Połącz się z nami

Publikacje

Mysz Hama EMW-500 – czyli ergonomia i wygoda dla efektywnej pracy

Wymiana tradycyjnej myszki na ergonomiczną niesie za sobą same korzyści.

Opublikowane

dnia

Wiele godzin przed komputerem, z nieodpowiednio dobraną myszką, powoduje napięcie nadgarstka i jego ból. Rozwiązaniem może być mysz EMW-500 o nietypowej, stożkowej budowie, która umożliwia ułożenie ręki w najbardziej naturalnej dla ruchów nadgarstka pozycji, odciążając ją, a jednocześnie poprawiając komfort pracy.

Pracownicy biurowi często nie mają wpływu na wybór elementów swojego stanowiska pracy, z którymi przecież mają najwięcej styczności w ciągu dnia. Aby uniknąć przykrych dolegliwości związanych z wielogodzinną pracą w tej samej, siedzącej pozycji, mogą zadbać o dobór odpowiedniego osprzętu biurowego.

Mysz dobrze pomyślana

8 godzin, a czasem nawet więcej. Tyle czasu każdego dnia pracownicy biurowi spędzają przed komputerem wykonując swoje zawodowe obowiązki. Wielogodzinna praca w tej samej, siedzącej pozycji nie jest dobra dla kręgosłupa, jednak to ręka, która operuje myszką okazuje się być szczególnie narażona na konsekwencje zdrowotne. Dlaczego? A dlatego, że w większości przypadków trzymamy ją niewłaściwie, nadgarstek spoczywa na blacie lub podkładce, natomiast cała dłoń jest odchylona do góry. Przy takiej pozycji po jakimś czasie można zacząć odczuwać napięcie nadgarstka i jego ból, mrowienie palców, skurcze, a nawet doświadczyć niedowładu – choroby zwanej zespołem cieśni nadgarstka. W związku z tym, aby zadbać o rękę, należy dobrać odpowiedni osprzęt biurowy, taki jak np. mysz Hama EMW-500. Urządzenie posiada „pionowy” kształt, który umożliwia ułożenie ręki w poprawnej, wygodnej i przede wszystkim naturalnej dla ruchów nadgarstka pozycji. Takie rozwiązanie zapobiega powstawaniu napięć i bólu w nadgarstku i barku, co jest niezwykle istotne. Dodatkowo jej nietypowa, stożkowa budowa pomaga zredukować napięcie mięśni, co pozwala na stały przepływ krwi, odciąża nadgarstek przez ruchy boczne oraz zapobiega skręcaniu zarówno jego, jak i przedramienia.

Praktyczne przyciski i regulowana czułość

Oczywiście zdrowie jest najważniejsze, dlatego wybór myszki warto w dużym stopniu uzależnić od jej kształtu i tego, jak dłoń się do niej dopasowuje, ale jej parametry techniczne także nie powinny pozostawać dla nas obojętne. Ciekawym rozwiązaniem będą myszki wyposażone w praktyczne przyciski, które obsługują funkcję Dalej/Wstecz przeglądarki internetowej i ułatwiają nawigację pomiędzy stronami, a także w przełącznik DPI do regulacji prędkości kursora, dzięki któremu można dostosować jego czułość do tego, jaką pracę wykonuje się w danym momencie. W oba rozwiązania została wyposażona mysz Hama EMW-500. W przypadku tego urządzenia maksymalny poziom to 1800 dpi – dla wysokiej czułości i szybkich ruchów. Niższy poziom 1000 lub 1400 dpi zapewni natomiast wolniejsze, bardziej precyzyjne ruchy kursora. Myszka jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Windows 10/8/7 oraz Mac OS 10.10 (lub wyżej), a maksymalna odległość, przy której można pracować bezprzewodowo to osiem metrów. W przypadku tego urządzenia nie zapomniano też o rozważnym podejściu do wykorzystania energii. Myszka posiada wyłącznik, który pozwala na zaoszczędzenie baterii i tym samym wydłużenie jej żywotności.

Wymiana tradycyjnej myszki na ergonomiczną niesie za sobą same korzyści. Co prawda w pierwszej chwili można czuć się trochę nieswojo operując takim urządzeniem, jednak bardzo szybko idzie się do niego przyzwyczaić, a także zauważyć różnicę zarówno, jeśli chodzi o ergonomię i wygodę, jak i efektywność pracy.

Cena urządzenia wynosi 79 zł. Więcej informacji znajduje się na stronie producenta www.hama.pl

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Publikacje

Przyszłość grafiki w grach to ray tracing – oto najważniejsze dowody

Kupując teraz nową kartę graficzną, szaleństwem jest wybór modelu pozbawionego zgodności z technologią RT.

Opublikowane

dnia

przez

Sprzętowe śledzenie promieni światła w czasie rzeczywistym to relatywnie nowa technologia, która właśnie zaczyna wychodzić z chorób wieku dziecięcego. Powstaje coraz więcej, coraz lepiej optymalizowanych gier. Powiększa się baza sprzętowa. Już tylko krok dzieli nas od zaakceptowania RT jako obowiązującego w grach standardu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

QNAP HS-453DX – domowe centrum rozrywki?

Idealny nie tylko dla hipsterów, których ulubionych filmów i muzyki na próżno szukać na Netfliksie i Spotify.

Opublikowane

dnia

Multimedialny serwer domowy typu NAS to ciekawa alternatywa dla standardowych odtwarzaczy strumieniowych – jeśli oglądasz przede wszystkim filmy i słuchasz muzyki z dysków twardych, warto uzupełnić swoje kino domowe o ten element. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Inteligentny dom dla początkujących

Wypróbuj niezawodne inteligentne sprzęty domowe, które nie zrujnują twojego budżetu.

Opublikowane

dnia

przez

Urządzenia smart home coraz liczniej trafiają na nasz rynek. Implementacja ich w domu nie tylko sprawia, że nasze życie staje się trochę łatwiejsze, ale daje również okazję poczuć się jak prawdziwa rodzina Jetsonów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Epickie porachunki na najwyższym szczeblu

Epic Games Store chce rządzić na rynku cyfrowej dystrybucji gier, ale jakim kosztem?

Opublikowane

dnia

Wydawałoby się, że w roku 2019 spory o konsole są tylko reliktem przeszłości. Większość najważniejszych tytułów ukazuje się na pecetach, PS4 i Xboksie One, czasami zaglądając także na Switcha; gry na wyłączność oczywiście istnieją (na przykład recenzowany w tym numerze Judgment), ale możliwość zagrania tylko na jednej konsoli nie wzbudza już takich kontrowersji jak niegdyś. Niedawno na pecetowym poletku pojawił się jednak nowy gracz, który w niektórych kręgach szybko urósł do rangi wroga numer jeden. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

LEGO po jasnej stronie mocy

Wywiad z Jensem Kronvoldem Frederiksenem.

Opublikowane

dnia

przez

Już od 20 lat Jens Kronvold Frederiksen jest głównym Mistrzem Jedi pracującym dla LEGO Star Wars. Jako dyrektor kreatywny odpowiada on za przekształcenie ciekawych koncepcji w rozbudzające pasję i kreatywność projekty. Wystarczy chwilę z nim porozmawiać, aby przekonać się, jak bardzo uwielbia on swoją pracę. Opowiada o niej z czułością i zaangażowaniem, co nie powinno dziwić – w końcu poświęcił jej spory kawałek swojego życia. 

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne