperium, lub szarą – „jasnej strony” – z elementami odsyłającymi do stylistyki Sojuszu Rebeliantów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Zdjęcia Google z funkcją czatu

Łatwiejsze przesyłanie, komentowanie i zapisywanie fotek.

Opublikowane

dnia

Google wielokrotnie eksperymentowało z komunikatorami i mediami społecznościowymi: Allo okazało się spektakularną porażką, podobnie zresztą jak Google+. Teraz namiastka social media trafi do niespodziewanego miejsca, czyli aplikacji Zdjęcia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera Motoroli One Hyper

Wysuwany aparat przedni, Android 10 i całkiem mocna specyfikacja.

Opublikowane

dnia

Pod szyldem Motoroli od wielu lat produkowane są smartfony ze średniej półki. One Hyper, ich najnowszy model, co prawda nie może konkurować z tegorocznymi flagowcami, ale nie jest takim znowu zwyczajnym „średniaczkiem”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne