Połącz się z nami

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

Wśród najczęściej pojawiającego się błędu jest ten związany z usunięciem specjalnej folii ochronnej pokrywającej ekran urządzenia. Najczęściej usunięcie plastikowej warstwy to przepustka do lepszych kolorów i przyjemniejszego korzystania z wyświetlacza, jednak polimerowa osłona zastosowana w Galaxy Fold ma praktyczne zastosowanie i chroni go przed mechanicznymi uszkodzeniami podczas składania. Użytkownicy, którzy ją zdjęli, zaobserwowali poważne uszkodzenia – ekran lub jego część przestały działać i zrobiły się czarne. Samsung nie poinformował o możliwości zepsucia ekrany w wersjach recenzenckich, ale egzemplarze przeznaczone do sprzedaży będą opatrzone stosownym ostrzeżeniem.

Poza problemami związanymi z usunięciem osłony ekranu, część recenzentów doświadczyła problemów związanych z zawiasem telefonu. W niektórych przypadkach wzdłuż linii złożenia pojawił się pasek martwych pikseli, a część wyświetlacza zaczynała migotać lub wyłączać się. Zawias stanowi także miejsce, przez które do wnętrza telefonu mogą przedostawać się drobne zanieczyszczenia – w skrajnym przypadku mogą się one dostać pod ekran i spowodować jego wybrzuszenie. Samsung obiecał, że opisane powyżej problemy nie dotyczą egzemplarzy komercyjnych, a producent zbada każdy przypadek uszkodzonego ekranu w egzemplarzach przedprodukcyjnych. Galaxy Fold ma trafić do pierwszych użytkowników już pod koniec tygodnia – miejmy nadzieję, że bez tych błędów.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: Oppo Find X2 Pro

Testy

Unpacked 2020: kolejne nowości od Samsunga

Newsy

Samsung Galaxy Note 20, Note 20 Ultra i Z Fold 2 oficjalnie

Newsy

Google Nearby Share – AirDrop dla Androida

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!