Połącz się z nami

Newsy

Apple pracuje nad systemem AR do samochodów autonomicznych

Ma dostarczać kompleksowych informacji o sytuacji na drodze.

Opublikowane

dnia

Prace Apple nad własną technologią pojazdów autonomicznych to niby sekret, ale właściwie wszyscy o tym wiedzą. Firma właśnie złożyła patent dotyczący systemu AR mającego zwiększać bezpieczeństwo autonomicznego samochodu (i jego pasażerów) w ruchu drogowym.

System AR ma opierać się na pre-generowanym trójwymiarowym modelu trasy. Będzie on zawierał informacje na temat natężenia ruchu, punktów usługowych i innych ciekawych dla kierowcy obiektów. Podczas jazdy wirtualny model będzie nakładany na widok z szyby, uzupełniając otoczenie o dane. Umożliwi on także zajrzenie za przeszkody terenowe – jeśli część drogi jest zasłonięta przez wzgórze, system AR pokaże trójwymiarową wizualizację niewidocznego fragmentu. Dzięki temu korzystanie z autonomicznego pojazdu będzie bezpieczniejsze, szczególnie w warunkach słabej widoczności, kiedy zbieranie danych przez czujniki auta jest utrudnione. Wirtualna mapa ostrzeże także o wypadkach i niespodziewanych sytuacjach znajdujących się na trasie.

Apple posiada flotę 45 autonomicznych samochodów testowych, które poruszają się po Kalifornii, ale nie zdradza, jaki dokładnie cel mają te testy. Wśród najczęściej wymienianych spekulacji jest stworzenie systemu autonomicznych taksówek lub nawet opracowanie własnych elektrycznych pojazdów. Wiadomo jedynie, że autonomiczne pojazdy od Apple mogą być wypakowane przydatnymi technologiami takimi, jak rozpoznawanie gestów, oraz tymi bardziej rozrywkowymi (system VR pozwalający na przeniesienie się w wirtualny świat podczas jazdy).

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Problemy z ekranami recenzenckich telefonów Galaxy Fold

Kontrowersje związane z warstwą ochronną i wytrzymałością na zgięcia.

Opublikowane

dnia

Technologia składanych ekranów dopiero wchodzi do świata smartfonów, dlatego można było przewidzieć, że napotka ona na swojej drodze pewne przeszkody. Część użytkowników recenzenckich egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold zgłosiła problemy z wyświetlaczami smartfonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Sony ujawnia pierwsze informacje na temat PlayStation 5

Wsparcie dla 8K i ray-tracingu.

Opublikowane

dnia

Wieści o następcy PS4 od czasu do czasu pojawiają się w internecie, ale do tej pory żadne z nich nie zostały oficjalnie potwierdzone lub zaprzeczone. Dopiero teraz Sony zdecydowało się na ujawnienie pierwszych detali next-genowej konsoli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Koniec dysputy pomiędzy Apple i Qualcomm

Firmy podpisały porozumienie licencyjne na 6 lat.

Opublikowane

dnia

Jeden z najgłośniejszych sporów w technologicznym świecie, jaki mogliśmy zaobserwować w ciągu ostatnich lat, właśnie dobiegł końca. Apple i Qualcomm porozumiały się w sprawie sporu o rzekomo skradzione rozwiązania patentowe i podpisały umowę licencyjną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Serce wydrukowane na drukarce 3D

Do jego stworzenia wykorzystano komórki pacjenta.

Opublikowane

dnia

Druk 3D jest stosowany w naukach medycznych nie od dzisiaj, ale do tej pory nie był on stosowany do drukowania w pełni działających organów. Aż do teraz – naukowcy zaprezentowali pierwsze unaczynione serce wydrukowane z ludzkich komórek.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne