SOCJAL
Do góry


Mozilla udostępnia Firefox Send użytkownikom

Umożliwia przesłanie zaszyfrowanych plików do odbiorcy.

W internecie dostępne jest wiele usług przesyłania plików, ale żadna z nich nie stawia na pełną prywatność użytkowników. Właśnie dlatego Firefox Send, najnowszy projekt Mozilli, skupia się przede wszystkim na bezpieczeństwie zamieszczonych w nim dokumentów.

Aby skorzystać z Send należy wejść na oficjalną stronę usługi (www.send.firefox.com) i wybrać dokument do wysłania. Maksymalna wielkość to 1 GB, a aby przesyłać większe pliki (maksymalnie do 2,5 GB) należy założyć bezpłatne konto Firefox. Po załadowaniu dokumentów wybieramy czas, przez który link do ich ściągnięcia będzie aktywny, lub dozwoloną liczbę pobrań – po przekroczeniu jednego z ustalonych limitów plik zostanie automatycznie usunięty z serwerów usługi, aby uniemożliwić dostęp do niego osobom trzecim. Użytkownik może również zabezpieczyć pobranie hasłem. Dokumenty przesyłane przez Send są szyfrowane w systemie e2e, czyli od nadawcy do odbiorcy.

Usługa została uruchomiona z myślą o osobach, które boją się przesyłać ważne dokumenty (na przykład sprawozdania finansowe lub propozycje ofert) za pomocą konwencjonalnych kanałów, a jednocześnie nie chcą korzystać z usług pokroju Dropboksa. Firefox Send po raz pierwszy ruszył w 2017 roku i przez długi czas był dostępny jedynie dla osób uczestniczących w programie Firefox Test Pilot. Ten ostatni został zakończony, ale usługa bezpiecznego przesyłania plików przetrwała i jest dostępna dla wszystkich użytkowników. Oprócz wersji sieciowej już wkrótce pojawi się także specjalna aplikacja na Androida umożliwiająca mobilne korzystanie z Send, póki co w wersji beta.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Newsy