SOCJAL
Do góry


Nowe kamery Intel RealSense D400

Widzenie w trójwymiarze dla każdego urządzenia.

Wiele urządzeń nie jest wyposażone w możliwość obrazowania obiektów w trójwymiarze. Nowe kamery Intel RealSense D415 i D435 mają w prosty i niedrogi sposób uzupełnić istniejące komputery o tę możliwość.

Kamery podłącza się do urządzenia za pomocą portu USB w trybie plug-n-play. Ich sercem jest specjalny procesor Intel D4, który zapewnia możliwość wykrywania i przetwarzania głębi w czasie rzeczywistym. Modele przeznaczone są do użytku w różnych warunkach oświetlenia zarówno wewnątrz pomieszczeń, jak i na zewnątrz, w tym jako „oko” dla drona. Ponadto kamery z serii D400 współpracują z oprogramowaniem open source Intel RealSense SDK 2.0 – zestawem narzędzi dla programistów i producentów. Model D415 przeznaczony jest do analizy pojedynczych obiektów, zaś szerokokątny D435 – do skanowania otoczenia i wykrywania głębi poruszających się obiektów.

RealSense D400 mają trafić do szerokiego grona odbiorców: oprócz wspomnianych już deweloperów są one przeznaczone dla nauczycieli i naukowców. Popularność rozwiązania może dodatkowo zwiększyć przystępna cena: D415 został wyceniony na 150 USD (510 PLN), zaś D435 na 145 USD (495 PLN).

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy