Połącz się z nami

Newsy

iRobot HOME z asystentem głosowym Amazon Alexa oraz IFTTT już w Polsce

iRobot rewolucjonizuje komunikację ze swoimi robotami.

Wyposażenie robotów sprzątających w moduł łączności bezprzewodowej otworzyło przed inżynierami iRobot oraz użytkownikami wiele możliwości. Aplikacja iRobot HOME, która pozwala na sterowanie pracą robotów odkurzających Roomba oraz mopujących Braava jest stale rozwijana przez firmę. Dzięki najnowszej aktualizacji posiadające moduł łączności bezprzewodowej roboty Roomba stają się kompatybilne z systemami Amazon Alexa oraz IFTTT. 

Od dziś powiesz iRobotowi Roomba co ma zrobić. Dzięki współpracy z asystentem komend głosowych Amazon Alexa, użytkownicy mogą zainicjować, wstrzymać i zakończyć cykl pracy robota poprzez wypowiedzenie prostej komendy w języku angielskim. System Amazon Alexa™ jest kompatybilny ze wszystkimi modelami Roomba, które posiadają moduł łączności bezprzewodowej.

W ramach ostatniej aktualizacji (również na terenie Polski) aplikacja zyskuje funkcjonalność IFTTT, a użytkownik otrzymuje jeszcze więcej możliwości w sferze automatyzacji pracy robotów odkurzających Roomba z modułem WiFi. IFTTT jest darmową platformą online, która pomaga użytkownikom szerzej wykorzystywać możliwości aplikacji i kompatybilnych z nią urządzeń. W przypadku iRobota pomaga użytkownikowi na jeszcze dalej idącą automatyzację pracy robota Roomba. W gronie 12 apletów IFTTT znalazły się m.in. automatyczne zakończenie cyklu, gdy wrócimy do domu lub jego rozpoczęcie, gdy wychodzimy, czy wstrzymanie pracy robota, gdy odbieramy połączeniu telefoniczne. Dzięki IFTTT możliwa jest również obsługa przez Google Assistant. Komendy serwisu dostępne są w języku angielskim.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

iRobot x Anna Halarewicz – gdy technologia i sztuka łączą siły w szczytnym celu

Newsy

Asystent Google wprowadza tryb samochodowy

Newsy

Domowy geniusz

Publikacje

iRobot prezentuje Roombę i3+

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!