Połącz się z nami

Newsy

Apple pracuje nad systemem AR do samochodów autonomicznych

Ma dostarczać kompleksowych informacji o sytuacji na drodze.

Opublikowane

dnia

Prace Apple nad własną technologią pojazdów autonomicznych to niby sekret, ale właściwie wszyscy o tym wiedzą. Firma właśnie złożyła patent dotyczący systemu AR mającego zwiększać bezpieczeństwo autonomicznego samochodu (i jego pasażerów) w ruchu drogowym.

System AR ma opierać się na pre-generowanym trójwymiarowym modelu trasy. Będzie on zawierał informacje na temat natężenia ruchu, punktów usługowych i innych ciekawych dla kierowcy obiektów. Podczas jazdy wirtualny model będzie nakładany na widok z szyby, uzupełniając otoczenie o dane. Umożliwi on także zajrzenie za przeszkody terenowe – jeśli część drogi jest zasłonięta przez wzgórze, system AR pokaże trójwymiarową wizualizację niewidocznego fragmentu. Dzięki temu korzystanie z autonomicznego pojazdu będzie bezpieczniejsze, szczególnie w warunkach słabej widoczności, kiedy zbieranie danych przez czujniki auta jest utrudnione. Wirtualna mapa ostrzeże także o wypadkach i niespodziewanych sytuacjach znajdujących się na trasie.

Apple posiada flotę 45 autonomicznych samochodów testowych, które poruszają się po Kalifornii, ale nie zdradza, jaki dokładnie cel mają te testy. Wśród najczęściej wymienianych spekulacji jest stworzenie systemu autonomicznych taksówek lub nawet opracowanie własnych elektrycznych pojazdów. Wiadomo jedynie, że autonomiczne pojazdy od Apple mogą być wypakowane przydatnymi technologiami takimi, jak rozpoznawanie gestów, oraz tymi bardziej rozrywkowymi (system VR pozwalający na przeniesienie się w wirtualny świat podczas jazdy).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Netflix przygotowuje nowy serial z He-Manem

Showrunnerem projektu zostanie Kevin Smith.

Opublikowane

dnia

Po ciepło przyjętym re-boocie popularnego serialu z lat 80 She-Ra, Netflix zabrał się za kolejną serię osadzoną w tym uniwersum. Masters of the Universe: Revelation będzie kontynuacją kultowej kreskówki He-Man i Władcy Wszechświata.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne