Połącz się z nami

Newsy

Ostateczny koniec konsumenckiego Google+

Usługa zamknięta po wycieku danych użytkowników.

Opublikowane

dnia

Google+ miało być konkurentem Facebooka, ale okazało się, że może konkurować z nim jedynie w kwestii wycieków danych. Światło dzienne ujrzały właśnie informacje o błędzie w zabezpieczeniach portalu, przez który dostęp do prywatnych danych użytkowników był publiczny. W efekcie Google postanowiło zamknąć Google+ dla użytkowników prywatnych.

Błąd zabezpieczeń został odkryty w jednej z warstw aplikacyjnych dostępnych dla deweloperów. Wszystkie dodatki do Google+ zbudowane w oparciu o jej kod powielały lukę i dawały osobom trzecim pełen dostęp do danych użytkowników. W efekcie ujawnione zostały jedynie podstawowe informacje profilowe, ale ze względu na długą obecność buga w systemie – od 2015 do 2018 roku – szacuje się, że wyciek informacji mógł dotyczyć nawet 500 000 tysięcy osób.

Błąd po raz pierwszy zauważono w marcu i niezwłocznie załatano, ale zgodnie z opublikowanym przez Wall Street Journal raportem Google zdecydowało się na ukrycie wycieku w obawie przed opinią publiczną, która powiązałaby sprawę z ówczesną aferą z udziałem Facebooka i Cambridge Analytica. Samo Google zaprzecza tym doniesieniom i zapewnia, że nie znaleziono żadnych dowodów na to, by ujawnione dane były wykorzystywane do jakichkolwiek negatywnych działań, dlatego informowanie użytkowników uznano za zbędne.

Mimo tłumaczeń Google postanowiło zakończyć krótką historię swojego niezbyt popularnego portalu społecznościowego – decyzja ta ma być motywowana brakiem zainteresowania odbiorców i wysokimi kosztami utrzymywania projektu przy życiu. Użytkownicy otrzymają trochę czasu na zbudowanie swojej obecności w innych mediach społecznościowych, ale będą musieli zrezygnować z portalu do końca sierpnia 2019. Być może Google zdecyduje się na zmianę Google+ w portal biznesowy, ale na chwilę obecną przyszłość marki jest niejasna.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub umożliwia wspieranie twórców

Program Sponsors pozwoli na wspieranie programów open source.

Opublikowane

dnia

Otwarte oprogramowanie często zaskakuje bogatą funkcjonalnością, ale nie przynosi swoim twórcom aż tak dużych dochodów, jak w przypadku płatnych programów. Jeśli będziemy chcieli wesprzeć ulubiony projekt finansowo, już wkrótce będziemy to mogli zrobić za pomocą GitHub.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Panic Playdate – konsola z korbką zamiast joysticka

Z „pełnym sezonem” oryginalnych gier.

Opublikowane

dnia

Mimo rozwoju tytułów mobilnych, moda na przenośne konsole nie przemija. Panic, wydawca gier i oprogramowania, właśnie zapowiedział Playdate – miniaturową konsolkę z nietypowym systemem sterowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne