Połącz się z nami

Newsy

Netflix testuje odtwarzanie w okienku pop-up

Oglądanie seriali podczas pracy w innych aplikacjach.

Jeśli należysz do osób lubiących multitasking, to narzędzie może ci się spodobać. Netflix rozpoczął testy odtwarzania zawartości w osobnym okienku pop-up. Jego wymiary i położenie można dostosowywać do swoich preferencji.

Po wybraniu stosownej opcji (oznaczonej ikoną dwóch wpisanych w siebie prostokątów) odtwarzanie filmu w oknie przeglądarki jest zatrzymane, a na ekranie pojawia się osobne okno typu pop-up. Za pomocą myszki można przeciągnąć je w żądane miejsce na ekranie i zmienić jego położenie. Okienko będzie umieszczone ponad wszystkimi pozostałymi aplikacjami, co ułatwi oglądanie podczas jednoczesnej pracy w innym programie. Na chwilę obecną player nie obsługuje jednak napisów, co może być przeszkodą w oglądaniu niektórych filmów i seriali.

Nową funkcję zauważyli niektórzy posiadacze komputerów działających na macOS – wydaje się być ona stopniowo udostępniana kolejnym użytkownikom, ponieważ po raz pierwszy została zauważona kilka tygodni temu. Netflix nie wydał oficjalnego oświadczenia dotyczącego premiery nowego trybu odtwarzania i podkreśla, że na razie to jedynie test. Warto wiedzieć, że nie wszystkie nowości testowane w serwisie streamingowym zostają wdrożone; przykładowo, w zeszłym roku Netflix po krótkim okresie testowym zrezygnował z wprowadzenia swoistych „osiągnięć” za obejrzenie wybranych filmów i seriali.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Apple daje zielone światło apkom do streamingu gier

Newsy

Spotify prezentuje wakacyjne trendy z czasu izolacji

Newsy

Netflix udostępnia część programów za darmo

Newsy

Spotify przedstawia nowy format reklamowy

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!