Połącz się z nami

Newsy

Nintendo Labo – akcesoria DIY na Switcha

Trochę Google Cardboard, trochę LEGO.

Opublikowane

dnia

Trend edukacyjnych zabawek DIY dla najmłodszych rozwija się coraz szybciej. Nintendo dorzuci do niego swoją cegiełkę w postaci Labo – zestawów kartonowych akcesoriów na Switcha, które dziecko będzie mogło samodzielnie złożyć, a następnie zagrać w dołączoną do nich minigrę.

Labo łączy w sobie grę AR z modelowaniem. Zestaw składa się z szeregu wytrzymałych kartonowych arkuszy i kartridża z dołączoną grą. Po włożeniu gry do konsoli i uruchomieniu Switcha specjalny program wyświetli interaktywne instrukcje dotyczące składania kartonowej zabawki i podłączenia jej do konsoli. Projekty (nazwane Toy-Conami) charakteryzują się różnym stopniem skomplikowania: są takie, do których zbudowania potrzeba kilkunastu minut, ale te najtrudniejsze mogą zająć nawet kilka godzin.

Pierwsze dwa zestawy Nintendo Labo będą dostępne w Europie od 27 kwietnia. Otrzymamy zatem Variety Kit, który pozwoli na zbudowanie szeregu kontrolerów do minigier: wędki, pianina czy motocyklu, oraz bardziej skomplikowany Robot Kit, za pomocą którego dziecko zbuduje… interfejs VR do sterowania wielkim robotem w specjalnej grze. Zestawy wyceniono odpowiednio na 70 i 80 USD (240 i 270 PLN).

 

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne