Połącz się z nami

Publikacje

Mysz Hama EMW-500 – czyli ergonomia i wygoda dla efektywnej pracy

Wymiana tradycyjnej myszki na ergonomiczną niesie za sobą same korzyści.

Opublikowane

dnia

Wiele godzin przed komputerem, z nieodpowiednio dobraną myszką, powoduje napięcie nadgarstka i jego ból. Rozwiązaniem może być mysz EMW-500 o nietypowej, stożkowej budowie, która umożliwia ułożenie ręki w najbardziej naturalnej dla ruchów nadgarstka pozycji, odciążając ją, a jednocześnie poprawiając komfort pracy.

Pracownicy biurowi często nie mają wpływu na wybór elementów swojego stanowiska pracy, z którymi przecież mają najwięcej styczności w ciągu dnia. Aby uniknąć przykrych dolegliwości związanych z wielogodzinną pracą w tej samej, siedzącej pozycji, mogą zadbać o dobór odpowiedniego osprzętu biurowego.

Mysz dobrze pomyślana

8 godzin, a czasem nawet więcej. Tyle czasu każdego dnia pracownicy biurowi spędzają przed komputerem wykonując swoje zawodowe obowiązki. Wielogodzinna praca w tej samej, siedzącej pozycji nie jest dobra dla kręgosłupa, jednak to ręka, która operuje myszką okazuje się być szczególnie narażona na konsekwencje zdrowotne. Dlaczego? A dlatego, że w większości przypadków trzymamy ją niewłaściwie, nadgarstek spoczywa na blacie lub podkładce, natomiast cała dłoń jest odchylona do góry. Przy takiej pozycji po jakimś czasie można zacząć odczuwać napięcie nadgarstka i jego ból, mrowienie palców, skurcze, a nawet doświadczyć niedowładu – choroby zwanej zespołem cieśni nadgarstka. W związku z tym, aby zadbać o rękę, należy dobrać odpowiedni osprzęt biurowy, taki jak np. mysz Hama EMW-500. Urządzenie posiada „pionowy” kształt, który umożliwia ułożenie ręki w poprawnej, wygodnej i przede wszystkim naturalnej dla ruchów nadgarstka pozycji. Takie rozwiązanie zapobiega powstawaniu napięć i bólu w nadgarstku i barku, co jest niezwykle istotne. Dodatkowo jej nietypowa, stożkowa budowa pomaga zredukować napięcie mięśni, co pozwala na stały przepływ krwi, odciąża nadgarstek przez ruchy boczne oraz zapobiega skręcaniu zarówno jego, jak i przedramienia.

Praktyczne przyciski i regulowana czułość

Oczywiście zdrowie jest najważniejsze, dlatego wybór myszki warto w dużym stopniu uzależnić od jej kształtu i tego, jak dłoń się do niej dopasowuje, ale jej parametry techniczne także nie powinny pozostawać dla nas obojętne. Ciekawym rozwiązaniem będą myszki wyposażone w praktyczne przyciski, które obsługują funkcję Dalej/Wstecz przeglądarki internetowej i ułatwiają nawigację pomiędzy stronami, a także w przełącznik DPI do regulacji prędkości kursora, dzięki któremu można dostosować jego czułość do tego, jaką pracę wykonuje się w danym momencie. W oba rozwiązania została wyposażona mysz Hama EMW-500. W przypadku tego urządzenia maksymalny poziom to 1800 dpi – dla wysokiej czułości i szybkich ruchów. Niższy poziom 1000 lub 1400 dpi zapewni natomiast wolniejsze, bardziej precyzyjne ruchy kursora. Myszka jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Windows 10/8/7 oraz Mac OS 10.10 (lub wyżej), a maksymalna odległość, przy której można pracować bezprzewodowo to osiem metrów. W przypadku tego urządzenia nie zapomniano też o rozważnym podejściu do wykorzystania energii. Myszka posiada wyłącznik, który pozwala na zaoszczędzenie baterii i tym samym wydłużenie jej żywotności.

Wymiana tradycyjnej myszki na ergonomiczną niesie za sobą same korzyści. Co prawda w pierwszej chwili można czuć się trochę nieswojo operując takim urządzeniem, jednak bardzo szybko idzie się do niego przyzwyczaić, a także zauważyć różnicę zarówno, jeśli chodzi o ergonomię i wygodę, jak i efektywność pracy.

Cena urządzenia wynosi 79 zł. Więcej informacji znajduje się na stronie producenta www.hama.pl

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Publikacje

5G dla ciebie

Kto będzie rządzić rynkiem smartfonów 5G?

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Era 5G nadeszła… no, prawie. W wielu krajach Europy operatorzy sieci komórkowych już uruchamiają stosowną infrastrukturę i wprowadzają do swojej oferty urządzenia obsługujące nowy standard, oferując klientom niedoścignioną prędkość przesyłania danych i łącza potrafiące obsłużyć ogromną liczbę połączeń naraz.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

HTC Vive Cosmos pod lupą

Trójka śmiałków kontra HTC Vive Cosmos – czy uda im się skonfigurować i uruchomić ten nowoczesny headset VR?

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość to bez wątpienia jedna z najbardziej ekscytujących technologii. Możliwość przeniesienia się do zupełnie innego świata i interakcji z nim za pośrednictwem własnych dłoni rozbudza wyobraźnię i kreatywność, pozwalając chociaż na chwilę odciąć się od codzienności. Z drugiej strony, VR może także onieśmielać. Od wielu lat pokutuje przekonanie, że to hobby tylko dla wybranych: osób dysponujących potężnym, gamingowym komputerem, miejscem do rozstawienia stacji trackingowych oraz wiedzą techniczną, która umożliwi im konfigurację tego całego cyrku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Przyszłość technologii: Amazon

Czeka na nas nie tylko bogactwo opcji głosowych, ale także nowe sposoby prowadzenia rozmów z Alexą.

Opublikowane

dnia

przez

Magazyn T3

Eric King, dyrektor generalny Amazon Alexy na Europę, uczestniczył w pracach nad wirtualną asystentką Amazona od czasu pierwszego otwarcia systemu na zewnętrznych deweloperów. Był on odpowiedzialny za wdrożenie umiejętności Alexy i pozyskanie partnerów sprzętowych, dzięki którym może ona kompleksowo zarządzać inteligentnym domem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Przyszłość technologii: Formuła 1

Dyrektor techniczny F1 opowiada o najnowszych osiągnięciach w konstrukcji bolidów, które już wkrótce znajdą się także w naszych domowych autach.

Opublikowane

dnia

przez

Magazyn T3

Wciągu swojej wieloletniej kariery dyrektor techniczny Formuły 1, Pat Symonds, był świadkiem licznych zmian w sportach motorowych. Największy postęp dokonał się w technologiach bezpieczeństwa – wypadki zdarzają się coraz rzadziej, a z każdego z nich należy wysnuć wnioski, które zapobiegną powtarzaniu się tragedii – choć należy pamiętać, że to wciąż jedna z najniebezpieczniejszych dyscyplin. Jednym z największych osiągnięć Symondsa jest próba wyrównania szans pomiędzy zespołami poprzez wprowadzenie nowych regulacji i limitów budżetowych na bolidy F1 od 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Jesteśmy z wami już 10 lat!

By uczcić 10 lat istnienia w Polsce “Magazynu T3”, Marcin Kubicki, od dziewięciu lat redaktor naczelny pisma, opowiada o jego początkach i paru ciekawostkach, które miały miejsce w redakcji przez ostatnią dekadę jej istnienia.

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Moja historia związana z „Magazynem T3” wbrew pozorom nie zaczyna się w roku 2009, a w… 1995. Wtedy to jako 10-latek chwyciłem w swoje ręce „Magazyn INTERNET”, również wydawany przez AVT. Pismem tym byłem przez kolejne lata zafascynowany przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze, już wtedy odkryłem w sobie zainteresowanie tematami związanymi z programowaniem, a po drugie, uwielbiałem fakt udostępniania na płytach stron internetowych w wersjach offline, które służyły mi do podpatrywania bez obciążania domowego modemu, jak wygląda ich kod. W okolicach roku 1999 wysłałem nawet do redakcji list, który, ku mojej uciesze, został opublikowany na łamach pisma.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne