Połącz się z nami

Technologie

Netflix testuje odtwarzanie w okienku pop-up

Oglądanie seriali podczas pracy w innych aplikacjach.

Opublikowane

dnia

Jeśli należysz do osób lubiących multitasking, to narzędzie może ci się spodobać. Netflix rozpoczął testy odtwarzania zawartości w osobnym okienku pop-up. Jego wymiary i położenie można dostosowywać do swoich preferencji.

Po wybraniu stosownej opcji (oznaczonej ikoną dwóch wpisanych w siebie prostokątów) odtwarzanie filmu w oknie przeglądarki jest zatrzymane, a na ekranie pojawia się osobne okno typu pop-up. Za pomocą myszki można przeciągnąć je w żądane miejsce na ekranie i zmienić jego położenie. Okienko będzie umieszczone ponad wszystkimi pozostałymi aplikacjami, co ułatwi oglądanie podczas jednoczesnej pracy w innym programie. Na chwilę obecną player nie obsługuje jednak napisów, co może być przeszkodą w oglądaniu niektórych filmów i seriali.

Nową funkcję zauważyli niektórzy posiadacze komputerów działających na macOS – wydaje się być ona stopniowo udostępniana kolejnym użytkownikom, ponieważ po raz pierwszy została zauważona kilka tygodni temu. Netflix nie wydał oficjalnego oświadczenia dotyczącego premiery nowego trybu odtwarzania i podkreśla, że na razie to jedynie test. Warto wiedzieć, że nie wszystkie nowości testowane w serwisie streamingowym zostają wdrożone; przykładowo, w zeszłym roku Netflix po krótkim okresie testowym zrezygnował z wprowadzenia swoistych „osiągnięć” za obejrzenie wybranych filmów i seriali.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Opublikowane

dnia

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Gry na SNES-a mogą pojawić się na Switchu Online

Nintendo patentuje kompatybilny kontroler.

Opublikowane

dnia

Dla graczy gry retro są okazją do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa (lub dowiedzenia się, jak to drzewiej bywało), a dla wydawców – kurą znoszącą złote jajka. Nintendo jest tego świadome, dlatego już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się tytułów ze SNES-a w usłudze Switch Online.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne