Połącz się z nami

Technologie

Netflix testuje odtwarzanie w okienku pop-up

Oglądanie seriali podczas pracy w innych aplikacjach.

Opublikowane

dnia

Jeśli należysz do osób lubiących multitasking, to narzędzie może ci się spodobać. Netflix rozpoczął testy odtwarzania zawartości w osobnym okienku pop-up. Jego wymiary i położenie można dostosowywać do swoich preferencji.

Po wybraniu stosownej opcji (oznaczonej ikoną dwóch wpisanych w siebie prostokątów) odtwarzanie filmu w oknie przeglądarki jest zatrzymane, a na ekranie pojawia się osobne okno typu pop-up. Za pomocą myszki można przeciągnąć je w żądane miejsce na ekranie i zmienić jego położenie. Okienko będzie umieszczone ponad wszystkimi pozostałymi aplikacjami, co ułatwi oglądanie podczas jednoczesnej pracy w innym programie. Na chwilę obecną player nie obsługuje jednak napisów, co może być przeszkodą w oglądaniu niektórych filmów i seriali.

Nową funkcję zauważyli niektórzy posiadacze komputerów działających na macOS – wydaje się być ona stopniowo udostępniana kolejnym użytkownikom, ponieważ po raz pierwszy została zauważona kilka tygodni temu. Netflix nie wydał oficjalnego oświadczenia dotyczącego premiery nowego trybu odtwarzania i podkreśla, że na razie to jedynie test. Warto wiedzieć, że nie wszystkie nowości testowane w serwisie streamingowym zostają wdrożone; przykładowo, w zeszłym roku Netflix po krótkim okresie testowym zrezygnował z wprowadzenia swoistych „osiągnięć” za obejrzenie wybranych filmów i seriali.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Facebook Libra traci poparcie Visy i MasterCard

Poważne kłopoty kryptowaluty Facebooka.

Opublikowane

dnia

Ledwie tydzień temu pisaliśmy o wycofaniu się systemu płatności PayPal z organizacji Libra, mającej na celu stworzenie uniwersalnej kryptowaluty. Teraz ambitny projekt zapoczątkowany przez Facebooka otrzymał kolejny cios, tym razem ze strony pięciu kolejnych partnerów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Toyota prezentuje odświeżony model Mirai

Samochód zasilany ulepszonymi ogniwami wodorowymi.

Opublikowane

dnia

Wdrożenie i rozpowszechnienie paliw alternatywnych jest obecnie jednym z najważniejszych wyzwań stojących przed rynkiem motoryzacji. Toyota Mirai była pierwszym komercyjnym samochodem zasilanym ogniwami wodorowymi. W pięć lat od premiery technologia powraca w udoskonalonym wydaniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne