Połącz się z nami

Newsy

Headset VR od Qualcomm

Pełnia mocy Snapdragona 845.

Rynek VR szybko wzbogaca się o kolejne platformy. Windows Mixed Reality i Google Daydream jeszcze nie zdążyły porządnie namieszać na rynku, a już pojawiają się alternatywy. Jedną z nich jest Snapdragon 845 VR, którego sercem jest najpotężniejszy mobilny procesor Qualcomma. Pierwsze headsety trafią wkrótce do deweloperów.

Zestawy deweloperskie Qualcomm Snapdragon 845 VR zawierają samodzielne headsety i dostęp do platformy mobilnej Snapdragon VR. Gogle wyposażone będą w pojedynczy ekran WQHD 2560 x 1440 (co daje rozdzielczość 1280 x 1440 na jedno oko) o szybkości odświeżania 60 Hz, 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.

Największą innowacją zastosowaną w headsecie jest system śledzenia ruchów gałek ocznych opracowany przez firmę Tobii, której rozwiązania znajdują się również w urządzeniach medycznych. Technologia śledzenia, w którą stronę patrzy użytkownik, pozwala na usprawnienie działania headsetu: renderowana jest tylko ta część wirtualnego otoczenia, która znajduje się w polu widzenia gracza. Gogle Snapdragon 845 VR będą śledziły ruchy głowy użytkownika w sześciu stopniach swobody, nie otrzymają natomiast dedykowanych kontrolerów ręcznych.

Warto wspomnieć, że Snapdragon VR otrzymał wsparcie dla platformy HTC VIVE Wave VR, która pozwala deweloperom budować aplikacje kompatybilne z wieloma systemami VR naraz. Dzięki temu na headsecie będziemy mogli otworzyć także aplikacje zaprojektowane dla innych platform. Zestawy deweloperskie zostaną udostępnione jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Oculus Quest 2 oficjalnie

Newsy

Minecraft trafi na PlayStation VR

Newsy

IFA 2020: Qualcomm Snapdragon serii 4 z 5G

Newsy

Procesory z serii Snapdragon z poważnymi błędami

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!