Połącz się z nami

Newsy

Niantic przedstawia pierwsze materiały z Harry Potter: Wizards Unite

Zaawansowane AR w grze z elementami MMORPG.

Opublikowane

dnia

O grze mobilnej osadzonej w świecie Harry’ego Pottera słychać już od ponad roku. Dopiero teraz jej deweloper zdecydował się na zaprezentowanie pierwszych mechanik rozgrywki i technologii, które pozwolą graczom na przeniesienie się do świata czarodziejów.

Podobnie jak w poprzednich tytułach Niantic, Ingress i Pokemon GO, rozgrywka w Harry Potter: Wizards Unite będzie opierała się na eksploracji wirtualnego świata nałożonego na mapę okolicy. Ciekawie współgra to z fabułą gry, która opowiada o czarodziejach ze specjalnej jednostki łapiącej i unieszkodliwiającej magiczne stworzenia i obiekty, które w nieznany sposób przedostały się do niemagicznego świata mugoli. Interaktywne elementy będą pojawiały się na ekranie smartfona jako obiekty AR. Podobnie jak w Pokemon GO gra wykorzysta punkty orientacyjne zaznaczone na mapie, w których odnowimy zdrowie i energię magiczną oraz pozyskamy surowce do zaklęć i eliksirów. Ma ona także znacznie bardziej stawiać na współpracę pomiędzy graczami – niektóre misje będą dostępne jedynie dla większych grup.

Nowością w Harry Potter: Wizards Unite mają być natomiast elementy VR, które pozwolą graczowi przenieść się do lokacji znanych ze świata czarodziejów. W przeciwieństwie do Pokemon GO, gdzie przystąpienie do frakcji było właściwie kosmetyczne, nowa gra pozwoli ponadto na wybór klasy postaci – będą się one różniły umiejętnościami, a stworzenie odpowiednio zbalansowanej drużyny stanie się kluczem do sukcesu. Gra zapowiada się ciekawie, ale niestety nie wiadomo, kiedy nastąpi jej oficjalna premiera – na razie jedynym sposobem, aby zagrać, jest zapisanie się do testów beta. Otwarte są one jedynie dla użytkowników Androida.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne