Połącz się z nami

Newsy

Nintendo pracuje nad nową wersją Switcha

Więcej RAM-u i pamięci wewnętrznej, wydajniejsze GPU.

Opublikowane

dnia

Najpopularniejsza obecnie konsola Nintendo nie jest może najpotężniejsza pod względem specyfikacji, ale nadrabia to przenośnym designem i gamą ciekawych tytułów. Wszystko wskazuje jednak na to, że Nintendo postanowiło nieco odświeżyć Switcha i przygotowuje jego nową, wydajniejszą wersję.

Przesłanki świadczące o pracach nad nowym Switchem zostały odkryte w najnowszej aktualizacji oprogramowania sprzętowego. Zostało ono przystosowane do integracji z projektem „Mariko” – konsolą o zupełnie innej konfiguracji sprzętowej, niż dotychczas dostępny na rynku Switch. Nowe dziecko Nintendo ma być wyposażone w kartę graficzną Nvidia Tegra 214, zamiast dotychczasowej Tegry 210. Model 214 jest wydajniejszy i mniej podatny na zewnętrzne ingerencje. Oprócz tego uaktualniony Switch otrzyma 8 GB RAM zamiast obecnych 4 GB i 64 GB pamięci wewnętrznej, a najprawdopodobniej także nowy procesor.

W informacjach wydobytych z oprogramowania nie znalazły się żadne przesłanki co do daty wydania nowego Switcha. Istnieje możliwość, że Switch Mariko w ogóle nie trafi do użytku, a konsola z podanymi powyżej specyfikacjami trafi jedynie do deweloperów. Wersję tę zdaje się potwierdzać oficjalne stanowisko Nintendo: firma stwierdziła, że w ciągu pięciu następnych lat nie planuje zastępować Switcha inną konsolą. Z drugiej strony Japończycy nieraz wydawali „odświeżone” wersje bez przerywania sprzedaży tych podstawowych (jak było w przypadku Game Boya Advance SP i DS Lite/DSi), więc niewykluczone, że w przyszłości będziemy mogli cieszyć się ulepszonym Switchem.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne