Połącz się z nami

Newsy

Nowa odsłona YouTube Kids

Filmy wybierane przez specjalistów, nie algorytm.

Opublikowane

dnia

Kontrowersje związane z filmami dla najmłodszych dostępnymi w aplikacji YouTube Kids mogą nareszcie zakończyć się na dobre. Platforma wideo postanowiła zmienić profil aplikacji: trafi do niej opcja wyświetlania jedynie filmów zweryfikowanych przez zaufanych kuratorów.

Skandal, jaki kilka miesięcy temu rozpętał się na YouTube, dotyczył pojawiających się w aplikacji Kids filmów nienadających się dla najmłodszych. Animacje i filmy aktorskie przedstawiały znane z bajek postaci w nierzadko brutalnych lub erotycznych sytuacjach. YouTube rozpoczęło masowe usuwanie szkodliwej zawartości, jednak zastosowane w nim algorytmy wyświetlania ciągle potrafiły podsunąć dzieciom filmy, które raczej nie były dla nich przeznaczone, na przykład o teoriach spiskowych. Sytuacja nareszcie ma zostać rozwiązana – według najnowszych informacji YouTube pracuje nad aktualizacją aplikacji YouTube Kids, która zablokuje wszystkie filmy pochodzące z niezweryfikowanych źródeł. Materiały, które trafią do aplikacji, będą musiały być zaaprobowane przez moderatorów.

YouTube walczy z problemem niedozwolonych filmów znajdujących się w aplikacji dla dzieci już od zeszłego roku. Firma doprowadziła do zamknięcia najbardziej kontrowersyjnych kanałów i usunęła setki tysięcy materiałów i komentarzy, które mogły być szkodliwe dla najmłodszych. Co ciekawe, nowa odsłona YouTube Kids nie będzie zupełnie rezygnowała z algorytmu polecania filmów: rodzice będą mogli dowolnie przełączać ją pomiędzy standardową a bezpieczną wersją.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne