Połącz się z nami

Newsy

Nowy Kindle Oasis ze zmienną temperaturą ekranu

Coś dla miłośników czytania przed snem.

Popularny czytnik ebooków od Amazonu doczekał się kolejnej wersji. Tym razem producent postanowił dodać do niego funkcję zmiany temperatury ekranu, przydatną dla osób, które lubią czytać w najróżniejszych miejscach. Czytelnicy będą mogli ustawić również automatyczne zmiany jasności wyświetlacza.

Kindle Oasis w wersji 2019 otrzymał 7-calowy ekran E-Ink o zagęszczeniu pikseli 300 ppi. Charakteryzuje się on lepszą szybkością odświeżania niż poprzedni model, a na dodatek otrzymał funkcję zmiany temperatury podświetlenia. Czytelnik będzie mógł zatem ustawić cieplejszą barwę, gdy czyta w ciemnym pomieszczeniu przed snem, i zmienić ją na chłodną biel podczas korzystania z czytnika w ostrym słońcu. Oczywiście towarzyszy jej możliwość zmiany jasności ekranu. Czytnik może zostać także skonfigurowany do automatycznego przywracania ustawień o wschodzie i zachodzie słońca – wystarczy zapisać w nim odpowiednią godzinę.

Design Oasis 2019 przypomina poprzednie modele, chociaż na szerszym boku znalazły się nieobecne do tej pory fizyczne przyciski; strony można także zmieniać za pomocą ekranu dotykowego. Urządzenie jest wodoodporne w klasie IPX8, posiada moduł Bluetooth do podłączenia słuchawek i wsparcie dla audiobooków z serwisu Audible. Czytnik można już dostać w przedsprzedaży – za wersję 8 GB zapłacimy 250 USD (ok. 950 PLN), a 32 GB – 280 USD (ok. 1 070 USD).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

inkBOOK Calypso + Pocket

Newsy

inkBOOK Calypso – czytnik e-książek teraz z obsługą Facebooka

Newsy

TEST: InkBOOK Calypso

Testy

inkBOOK Calypso – nowy polski czytnik ebooków

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!