Połącz się z nami

Newsy

Tablet od HTC już w 2015 roku

HTC co prawda jest partnerem produkcyjnym tabletu Nexus 9, jednak firma od 2011 roku nie zaprezentowała swojego urządzenia tego typu. Ma się to zmienić już w 2015 roku.

Focus Taiwan podał, iż CFO tajwańskiego koncernu, Chang Chia-lin potwierdził, że firma ma powrócić na rynek tabletów ze swoim własnym produktem już w 2015 roku. Niestety, nie podano żadnego cytatu. Informacje nie są zatem oficjalne.

Przedstawiciel HTC na Azję Północną, Jack Tong,  stwierdził jakiś czas temu, że „rynek niskobudżetowych tabletów nie jest rentowny”. Wypowiedź ta odnosiła się do urządzeń o cenie poniżej 160 USD. Tong przyznał jednocześnie, że o wiele więcej miejsca jest w segmencie urządzeń ze średniej i najwyższej półki. Należy więc przypuszczać, że cena tabletu HTC będzie dość wysoka.

Ostatnim tabletem tajwańskiego producenta był zaprezentowany w 2011 roku HTC Flyer, jednak informacje odnośnie wysokości sprzedaży były tak niskie, że firma zdecydowała nie ujawniać tych danych. Warto podkreślić, że partnerstwo Google i HTC w kwestii Nexusa 9 nie jest zagrożone.

Student Informatyki i Ekonometrii na Politechnice Gdańskiej, zapalony fotograf i multiinstrumentalista.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

HTC oficjalnie prezentuje U20 5G

Newsy

Wyciekła specyfikacja HTC Desire 20 Pro

Newsy

XRSpace Mova – headset VR z modemem 5G

Newsy

HTC Vive Cosmos: odyseja kosmiczna

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!