SOCJAL
Do góry


Niantic przedstawia pierwsze materiały z Harry Potter: Wizards Unite

Zaawansowane AR w grze z elementami MMORPG.

O grze mobilnej osadzonej w świecie Harry’ego Pottera słychać już od ponad roku. Dopiero teraz jej deweloper zdecydował się na zaprezentowanie pierwszych mechanik rozgrywki i technologii, które pozwolą graczom na przeniesienie się do świata czarodziejów.

Podobnie jak w poprzednich tytułach Niantic, Ingress i Pokemon GO, rozgrywka w Harry Potter: Wizards Unite będzie opierała się na eksploracji wirtualnego świata nałożonego na mapę okolicy. Ciekawie współgra to z fabułą gry, która opowiada o czarodziejach ze specjalnej jednostki łapiącej i unieszkodliwiającej magiczne stworzenia i obiekty, które w nieznany sposób przedostały się do niemagicznego świata mugoli. Interaktywne elementy będą pojawiały się na ekranie smartfona jako obiekty AR. Podobnie jak w Pokemon GO gra wykorzysta punkty orientacyjne zaznaczone na mapie, w których odnowimy zdrowie i energię magiczną oraz pozyskamy surowce do zaklęć i eliksirów. Ma ona także znacznie bardziej stawiać na współpracę pomiędzy graczami – niektóre misje będą dostępne jedynie dla większych grup.

Nowością w Harry Potter: Wizards Unite mają być natomiast elementy VR, które pozwolą graczowi przenieść się do lokacji znanych ze świata czarodziejów. W przeciwieństwie do Pokemon GO, gdzie przystąpienie do frakcji było właściwie kosmetyczne, nowa gra pozwoli ponadto na wybór klasy postaci – będą się one różniły umiejętnościami, a stworzenie odpowiednio zbalansowanej drużyny stanie się kluczem do sukcesu. Gra zapowiada się ciekawie, ale niestety nie wiadomo, kiedy nastąpi jej oficjalna premiera – na razie jedynym sposobem, aby zagrać, jest zapisanie się do testów beta. Otwarte są one jedynie dla użytkowników Androida.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy