Połącz się z nami

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

Wśród najczęściej pojawiającego się błędu jest ten związany z usunięciem specjalnej folii ochronnej pokrywającej ekran urządzenia. Najczęściej usunięcie plastikowej warstwy to przepustka do lepszych kolorów i przyjemniejszego korzystania z wyświetlacza, jednak polimerowa osłona zastosowana w Galaxy Fold ma praktyczne zastosowanie i chroni go przed mechanicznymi uszkodzeniami podczas składania. Użytkownicy, którzy ją zdjęli, zaobserwowali poważne uszkodzenia – ekran lub jego część przestały działać i zrobiły się czarne. Samsung nie poinformował o możliwości zepsucia ekrany w wersjach recenzenckich, ale egzemplarze przeznaczone do sprzedaży będą opatrzone stosownym ostrzeżeniem.

Poza problemami związanymi z usunięciem osłony ekranu, część recenzentów doświadczyła problemów związanych z zawiasem telefonu. W niektórych przypadkach wzdłuż linii złożenia pojawił się pasek martwych pikseli, a część wyświetlacza zaczynała migotać lub wyłączać się. Zawias stanowi także miejsce, przez które do wnętrza telefonu mogą przedostawać się drobne zanieczyszczenia – w skrajnym przypadku mogą się one dostać pod ekran i spowodować jego wybrzuszenie. Samsung obiecał, że opisane powyżej problemy nie dotyczą egzemplarzy komercyjnych, a producent zbada każdy przypadek uszkodzonego ekranu w egzemplarzach przedprodukcyjnych. Galaxy Fold ma trafić do pierwszych użytkowników już pod koniec tygodnia – miejmy nadzieję, że bez tych błędów.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne