Połącz się z nami

Newsy

Premiera podcastu Marka Zuckerberga

Założyciel Facebooka o technologii i społeczeństwie.

Mimo kontrowersji dookoła Facebooka, Mark Zuckerberg nie zwalnia tempa. W katalogu Spotify właśnie pojawiły się dwa pierwsze odcinki podcastu Tech & Society with Mark Zuckerberg, w którym opowiada on o wyzwaniach związanych z rozpowszechnianiem informacji w dzisiejszym świecie.

Podcast ma formę rozmowy z zaproszonymi gośćmi – ekspertami specjalizującymi się w temacie odcinka. Pierwszy epizod to zapis ponad półtoragodzinnej rozmowy z profesorem Harvardu Jonathanem Zittrainem na temat tego, jak technologia wpływa na prawodawstwo i prywatność. W drugim odcinku Zuckerberg rozmawia z Mathiasem Döpfnerem z grupy medialnej Axel Springer o nowoczesnym dziennikarstwie i przekazywaniu informacji w erze internetu.

Przeprowadzone w ramach podcastu wywiady dostępne są także w formie materiałów wideo na profilu założyciela Facebooka. Nowe odcinki będą ukazywały się co kilka tygodni – nie wiadomo, ile dokładnie ich będzie, ale seria na pewno nie skończy się na dwóch rozmowach. Epizody będą udostępniane nie tylko przez Spotify i Facebooka; wkrótce trafią one także na inne platformy.

Należy zauważyć, że tematy poruszane w Tech & Society with Mark Zuckerberg bezpośrednio nawiązują do skandali z udziałem Facebooka i jego planów, na przykład tych dotyczących promowania wiadomości z lokalnych źródeł. Miejmy nadzieję, że dyskusje z ekspertami nie zamienią się w czysto PR-owy manewr, ale zamiast tego posłużą lepszemu poznaniu wyzwań, przed którymi stoi społeczeństwo informacyjne.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Facebook prezentuje prototyp kompaktowego headsetu VR

Newsy

Oculus kończy produkcję headsetu Go

Newsy

Facebook dodaje narzędzie do kasowania starej zawartości

Newsy

Facebook CatchUp – aplikacja do połączeń głosowych

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!