Połącz się z nami

Newsy

Nowe kamery Intel RealSense D400

Widzenie w trójwymiarze dla każdego urządzenia.

Opublikowane

dnia

Wiele urządzeń nie jest wyposażone w możliwość obrazowania obiektów w trójwymiarze. Nowe kamery Intel RealSense D415 i D435 mają w prosty i niedrogi sposób uzupełnić istniejące komputery o tę możliwość.

Kamery podłącza się do urządzenia za pomocą portu USB w trybie plug-n-play. Ich sercem jest specjalny procesor Intel D4, który zapewnia możliwość wykrywania i przetwarzania głębi w czasie rzeczywistym. Modele przeznaczone są do użytku w różnych warunkach oświetlenia zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, w tym jako „oko” dla drona. Ponadto kamery z serii D400 współpracują z oprogramowaniem open source Intel RealSense SDK 2.0 – zestawem narzędzi dla programistów i producentów. Model D415 przeznaczony jest do analizy pojedynczych obiektów, zaś szerokokątny D435 – do skanowania otoczenia i wykrywania głębi poruszających się obiektów.

RealSense D400 mają trafić do szerokiego grona odbiorców: oprócz wspomnianych już deweloperów są one przeznaczone dla nauczycieli i naukowców. Popularność rozwiązania może dodatkowo zwiększyć przystępna cena: D415 został wyceniony na 150 USD (510 PLN), zaś D435 na 145 USD (495 PLN).

 

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne