Połącz się z nami

Newsy

Microsoft przysłuchuje się nagraniom ze Skype’a

Brak stosownej informacji dla użytkowników.

Opublikowane

dnia

Kontrowersje związane z wprowadzeniem „ludzkiego czynnika” do procesu ulepszania wirtualnych asystentów dotykają także innych usług. Pracownicy zatrudnieni przez Microsoft przyznali, że słuchają niektórych nagrań ze Skype’a i wyszukiwania za pomocą Cortany.

W przypadku komunikatora nagrywanie i analiza próbek głosowych dotyczy funkcji Tłumacza Skype – jeśli chcemy skorzystać z tłumaczenia rozmowy, musimy wyrazić zgodę na transkrypcję automatycznego przekładu do systemu Skype’a i jego późniejszą weryfikację. Za ulepszanie Tłumacza nie odpowiada jednak sztuczna inteligencja, a zatrudnieni przez Microsoft pracownicy, którzy odsłuchują wybrane klipy w celu sprawdzenia jakości tłumaczenia. Z ich opowiadań wynika, że nagrania te czasami zawierały także prywatne dane użytkowników: ich adresy, informacje biznesowe czy intymne rozmowy.

Podobnej procedurze poddawane zostały klipy z Cortany, wirtualnej asystentki Microsoftu, które również zawierały wiele wrażliwych danych. Wielu pracowników zatrudnionych do weryfikacji klipów pracuje zdalnie, co może rodzić wątpliwości w zakresie bezpieczeństwa przekazanych im informacji.

W odpowiedzi na zarzuty Microsoft podkreślił, że każdy użytkownik może dowolnie zrezygnować z udziału w programie ulepszania Tłumacza i Cortany – wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w ustawieniach konta Microsoft. Firma podkreśliła również, że dąży do pełnej transparentności w sposobie wykorzystywania zebranych danych. Szkoda tylko, że przy uruchamianiu Tłumacza Skype nie pojawia się wyraźna informacja o tym, że nagrania będą odsłuchiwane przez osoby trzecie. Pozwoliłoby to użytkownikom odpowiednio dostosować treść rozmowy do sytuacji i uniknąć potencjalnie krępujących sytuacji.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Ikea prezentuje kolekcję elektroniki FREKVENS

Powstała we współpracy z designerami z Teenage Engineering.

Opublikowane

dnia

W sklepach Ikea pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów. Tym razem do inteligentnego oświetlenia dołączy limitowana kolekcja FREKVENS, składająca się z modułowych głośników, reflektorów i elementów dekoracyjnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Netflix wyprodukuje film anime w uniwersum Wiedźmina

Za oprawę audiowizualną odpowiedzialni będą twórcy Legendy Korry.

Opublikowane

dnia

Wiedźmin okazał się przełomową produkcją dla Netflixa – to najpopularniejsza produkcja w historii serwisu streamingowego, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Nic dziwnego, że powstają kolejne plany ekspansji tego uniwersum.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Motoroli Razr już w lutym

W Polsce trafi do oferty jednego operatora.

Opublikowane

dnia

Żadna inna premiera nie wzbudza takiego uczucia nostalgii, jak ta. Po miesiecznym opóźnieniu w nasze ręce trafi wyczekiwana Motorola Razr – nowoczesna wariacja na temat telefonu z klapką.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne