Połącz się z nami

Newsy

Mozilla udostępnia Firefox Send użytkownikom

Umożliwia przesłanie zaszyfrowanych plików do odbiorcy.

Opublikowane

dnia

W internecie dostępne jest wiele usług przesyłania plików, ale żadna z nich nie stawia na pełną prywatność użytkowników. Właśnie dlatego Firefox Send, najnowszy projekt Mozilli, skupia się przede wszystkim na bezpieczeństwie zamieszczonych w nim dokumentów.

Aby skorzystać z Send należy wejść na oficjalną stronę usługi (www.send.firefox.com) i wybrać dokument do wysłania. Maksymalna wielkość to 1 GB, a aby przesyłać większe pliki (maksymalnie do 2,5 GB) należy założyć bezpłatne konto Firefox. Po załadowaniu dokumentów wybieramy czas, przez który link do ich ściągnięcia będzie aktywny, lub dozwoloną liczbę pobrań – po przekroczeniu jednego z ustalonych limitów plik zostanie automatycznie usunięty z serwerów usługi, aby uniemożliwić dostęp do niego osobom trzecim. Użytkownik może również zabezpieczyć pobranie hasłem. Dokumenty przesyłane przez Send są szyfrowane w systemie e2e, czyli od nadawcy do odbiorcy.

Usługa została uruchomiona z myślą o osobach, które boją się przesyłać ważne dokumenty (na przykład sprawozdania finansowe lub propozycje ofert) za pomocą konwencjonalnych kanałów, a jednocześnie nie chcą korzystać z usług pokroju Dropboksa. Firefox Send po raz pierwszy ruszył w 2017 roku i przez długi czas był dostępny jedynie dla osób uczestniczących w programie Firefox Test Pilot. Ten ostatni został zakończony, ale usługa bezpiecznego przesyłania plików przetrwała i jest dostępna dla wszystkich użytkowników. Oprócz wersji sieciowej już wkrótce pojawi się także specjalna aplikacja na Androida umożliwiająca mobilne korzystanie z Send, póki co w wersji beta.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne