Połącz się z nami

Publikacje

Telewizory, które sprzedają się najlepiej na świecie

Samsung miał ogromny wkład w kreowanie i definiowanie nowej roli ekranu w domu.

Opublikowane

dnia

Od 13 lat telewizory marki Samsung sprzedają się najlepiej na świecie, co potwierdzają dane IHS Markit [1]. Przez wszystkie te lata Samsung miał ogromny wkład w kreowanie i definiowanie nowej roli ekranu w domu. Dlatego dziś, wybierając telewizory tego producenta, widzowie otrzymują nie tylko świetną jakość obrazu i najlepszego „smarta”, ale także szereg rozwiązań, dzięki którym staje się on jeszcze bardziej osobisty i dopasowany do współczesnego stylu życia.

Jak pokazują najnowsze dane firmy badawczej IHS Markit [1], przez ostatnie 13 lat telewizory Samsung sprzedawały się najlepiej na świecie. Te kilkanaście lat przyniosło prawdziwą rewolucję w tej kategorii produktów. Jako widzowie przeszliśmy transformację od rozdzielczości SD, HD, przez Full HD do nowego standardu, jakim jest 4K, czy przyszłości, którą już teraz możemy oglądać w 8K.

W Polsce ponad połowa kupionych w 2018 roku telewizorów Samsung to modele UHD (4K) [2], a w kolejnych latach liczba ta będzie rosnąć. Widzowie szukają nie tylko wysokiej jakości obrazu, ale także produktów, które jeszcze lepiej dopasują się do ich świata. Nie powinien więc dziwić fakt, że w zeszłym roku ponad 80 procent nowych telewizorów Samsung Smart TV zostało podłączonych do sieci [3]. Dzięki temu największy w domu ekran staje się kolejną platformą contentową, a telewizor jest czymś więcej niż telewizja.

LCD z potencjałem

Wiele lat doświadczeń i globalne zaplecze R&D to solidne podstawy, które są motorem napędowym innowacji Samsunga. Na przykład nad rozwojem platformy Smart TV pracuje dedykowany zespół zlokalizowanego w Polsce oddziału centrum rozwojowego. To tu powstają kolejne ulepszenia, które następnie trafiają do klientów na całym świecie.

Wraz z premierą linii telewizorów QLED TV w 2017 roku Samsung pokazał, że innowacje to efekt konsekwentnej pracy i ciągłych inwestycji w rozwój. Dzięki wykorzystaniu technologii kropek kwantowych (Quantum Dots) uzyskano nie tylko pełniejszą paletę barw i lepsze ich nasycenie, ale także wyższą jasność, niezależnie od poziomu oświetlenia w pomieszczeniu. Dla widzów oznacza to, że filmy dobrze ogląda się także w ciągu dnia. Telewizory QLED mają jeszcze jedną zaletę – wysoką trwałość. Jak potwierdzają niezależne centra badawcze ekrany te są wolne od defektów, takich jak wypalenia i powidoki.

Kolejne odsłony QLED, w tym seria na 2019 rok, która niebawem wejdzie do sprzedaży, przynoszą dalsze modyfikacje. Nowe rozwiązania i technologie nie tylko potęgują wrażenia podczas oglądania, ale także sprawiają, że telewizor jeszcze lepiej wpisuje się w styl życia. Warto dodać, że pierwsze telewizory Samsung z rozdzielczością 8K, które weszły do sprzedaży w Polsce pod koniec 2018 roku, to modele w technologii QLED. To także pierwsze produkty, w których do poprawy jakości obrazu i dźwięku wykorzystano Procesor Quantum 8K i Inteligentne Skalowanie co przekłada się na nieosiągalne dotychczas wrażenia z oglądania.

Gdy mniej znaczy więcej

Dla Samsunga telewizor to coś więcej niż telewizja. Odnosi się to m.in. do platformy Smart TV, która stworzyła zupełnie nowe możliwości dostępu to treści. A rosnąca popularność serwisów VOD tylko potwierdza, że jest to właściwy kierunek.

Jednak wraz z pojawieniem się kolejnych generacji produktów coraz wyraźniej widzimy, że telewizor, jako największy w domu ekran, staje się jego ozdobą – również kiedy jest wyłączony. Także w tym obszarze Samsung jest innowatorem przez wielkie „I”.

Coraz wyższa rozdzielczość ekranów – przypomnijmy, że telewizory UHD 4K stanowią obecnie większość sprzedaży – przyniosła nowe wyzwania. Dobra jakość obrazu całkiem naturalnie zrodziła pragnienie posiadania coraz większych ekranów. Tym samym efekt czarnej dziury znacząco się powiększył. Jednak innowacje, które pojawiły się na przestrzeni ostatnich dwóch lat, przyniosły rozwiązanie m.in. także tego problemu. Dzięki spojrzeniu na telewizor przez pryzmat jego estetyki, Samsung zaproponował szereg nowych rozwiązań konstrukcyjnych i funkcjonalnych.

Na ich czele jest Tryb Ambient, dzięki któremu telewizor – niczym kameleon – wtapia się we wnętrze. Na ekranie zobaczymy np. wzór tapety, która znajduje się na ścianie, na której wisi urządzenie, czy też jej kolor [4]. Tryb ten pozwoli także przeobrazić telewizor w osobiste centrum informacji – podejrzymy prognozę pogody czy nagłówki informacji. W linii QLED TV na 2019 r. widzowie zyskają jeszcze więcej możliwości, m.in. nowe motywy wizualne, które można będzie wyświetlić na ekranie.

Wychodząc z założenia, że piękno tkwi w prostocie, Samsung zaproponował rozwiązanie, które eliminuje nieestetyczną plątaninę kabli wokół telewizora. Jeden Prawie Niewidoczny Przewód (One Invisible Connection) jednocześnie przesyła dane AV i prąd, co pozwala odzyskać kontrolę nad wyglądem domowego salonu.

Dla osób, które oczekują niestandardowych rozwiązań przygotowano dodatkowe opcje montażowe: Uchwyt Przylegający (No Gap Wall-Mount) pozwala powiesić telewizor płasko przy samej ścianie [5] niczym obraz. Do wyboru jest jeszcze przypominający malarską sztalugę stojak Studio czy prezentujący się niczym nowoczesna rzeźba stojak Tower.

Sztuka przez duże „S”

Pokazując telewizor The Frame w 2017 roku Samsung sprawił, że sztuka stała się jeszcze bardziej przystępna. Domowe wnętrza mogą zdobić klasyczne dzieła malarstwa lub sztuka bardziej współczesna. Wszystko to za sprawą Trybu Sztuka (Art Mode) i unikatowej platformy Art Store, w której dostępne są wybrane kolekcje dzieł. Samsung rozwija ją we współpracy z najbardziej prestiżowymi galeriami i muzeami na świecie, oferując już teraz dostęp do ponad 1000 obrazów, grafik i zdjęć.

W procesie projektowania tego niezwykłego telewizora uczestniczył znany i ceniony na świecie projektant Yves Behar. Jak sam przyznaje: Ważne jest, aby telewizory były projektowane z perspektywy doświadczenia związanego z ich użytkowaniem, a nie tylko przez pryzmat technologii. Takie podejście towarzyszyło pracy nad The Frame 2017.

Tymczasem The Frame 2019 jest jeszcze lepiej dopasowany do naszych potrzeb, a za jakość obrazu – zarówno podczas oglądania filmów, jak i podziwiania sztuki – odpowiada ekran w technologii QLED.

Samsung, jako lider i innowator, stale zaskakuje, a jednocześnie konsekwentnie rozwija produkty, podążając własną drogą. Wsłuchanie się w potrzeby użytkowników i wyjście im naprzeciw sprawia, że kolejne telewizory są jeszcze lepiej dopasowane do współczesnego świata i domu. Najlepszym potwierdzeniem tego, że przyjęte kierunki rozwoju są słuszne, jest zaufanie widzów, którzy nieprzerwanie od 13 lat najchętniej wybierają telewizory Samsung.

[1] Źródło: IHS Markit  TV Sets Intelligence Service.
[2] Według danych firmy Samsung.
[3] Według danych firmy Samsung.
[4] Działanie funkcji tworzenia obrazu ściany w trybie Ambient może się różnić w zależności od otoczenia, w jakim zainstalowany jest telewizor, w tym między innymi od: designu ściany, wzorów na ścianie i koloru ściany.
[5] Odstęp mierzony od tylnej ścianki telewizora może się różnić w zależności od instalacji i typu ściany.

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kontynuuj czytanie
3 komentarze

3 komentarze

 1. Gnom

  13/03/2019 o 18:44

  Dużo dostaliście kasy od Samsunga za ten artykuł? Brzmi jak żywcem wyjęty z materiałów marketingowych tej marki. Zero treści, sto procent mowy trawy.

 2. Gustaw Miethling

  18/03/2019 o 17:46

  Pięknie i o pięknym samsungu ,PIĘKNIE dziękuję, wraz z informacją o jakości i technice waszej perełki handlowej. Zawsze od bardzo dawna marzyłem o pięknym OBRAZIE wiszącym w moim salonie na wyeksponowanej ścianie z piękną ramą czasów przeszłych i sterowania pilotem,dobierając piękno natury lub sztuki w swoim otoczeniu .Jakie możliwości,lub trudności występują w tym temacie? i kiedy spełnią się moje fanaberie o takim obrazie? Gustaw P.S prosiłbym o jakieś informacje od samsunga.

 3. joachim

  30/03/2019 o 12:03

  Ciekawa typologia nazw ma ten Samsung.

  QLED prawie jak OLED.
  Ambient prawie jak Ambilight.

  To ostatnie jest opatentowane i Philips nikomu nie udostępnia tego rozwiązania, ale jak widać są chętni by je jakoś wyjaśnić po swojemu.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Publikacje

QNAP HS-453DX – domowe centrum rozrywki?

Idealny nie tylko dla hipsterów, których ulubionych filmów i muzyki na próżno szukać na Netfliksie i Spotify.

Opublikowane

dnia

Multimedialny serwer domowy typu NAS to ciekawa alternatywa dla standardowych odtwarzaczy strumieniowych – jeśli oglądasz przede wszystkim filmy i słuchasz muzyki z dysków twardych, warto uzupełnić swoje kino domowe o ten element. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Inteligentny dom dla początkujących

Wypróbuj niezawodne inteligentne sprzęty domowe, które nie zrujnują twojego budżetu.

Opublikowane

dnia

przez

Urządzenia smart home coraz liczniej trafiają na nasz rynek. Implementacja ich w domu nie tylko sprawia, że nasze życie staje się trochę łatwiejsze, ale daje również okazję poczuć się jak prawdziwa rodzina Jetsonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Epickie porachunki na najwyższym szczeblu

Epic Games Store chce rządzić na rynku cyfrowej dystrybucji gier, ale jakim kosztem?

Opublikowane

dnia

Wydawałoby się, że w roku 2019 spory o konsole są tylko reliktem przeszłości. Większość najważniejszych tytułów ukazuje się na pecetach, PS4 i Xboksie One, czasami zaglądając także na Switcha; gry na wyłączność oczywiście istnieją (na przykład recenzowany w tym numerze Judgment), ale możliwość zagrania tylko na jednej konsoli nie wzbudza już takich kontrowersji jak niegdyś. Niedawno na pecetowym poletku pojawił się jednak nowy gracz, który w niektórych kręgach szybko urósł do rangi wroga numer jeden. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

LEGO po jasnej stronie mocy

Wywiad z Jensem Kronvoldem Frederiksenem.

Opublikowane

dnia

przez

Już od 20 lat Jens Kronvold Frederiksen jest głównym Mistrzem Jedi pracującym dla LEGO Star Wars. Jako dyrektor kreatywny odpowiada on za przekształcenie ciekawych koncepcji w rozbudzające pasję i kreatywność projekty. Wystarczy chwilę z nim porozmawiać, aby przekonać się, jak bardzo uwielbia on swoją pracę. Opowiada o niej z czułością i zaangażowaniem, co nie powinno dziwić – w końcu poświęcił jej spory kawałek swojego życia. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Streaming Wars

Czy efektem streamingowych wojen będzie kompletna dewaluacja muzyki i wzrost skali filmowego piractwa?

Opublikowane

dnia

Wswoich założeniach legalny streaming był rzeczą wspaniałą. Spójrzmy tylko na sytuację związaną z muzyką. Przez długie lata borykaliśmy się z problemem udostępniania przez prywatnych użytkowników dyskografii wszelkich artystów na YouTubie – nie tylko bez wiedzy, a co za tym idzie zgody twórców, ale także jakiegokolwiek wynagrodzenia. I oto w końcu płacąc jakieś 30 PLN miesięcznie, mieliśmy przyczyniać się do tego, że wszystko będzie dobrze… Tylko że… no właśnie nie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne