Połącz się z nami

Newsy

Niantic przedstawia pierwsze materiały z Harry Potter: Wizards Unite

Zaawansowane AR w grze z elementami MMORPG.

Opublikowane

dnia

O grze mobilnej osadzonej w świecie Harry’ego Pottera słychać już od ponad roku. Dopiero teraz jej deweloper zdecydował się na zaprezentowanie pierwszych mechanik rozgrywki i technologii, które pozwolą graczom na przeniesienie się do świata czarodziejów.

Podobnie jak w poprzednich tytułach Niantic, Ingress i Pokemon GO, rozgrywka w Harry Potter: Wizards Unite będzie opierała się na eksploracji wirtualnego świata nałożonego na mapę okolicy. Ciekawie współgra to z fabułą gry, która opowiada o czarodziejach ze specjalnej jednostki łapiącej i unieszkodliwiającej magiczne stworzenia i obiekty, które w nieznany sposób przedostały się do niemagicznego świata mugoli. Interaktywne elementy będą pojawiały się na ekranie smartfona jako obiekty AR. Podobnie jak w Pokemon GO gra wykorzysta punkty orientacyjne zaznaczone na mapie, w których odnowimy zdrowie i energię magiczną oraz pozyskamy surowce do zaklęć i eliksirów. Ma ona także znacznie bardziej stawiać na współpracę pomiędzy graczami – niektóre misje będą dostępne jedynie dla większych grup.

Nowością w Harry Potter: Wizards Unite mają być natomiast elementy VR, które pozwolą graczowi przenieść się do lokacji znanych ze świata czarodziejów. W przeciwieństwie do Pokemon GO, gdzie przystąpienie do frakcji było właściwie kosmetyczne, nowa gra pozwoli ponadto na wybór klasy postaci – będą się one różniły umiejętnościami, a stworzenie odpowiednio zbalansowanej drużyny stanie się kluczem do sukcesu. Gra zapowiada się ciekawie, ale niestety nie wiadomo, kiedy nastąpi jej oficjalna premiera – na razie jedynym sposobem, aby zagrać, jest zapisanie się do testów beta. Otwarte są one jedynie dla użytkowników Androida.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne