Połącz się z nami

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

Wśród najczęściej pojawiającego się błędu jest ten związany z usunięciem specjalnej folii ochronnej pokrywającej ekran urządzenia. Najczęściej usunięcie plastikowej warstwy to przepustka do lepszych kolorów i przyjemniejszego korzystania z wyświetlacza, jednak polimerowa osłona zastosowana w Galaxy Fold ma praktyczne zastosowanie i chroni go przed mechanicznymi uszkodzeniami podczas składania. Użytkownicy, którzy ją zdjęli, zaobserwowali poważne uszkodzenia – ekran lub jego część przestały działać i zrobiły się czarne. Samsung nie poinformował o możliwości zepsucia ekrany w wersjach recenzenckich, ale egzemplarze przeznaczone do sprzedaży będą opatrzone stosownym ostrzeżeniem.

Poza problemami związanymi z usunięciem osłony ekranu, część recenzentów doświadczyła problemów związanych z zawiasem telefonu. W niektórych przypadkach wzdłuż linii złożenia pojawił się pasek martwych pikseli, a część wyświetlacza zaczynała migotać lub wyłączać się. Zawias stanowi także miejsce, przez które do wnętrza telefonu mogą przedostawać się drobne zanieczyszczenia – w skrajnym przypadku mogą się one dostać pod ekran i spowodować jego wybrzuszenie. Samsung obiecał, że opisane powyżej problemy nie dotyczą egzemplarzy komercyjnych, a producent zbada każdy przypadek uszkodzonego ekranu w egzemplarzach przedprodukcyjnych. Galaxy Fold ma trafić do pierwszych użytkowników już pod koniec tygodnia – miejmy nadzieję, że bez tych błędów.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne