Połącz się z nami

Technologie

Microsoft przysłuchuje się nagraniom ze Skype’a

Brak stosownej informacji dla użytkowników.

Opublikowane

dnia

Kontrowersje związane z wprowadzeniem „ludzkiego czynnika” do procesu ulepszania wirtualnych asystentów dotykają także innych usług. Pracownicy zatrudnieni przez Microsoft przyznali, że słuchają niektórych nagrań ze Skype’a i wyszukiwania za pomocą Cortany.

W przypadku komunikatora nagrywanie i analiza próbek głosowych dotyczy funkcji Tłumacza Skype – jeśli chcemy skorzystać z tłumaczenia rozmowy, musimy wyrazić zgodę na transkrypcję automatycznego przekładu do systemu Skype’a i jego późniejszą weryfikację. Za ulepszanie Tłumacza nie odpowiada jednak sztuczna inteligencja, a zatrudnieni przez Microsoft pracownicy, którzy odsłuchują wybrane klipy w celu sprawdzenia jakości tłumaczenia. Z ich opowiadań wynika, że nagrania te czasami zawierały także prywatne dane użytkowników: ich adresy, informacje biznesowe czy intymne rozmowy.

Podobnej procedurze poddawane zostały klipy z Cortany, wirtualnej asystentki Microsoftu, które również zawierały wiele wrażliwych danych. Wielu pracowników zatrudnionych do weryfikacji klipów pracuje zdalnie, co może rodzić wątpliwości w zakresie bezpieczeństwa przekazanych im informacji.

W odpowiedzi na zarzuty Microsoft podkreślił, że każdy użytkownik może dowolnie zrezygnować z udziału w programie ulepszania Tłumacza i Cortany – wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w ustawieniach konta Microsoft. Firma podkreśliła również, że dąży do pełnej transparentności w sposobie wykorzystywania zebranych danych. Szkoda tylko, że przy uruchamianiu Tłumacza Skype nie pojawia się wyraźna informacja o tym, że nagrania będą odsłuchiwane przez osoby trzecie. Pozwoliłoby to użytkownikom odpowiednio dostosować treść rozmowy do sytuacji i uniknąć potencjalnie krępujących sytuacji.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Twitter testuje śledzenie tematów

Informacje wyselekcjonowane za pomocą algorytmów uczenia maszynowego.

Opublikowane

dnia

Społeczność Twittera rządzi się swoimi prawami i jak wszystkie platformy społecznościowe cechuje się dużym wewnętrznym zróżnicowaniem – nie wszyscy korzystają z hasztagów, a w dyskusjach znajdziemy mnóstwo personalnych wtrętów i odbiegnięć od tematu. Czasami utrudnia to poszukiwanie interesujących nas informacji i opinii. Już wkrótce problem ten zostanie rozwiązany poprzez nowe narzędzie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Gry na SNES-a mogą pojawić się na Switchu Online

Nintendo patentuje kompatybilny kontroler.

Opublikowane

dnia

Dla graczy gry retro są okazją do przypomnienia sobie czasów dzieciństwa (lub dowiedzenia się, jak to drzewiej bywało), a dla wydawców – kurą znoszącą złote jajka. Nintendo jest tego świadome, dlatego już wkrótce możemy się spodziewać pojawienia się tytułów ze SNES-a w usłudze Switch Online.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne