Połącz się z nami

Newsy

Mozilla udostępnia Firefox Send użytkownikom

Umożliwia przesłanie zaszyfrowanych plików do odbiorcy.

Opublikowane

dnia

W internecie dostępne jest wiele usług przesyłania plików, ale żadna z nich nie stawia na pełną prywatność użytkowników. Właśnie dlatego Firefox Send, najnowszy projekt Mozilli, skupia się przede wszystkim na bezpieczeństwie zamieszczonych w nim dokumentów.

Aby skorzystać z Send należy wejść na oficjalną stronę usługi (www.send.firefox.com) i wybrać dokument do wysłania. Maksymalna wielkość to 1 GB, a aby przesyłać większe pliki (maksymalnie do 2,5 GB) należy założyć bezpłatne konto Firefox. Po załadowaniu dokumentów wybieramy czas, przez który link do ich ściągnięcia będzie aktywny, lub dozwoloną liczbę pobrań – po przekroczeniu jednego z ustalonych limitów plik zostanie automatycznie usunięty z serwerów usługi, aby uniemożliwić dostęp do niego osobom trzecim. Użytkownik może również zabezpieczyć pobranie hasłem. Dokumenty przesyłane przez Send są szyfrowane w systemie e2e, czyli od nadawcy do odbiorcy.

Usługa została uruchomiona z myślą o osobach, które boją się przesyłać ważne dokumenty (na przykład sprawozdania finansowe lub propozycje ofert) za pomocą konwencjonalnych kanałów, a jednocześnie nie chcą korzystać z usług pokroju Dropboksa. Firefox Send po raz pierwszy ruszył w 2017 roku i przez długi czas był dostępny jedynie dla osób uczestniczących w programie Firefox Test Pilot. Ten ostatni został zakończony, ale usługa bezpiecznego przesyłania plików przetrwała i jest dostępna dla wszystkich użytkowników. Oprócz wersji sieciowej już wkrótce pojawi się także specjalna aplikacja na Androida umożliwiająca mobilne korzystanie z Send, póki co w wersji beta.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Opublikowane

dnia

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne