Połącz się z nami

Newsy

Premiera podcastu Marka Zuckerberga

Założyciel Facebooka o technologii i społeczeństwie.

Opublikowane

dnia

Mimo kontrowersji dookoła Facebooka, Mark Zuckerberg nie zwalnia tempa. W katalogu Spotify właśnie pojawiły się dwa pierwsze odcinki podcastu Tech & Society with Mark Zuckerberg, w którym opowiada on o wyzwaniach związanych z rozpowszechnianiem informacji w dzisiejszym świecie.

Podcast ma formę rozmowy z zaproszonymi gośćmi – ekspertami specjalizującymi się w temacie odcinka. Pierwszy epizod to zapis ponad półtoragodzinnej rozmowy z profesorem Harvardu Jonathanem Zittrainem na temat tego, jak technologia wpływa na prawodawstwo i prywatność. W drugim odcinku Zuckerberg rozmawia z Mathiasem Döpfnerem z grupy medialnej Axel Springer o nowoczesnym dziennikarstwie i przekazywaniu informacji w erze internetu.

Przeprowadzone w ramach podcastu wywiady dostępne są także w formie materiałów wideo na profilu założyciela Facebooka. Nowe odcinki będą ukazywały się co kilka tygodni – nie wiadomo, ile dokładnie ich będzie, ale seria na pewno nie skończy się na dwóch rozmowach. Epizody będą udostępniane nie tylko przez Spotify i Facebooka; wkrótce trafią one także na inne platformy.

Należy zauważyć, że tematy poruszane w Tech & Society with Mark Zuckerberg bezpośrednio nawiązują do skandali z udziałem Facebooka i jego planów, na przykład tych dotyczących promowania wiadomości z lokalnych źródeł. Miejmy nadzieję, że dyskusje z ekspertami nie zamienią się w czysto PR-owy manewr, ale zamiast tego posłużą lepszemu poznaniu wyzwań, przed którymi stoi społeczeństwo informacyjne.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

DJI RoboMaster S1 – bojowy robot edukacyjny

Uczy użytkowników podstaw programowania.

Opublikowane

dnia

Firma DJI jest znana przede wszystkim ze swoich dronów (a ostatnio także kamer sportowych), ale to nie jedyny obszar rynku technologicznego, na którym oznacza ona swoją obecność. Do sprzedaży trafił właśnie stworzony przez nią robot bojowy do nauki i zabawy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google pokazuje zapowiedź Pixela 4

Podwójny aparat na charakterystycznym, kwadratowym polu.

Opublikowane

dnia

Stare porzekadło mówi „jeśli nie możesz ich pokonać, przyłącz się do nich”. W odpowiedzi na pojawiające się wycieki i spekulacje Google postanowiło oficjalnie potwierdzić prace nad Pixelem 4 i opublikować jego pierwsze oficjalne zdjęcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne