Połącz się z nami

Publikacje

Mysz Hama EMW-500 – czyli ergonomia i wygoda dla efektywnej pracy

Wymiana tradycyjnej myszki na ergonomiczną niesie za sobą same korzyści.

Wiele godzin przed komputerem, z nieodpowiednio dobraną myszką, powoduje napięcie nadgarstka i jego ból. Rozwiązaniem może być mysz EMW-500 o nietypowej, stożkowej budowie, która umożliwia ułożenie ręki w najbardziej naturalnej dla ruchów nadgarstka pozycji, odciążając ją, a jednocześnie poprawiając komfort pracy.

Pracownicy biurowi często nie mają wpływu na wybór elementów swojego stanowiska pracy, z którymi przecież mają najwięcej styczności w ciągu dnia. Aby uniknąć przykrych dolegliwości związanych z wielogodzinną pracą w tej samej, siedzącej pozycji, mogą zadbać o dobór odpowiedniego osprzętu biurowego.

Mysz dobrze pomyślana

8 godzin, a czasem nawet więcej. Tyle czasu każdego dnia pracownicy biurowi spędzają przed komputerem wykonując swoje zawodowe obowiązki. Wielogodzinna praca w tej samej, siedzącej pozycji nie jest dobra dla kręgosłupa, jednak to ręka, która operuje myszką okazuje się być szczególnie narażona na konsekwencje zdrowotne. Dlaczego? A dlatego, że w większości przypadków trzymamy ją niewłaściwie, nadgarstek spoczywa na blacie lub podkładce, natomiast cała dłoń jest odchylona do góry. Przy takiej pozycji po jakimś czasie można zacząć odczuwać napięcie nadgarstka i jego ból, mrowienie palców, skurcze, a nawet doświadczyć niedowładu – choroby zwanej zespołem cieśni nadgarstka. W związku z tym, aby zadbać o rękę, należy dobrać odpowiedni osprzęt biurowy, taki jak np. mysz Hama EMW-500. Urządzenie posiada „pionowy” kształt, który umożliwia ułożenie ręki w poprawnej, wygodnej i przede wszystkim naturalnej dla ruchów nadgarstka pozycji. Takie rozwiązanie zapobiega powstawaniu napięć i bólu w nadgarstku i barku, co jest niezwykle istotne. Dodatkowo jej nietypowa, stożkowa budowa pomaga zredukować napięcie mięśni, co pozwala na stały przepływ krwi, odciąża nadgarstek przez ruchy boczne oraz zapobiega skręcaniu zarówno jego, jak i przedramienia.

Praktyczne przyciski i regulowana czułość

Oczywiście zdrowie jest najważniejsze, dlatego wybór myszki warto w dużym stopniu uzależnić od jej kształtu i tego, jak dłoń się do niej dopasowuje, ale jej parametry techniczne także nie powinny pozostawać dla nas obojętne. Ciekawym rozwiązaniem będą myszki wyposażone w praktyczne przyciski, które obsługują funkcję Dalej/Wstecz przeglądarki internetowej i ułatwiają nawigację pomiędzy stronami, a także w przełącznik DPI do regulacji prędkości kursora, dzięki któremu można dostosować jego czułość do tego, jaką pracę wykonuje się w danym momencie. W oba rozwiązania została wyposażona mysz Hama EMW-500. W przypadku tego urządzenia maksymalny poziom to 1800 dpi – dla wysokiej czułości i szybkich ruchów. Niższy poziom 1000 lub 1400 dpi zapewni natomiast wolniejsze, bardziej precyzyjne ruchy kursora. Myszka jest kompatybilna z systemami operacyjnymi Windows 10/8/7 oraz Mac OS 10.10 (lub wyżej), a maksymalna odległość, przy której można pracować bezprzewodowo to osiem metrów. W przypadku tego urządzenia nie zapomniano też o rozważnym podejściu do wykorzystania energii. Myszka posiada wyłącznik, który pozwala na zaoszczędzenie baterii i tym samym wydłużenie jej żywotności.

Wymiana tradycyjnej myszki na ergonomiczną niesie za sobą same korzyści. Co prawda w pierwszej chwili można czuć się trochę nieswojo operując takim urządzeniem, jednak bardzo szybko idzie się do niego przyzwyczaić, a także zauważyć różnicę zarówno, jeśli chodzi o ergonomię i wygodę, jak i efektywność pracy.

Cena urządzenia wynosi 79 zł. Więcej informacji znajduje się na stronie producenta www.hama.pl

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

TEST: ASUS ZenBook 14 UX425

Testy

RECENZJA: Mafia: Edycja Ostateczna

Gaming

AMD prezentuje pierwsze procesory Zen 3

Newsy

Western Digital redefiniuje świat gier następnej generacji – nowe produkty z serii WD_BLACK

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!