Połącz się z nami

Newsy

SpaceX z misją dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Kapsuła Dragon została wyniesiona przez używaną rakietę.

Opublikowane

dnia

Siódma w tym roku misja SpaceX zakończyła się sukcesem. Używana rakieta Falcon 9 wyniosła na orbitę Ziemi kapsułę Dragon pełną zapasów dla astronautów przebywających na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej.

Czternasta misja SpaceX dla NASA oznaczona numerem CRS-14 zakończyła się pomyślnym wystrzeleniem rakiety Falcon 9 z kapsułą transportową Dragon. Co najciekawsze, zarówno silniki rakietowe, jak i kapsuła zostały już wcześniej wykorzystane podczas dwóch niezależnych misji: CRS-12 i CRS-8. SpaceX nie zdecydowało się na kolejne wylądowanie „recyklingowanego” Falcon 9. Kapsuła Dragon ma dotrzeć do celu w dniu dzisiejszym. Jest ona wypełniona ponad 2,5 tonami sprzętu i zapasów przeznaczonych dla astronautów. Za miesiąc ma powrócić na Ziemię, niosąc ze sobą ok. 2 ton zużytego sprzętu, w tym zepsutego robota Robonaut 2.

Co znajduje się w kapsule Dragon? Oprócz standardowych zapasów takich, jak żywność czy sprzęt badawczy na Międzynarodową Stację Kosmiczną trafi… drukarka. Nie byle jaka, bo zaprojektowana specjalnie do pracy w zerowej grawitacji. HP Envy ISS oparta jest na modelu OfficeJet 5740, ale wykonana z niepalnych materiałów i zoptymalizowana do drukowania w różnych orientacjach przestrzennych. Modernizacja tego elementu wyposażenia stacji jest zadziwiająco ważna – astronauci zużywają prawie dwie ryzy papieru miesięcznie, a drukarka była ostatni raz wymieniana 17 lat temu. Co ciekawe, Envy ISS również zostało wydrukowane – na drukarce 3D.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera soundbara Samsung Harman Kardon Q80R

Opublikowane

dnia

Samsung wprowadził właśnie do sprzedaży soundbara Samsung Harman Kardon Q80R, który w założeniu ma być idealnym towarzyszem dla telewizora QLED Q80.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne