SOCJAL
Do góry


Nowa odsłona YouTube Kids

Filmy wybierane przez specjalistów, nie algorytm.

Kontrowersje związane z filmami dla najmłodszych dostępnymi w aplikacji YouTube Kids mogą nareszcie zakończyć się na dobre. Platforma wideo postanowiła zmienić profil aplikacji: trafi do niej opcja wyświetlania jedynie filmów zweryfikowanych przez zaufanych kuratorów.

Skandal, jaki kilka miesięcy temu rozpętał się na YouTube, dotyczył pojawiających się w aplikacji Kids filmów nienadających się dla najmłodszych. Animacje i filmy aktorskie przedstawiały znane z bajek postaci w nierzadko brutalnych lub erotycznych sytuacjach. YouTube rozpoczęło masowe usuwanie szkodliwej zawartości, jednak zastosowane w nim algorytmy wyświetlania ciągle potrafiły podsunąć dzieciom filmy, które raczej nie były dla nich przeznaczone, na przykład o teoriach spiskowych. Sytuacja nareszcie ma zostać rozwiązana – według najnowszych informacji YouTube pracuje nad aktualizacją aplikacji YouTube Kids, która zablokuje wszystkie filmy pochodzące z niezweryfikowanych źródeł. Materiały, które trafią do aplikacji, będą musiały być zaaprobowane przez moderatorów.

YouTube walczy z problemem niedozwolonych filmów znajdujących się w aplikacji dla dzieci już od zeszłego roku. Firma doprowadziła do zamknięcia najbardziej kontrowersyjnych kanałów i usunęła setki tysięcy materiałów i komentarzy, które mogły być szkodliwe dla najmłodszych. Co ciekawe, nowa odsłona YouTube Kids nie będzie zupełnie rezygnowała z algorytmu polecania filmów: rodzice będą mogli dowolnie przełączać ją pomiędzy standardową a bezpieczną wersją.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy