Połącz się z nami

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

Na chwilę obecną zasięg xCloud jest ograniczony do Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Korei Południowej, ale już w 2020 roku zostanie on rozszerzony o kolejne miejsca: Kanadę, Indie, Japonię i kraje Europy Wschodniej. Faza testów może potrwać tam stosunkowo krótko, ponieważ jeszcze w tym samym roku Microsoft planuje oficjalne uruchomienie usługi dla wszystkich użytkowników. Przedstawiciele firmy zaznaczyli, że pełna wersja serwisu streamingowego nie trafi do wszystkich państw, które otrzymają dostęp do testowej wersji xCloud. Wypowiedź ta dotyczyła przede wszystkim Indii, w których konsola Microsoftu sprzedała się znacznie gorzej niż PS4, ale które ze względu na duże zaludnienie pozostają atrakcyjnym rynkiem dla koncernów technologicznych.

Podczas konferencji zaprezentowano także nowe tytuły, które trafią do portfolio xCloud. Obecnie w planach jest udostępnienie ponad 50 tytułów, w tym Soulcalibur VI, Devil May Cry 5, Just Cause 4 czy Forza Horizon 4. W przyszłym roku do biblioteki dołączy także kolekcja Final Fantasy VII-XV, Flight Simulator i kilka nowości: survivalowy tytuł od Obsidian Grounded, epizodyczne Tell Me Why autorstwa Dontnod Entertainment i wiele innych gier.

Przyszłoroczna premiera xCloud wydaje się próbą podcięcia skrzydeł najważniejszemu rywalowi na arenie streamingu gier, czyli Google Stadia. Świadczy o tym także zapowiedź, że usługa już wkrótce zostanie zintegrowana z pecetowym Game Pass, co pozwoli grać w te same tytuły na różnych konsolach. Co ciekawe, w przyszłym roku Microsoft planuje dodać do xCloud wsparcie dla kontrolerów PlayStation DualShock 4 – ot, taki ukłon w stronę graczy, którzy wolą je od microsoftowskich padów.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

NASA bada wybuchy na asteroidzie

Ciało niebieskie od czasu do czasu wyrzuca skały.

Opublikowane

dnia

Asteroida Bennu stała się sławna, gdy NASA wybrało ją jako cel misji – agencja kosmiczna miała lepiej poznać asteroidę, która znajduje się na orbicie potencjalnie kolidującej z Ziemią. Na razie zaobserwowano jednak inne, niespotykane dotąd zjawisko…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Snapchat testuje wklejanie twarzy użytkowników do filmów

Coś jak deepfake, ale na wesoło.

Opublikowane

dnia

Aplikacje społecznościowe muszą wciąż dodawać nowe funkcje, by zatrzymać uwagę użytkowników. Snapchat tym razem stawia na uczenie maszynowe – specjalne algorytmy umieszczą nasze twarze w krótkich klipach wideo.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Columbia prezentuje kurtki inspirowane filmem „Gwiezdne Wojny”

Specjalna edycja kurtek Challenger nawiązuje zarówno do jasnej jak i ciemnej strony mocy.

Opublikowane

dnia

przez

Columbia Sportswear prezentuje Challenger – kurtkę z wyjątkowej serii  Star Wars Force Edition, inspirowanej finalnym starciem jasnej i ciemnej strony mocy.  Fani mogą teraz pokazać, z którą częścią bohaterów się identyfikują: wybierając czarną kurtkę „ciemnej strony” z detalami nawiązującymi do Imperium, lub szarą – „jasnej strony” – z elementami odsyłającymi do stylistyki Sojuszu Rebeliantów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Zdjęcia Google z funkcją czatu

Łatwiejsze przesyłanie, komentowanie i zapisywanie fotek.

Opublikowane

dnia

Google wielokrotnie eksperymentowało z komunikatorami i mediami społecznościowymi: Allo okazało się spektakularną porażką, podobnie zresztą jak Google+. Teraz namiastka social media trafi do niespodziewanego miejsca, czyli aplikacji Zdjęcia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera Motoroli One Hyper

Wysuwany aparat przedni, Android 10 i całkiem mocna specyfikacja.

Opublikowane

dnia

Pod szyldem Motoroli od wielu lat produkowane są smartfony ze średniej półki. One Hyper, ich najnowszy model, co prawda nie może konkurować z tegorocznymi flagowcami, ale nie jest takim znowu zwyczajnym „średniaczkiem”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne