Połącz się z nami

Newsy

Apple pracuje nad systemem AR do samochodów autonomicznych

Ma dostarczać kompleksowych informacji o sytuacji na drodze.

Opublikowane

dnia

Prace Apple nad własną technologią pojazdów autonomicznych to niby sekret, ale właściwie wszyscy o tym wiedzą. Firma właśnie złożyła patent dotyczący systemu AR mającego zwiększać bezpieczeństwo autonomicznego samochodu (i jego pasażerów) w ruchu drogowym.

System AR ma opierać się na pre-generowanym trójwymiarowym modelu trasy. Będzie on zawierał informacje na temat natężenia ruchu, punktów usługowych i innych ciekawych dla kierowcy obiektów. Podczas jazdy wirtualny model będzie nakładany na widok z szyby, uzupełniając otoczenie o dane. Umożliwi on także zajrzenie za przeszkody terenowe – jeśli część drogi jest zasłonięta przez wzgórze, system AR pokaże trójwymiarową wizualizację niewidocznego fragmentu. Dzięki temu korzystanie z autonomicznego pojazdu będzie bezpieczniejsze, szczególnie w warunkach słabej widoczności, kiedy zbieranie danych przez czujniki auta jest utrudnione. Wirtualna mapa ostrzeże także o wypadkach i niespodziewanych sytuacjach znajdujących się na trasie.

Apple posiada flotę 45 autonomicznych samochodów testowych, które poruszają się po Kalifornii, ale nie zdradza, jaki dokładnie cel mają te testy. Wśród najczęściej wymienianych spekulacji jest stworzenie systemu autonomicznych taksówek lub nawet opracowanie własnych elektrycznych pojazdów. Wiadomo jedynie, że autonomiczne pojazdy od Apple mogą być wypakowane przydatnymi technologiami takimi, jak rozpoznawanie gestów, oraz tymi bardziej rozrywkowymi (system VR pozwalający na przeniesienie się w wirtualny świat podczas jazdy).

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne