Połącz się z nami

Newsy

Premiera podcastu Marka Zuckerberga

Założyciel Facebooka o technologii i społeczeństwie.

Opublikowane

dnia

Mimo kontrowersji dookoła Facebooka, Mark Zuckerberg nie zwalnia tempa. W katalogu Spotify właśnie pojawiły się dwa pierwsze odcinki podcastu Tech & Society with Mark Zuckerberg, w którym opowiada on o wyzwaniach związanych z rozpowszechnianiem informacji w dzisiejszym świecie.

Podcast ma formę rozmowy z zaproszonymi gośćmi – ekspertami specjalizującymi się w temacie odcinka. Pierwszy epizod to zapis ponad półtoragodzinnej rozmowy z profesorem Harvardu Jonathanem Zittrainem na temat tego, jak technologia wpływa na prawodawstwo i prywatność. W drugim odcinku Zuckerberg rozmawia z Mathiasem Döpfnerem z grupy medialnej Axel Springer o nowoczesnym dziennikarstwie i przekazywaniu informacji w erze internetu.

Przeprowadzone w ramach podcastu wywiady dostępne są także w formie materiałów wideo na profilu założyciela Facebooka. Nowe odcinki będą ukazywały się co kilka tygodni – nie wiadomo, ile dokładnie ich będzie, ale seria na pewno nie skończy się na dwóch rozmowach. Epizody będą udostępniane nie tylko przez Spotify i Facebooka; wkrótce trafią one także na inne platformy.

Należy zauważyć, że tematy poruszane w Tech & Society with Mark Zuckerberg bezpośrednio nawiązują do skandali z udziałem Facebooka i jego planów, na przykład tych dotyczących promowania wiadomości z lokalnych źródeł. Miejmy nadzieję, że dyskusje z ekspertami nie zamienią się w czysto PR-owy manewr, ale zamiast tego posłużą lepszemu poznaniu wyzwań, przed którymi stoi społeczeństwo informacyjne.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne