Połącz się z nami

Newsy

Nowy wygląd aplikacji Messenger

Redesign przywraca komunikator do jego minimalistycznych źródeł.

Opublikowane

dnia

Lepsze jest wrogiem dobrego – tę właśnie maksymę postanowił wcielić w życie Facebook, który zdecydował się na znaczącą zmianę w Messengerze. Nowa wersja aplikacji ma upraszczać interfejs i ukryć wszelkie niepotrzebne dodatki, na które narzekała społeczność użytkowników.

Messenger 4 przede wszystkim usunie część zbędnych zakładek. Obecnie jest ich aż dziewięć – dla grup, aktywnych znajomych, gier, stron społeczności i wielu innych celów. Podczas przeprowadzonej wśród użytkowników ankiety Facebook odkrył, że większość z nich nigdy nie jest nawet otwierana. Nowa wersja ma zawierać jedynie trzy zakładki: w pierwszej znajdą się rozmowy, w drugiej lista znajomych a w trzeciej „śmietnisko” z poprzedniej wersji, czyli informacje o firmach, aplikacjach i grach. Uproszczone zostanie również wysyłanie zawartości. Aby zadzwonić lub przesłać zdjęcie do konkretnego znajomego wystarczy przesunąć palcem po jego imieniu, a aplikacja otworzy kontekstowe menu zawierające wszystkie podstawowe funkcje. W przyszłości Messenger 4 otrzyma także tryb nocny.

Redesign nie oznacza, że niszowe funkcje typu przypomnienia czy GIF-y całkowicie znikną z aplikacji – nowy interfejs po prostu ukryje je w specjalnym menu. Dzięki temu osoby korzystające z nich na co dzień nie zostaną poszkodowane, a przytłaczająca większość użytkowników, dla których są one zupełnie zbędne, przestaną potykać się o nie na każdym kroku. Messenger 4 trafi na smartfony z Androidem i iOS w ciągu kilku najbliższych tygodni – jest on już oficjalnie dostępny, ale Facebook podkreśla, że przygotowanie aktualizacji dla wszystkich wersji aplikacji może zabrać jeszcze trochę czasu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne