Połącz się z nami

Newsy

HTC Exodus 1 – blockchainowy smartfon

Do kupienia za bitcoiny lub Ethereum.

Opublikowane

dnia

Mimo spektakularnego spadku wartości na początku bieżącego roku kryptowaluty pozostają popularnym sposobem inwestycji. Jednym z najczęściej wybieranych sposobów na ich przechowywanie są portfele zewnętrzne. HTC właśnie zaprezentowało Exodus 1 – telefon, który może pełnić jego funkcję.

Exodus 1 nastawiony jest przede wszystkim na bezpieczeństwo kont kryptowalutowych i przypisanych do nich kluczy płatniczych. W jego wnętrzu umieszczony został dedykowany portfel Zion współpracujący z najpopularniejszymi walutami: Bitcoinem, Ethereum i Litecoinem. Smartfon działa na Androidzie Oreo, ale wszystkie dane dotyczące operacji kryptowalutowych przechowywane są w bezpiecznej enklawie, do której dostępu nie ma nawet system operacyjny. HTC obiecuje, że zamknięty obszar już wkrótce będzie wykorzystywany także do przechowywania innych danych.

Aby chronić dostęp do kryptowalut w przypadku kradzieży lub zgubienia telefonu Exodus 1 został wyposażony w funkcję Social Key Recovery, za pomocą której można łatwo odzyskać klucze szyfrowania. Wymaga ona jedynie asysty kilku wybranych znajomych – każdy zaufany kontakt, który wybierzemy, otrzyma zaszyfrowaną część kodu. Sam telefon nie zapamiętuje kluczy i nie przechowuje ich w żadnej centralnej usłudze.

Oczywiście Exodus 1 to także smartfon. Pod względem technicznym przypomina on tegorocznego HTC U12+: wyposażony został w 6-calowy ekran QuadHD/+, procesor Qualcomm Snapdragon 845, 6 GB RAM, 128 GB pamięci wewnętrznej i baterię o pojemności 3 500 mAh. Telefon jest wodoodporny i obsługuje technologię Edge Sense 2. Posiada on również podwójny aparat fotograficzny 12 Mpix + 16 Mpix i podwójną kamerkę do selfie 2 x 8 Mpix.

Przedsprzedaż urządzenia ruszyła wczoraj, ale do klientów trafi ono w grudniu tego roku. Jego koszt to 0,15 BTC (ok. 3 660 PLN) lub 4,78 ETH (ok. 3 675 PLN) –  ze względu na częste i znaczące wahania wartości kryptowalut dokładne ceny telefonu mogą się jeszcze diametralnie zmienić.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Google otwiera projekt Google Cardboard

Teraz każdy może stworzyć aplikację VR.

Opublikowane

dnia

Ledwie miesiąc temu pożegnaliśmy Google Daydream, najambitniejszy projekt zakładający wprowadzenie wirtualnej rzeczywistości na smartfony. Na otarcie łez Google daje nam otwarty dostęp do kodu źródłowego i narzędzi służących do budowania apek na nieco bardziej, hmm, chałupniczy headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple iOS 13.2.2 już dostępny

Rozwiązuje błąd związany z zamykaniem apek w tle.

Opublikowane

dnia

iOS i iPadOS to systemy operacyjne nastawione na produktywność, ale i one nie zawsze ustrzegają się błędów, które mogą na nią negatywnie wpłynąć. Przykładem niech będzie wprowadzony w iOS 13 bug, przedwcześnie zamykający apki działające w tle i często powodujący utratę wyników pracy. Nowa aktualizacja ma go wyeliminować.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Basilisk Ultimate i Basilisk X HyperSpeed już dostępne

Myszy o 25% szybsze od innych bezprzewodowych gryzoni.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka lat temu gracze niezbyt przychylnie patrzyli na bezprzewodowe myszy i klawiatury. Technologia poszła jednak do przodu, a obecnie dostępne peryferia potrafią rywalizować z tymi przewodowymi. Przykładem mogą być nowe myszy z serii Basilisk od Razera.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

James Dean powróci na ekran za sprawą CGI

Aktor właśnie otrzymał „pośmiertny angaż”.

Opublikowane

dnia

James Dean to legenda kina amerykańskiego. Jego tragiczna śmierć w 1955 roku uczyniła z niego ikonę wśród młodych, zbuntowanych ludzi. Dzięki zdobyczom technologii już niedługo zobaczymy go w zupełnie nowej roli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi Mi CC9 Pro i Mi Watch oficjalnie

Mocna konkurencja dla produktów Apple?

Opublikowane

dnia

Tańsi producenci często oskarżani są o kopiowanie tych droższych. W przypadku nowych produktów Xiaomi nietrudno jest wskazać ich, hmm, inspiracje, ale uwagę zwracają przede wszystkim ich niezłe wnętrzności… i cena.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne