Połącz się z nami

Newsy

Nintendo pracuje nad nową wersją Switcha

Więcej RAM-u i pamięci wewnętrznej, wydajniejsze GPU.

Najpopularniejsza obecnie konsola Nintendo nie jest może najpotężniejsza pod względem specyfikacji, ale nadrabia to przenośnym designem i gamą ciekawych tytułów. Wszystko wskazuje jednak na to, że Nintendo postanowiło nieco odświeżyć Switcha i przygotowuje jego nową, wydajniejszą wersję.

Przesłanki świadczące o pracach nad nowym Switchem zostały odkryte w najnowszej aktualizacji oprogramowania sprzętowego. Zostało ono przystosowane do integracji z projektem „Mariko” – konsolą o zupełnie innej konfiguracji sprzętowej, niż dotychczas dostępny na rynku Switch. Nowe dziecko Nintendo ma być wyposażone w kartę graficzną Nvidia Tegra 214, zamiast dotychczasowej Tegry 210. Model 214 jest wydajniejszy i mniej podatny na zewnętrzne ingerencje. Oprócz tego uaktualniony Switch otrzyma 8 GB RAM zamiast obecnych 4 GB i 64 GB pamięci wewnętrznej, a najprawdopodobniej także nowy procesor.

W informacjach wydobytych z oprogramowania nie znalazły się żadne przesłanki co do daty wydania nowego Switcha. Istnieje możliwość, że Switch Mariko w ogóle nie trafi do użytku, a konsola z podanymi powyżej specyfikacjami trafi jedynie do deweloperów. Wersję tę zdaje się potwierdzać oficjalne stanowisko Nintendo: firma stwierdziła, że w ciągu pięciu następnych lat nie planuje zastępować Switcha inną konsolą. Z drugiej strony Japończycy nieraz wydawali „odświeżone” wersje bez przerywania sprzedaży tych podstawowych (jak było w przypadku Game Boya Advance SP i DS Lite/DSi), więc niewykluczone, że w przyszłości będziemy mogli cieszyć się ulepszonym Switchem.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Sega Game Gear Micro – miniaturowa konsolka

Gaming

RECENZJA: Mafia II: Edycja Ostateczna

Gaming

Creative Sound Blaster X3 – kiedy zintegrowana karta to za mało

Publikacje

Samsung QLED najlepszym przyjacielem nowych konsol

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!