Połącz się z nami

Technologie

Microsoft przysłuchuje się nagraniom ze Skype’a

Brak stosownej informacji dla użytkowników.

Opublikowane

dnia

Kontrowersje związane z wprowadzeniem „ludzkiego czynnika” do procesu ulepszania wirtualnych asystentów dotykają także innych usług. Pracownicy zatrudnieni przez Microsoft przyznali, że słuchają niektórych nagrań ze Skype’a i wyszukiwania za pomocą Cortany.

W przypadku komunikatora nagrywanie i analiza próbek głosowych dotyczy funkcji Tłumacza Skype – jeśli chcemy skorzystać z tłumaczenia rozmowy, musimy wyrazić zgodę na transkrypcję automatycznego przekładu do systemu Skype’a i jego późniejszą weryfikację. Za ulepszanie Tłumacza nie odpowiada jednak sztuczna inteligencja, a zatrudnieni przez Microsoft pracownicy, którzy odsłuchują wybrane klipy w celu sprawdzenia jakości tłumaczenia. Z ich opowiadań wynika, że nagrania te czasami zawierały także prywatne dane użytkowników: ich adresy, informacje biznesowe czy intymne rozmowy.

Podobnej procedurze poddawane zostały klipy z Cortany, wirtualnej asystentki Microsoftu, które również zawierały wiele wrażliwych danych. Wielu pracowników zatrudnionych do weryfikacji klipów pracuje zdalnie, co może rodzić wątpliwości w zakresie bezpieczeństwa przekazanych im informacji.

W odpowiedzi na zarzuty Microsoft podkreślił, że każdy użytkownik może dowolnie zrezygnować z udziału w programie ulepszania Tłumacza i Cortany – wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję w ustawieniach konta Microsoft. Firma podkreśliła również, że dąży do pełnej transparentności w sposobie wykorzystywania zebranych danych. Szkoda tylko, że przy uruchamianiu Tłumacza Skype nie pojawia się wyraźna informacja o tym, że nagrania będą odsłuchiwane przez osoby trzecie. Pozwoliłoby to użytkownikom odpowiednio dostosować treść rozmowy do sytuacji i uniknąć potencjalnie krępujących sytuacji.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Pierwszy w pełni kobiecy spacer kosmiczny

Dwie astronautki wymieniły zepsuty zasilacz.

Opublikowane

dnia

Spacer kosmiczny odbyty jedynie w kobiecym składzie był przez wiele lat jedynie marzeniem. Dopiero w piątek dwie amerykańskie astronautki, Christina Koch i Jessica Meir, po raz pierwszy z powodzeniem spędziły ponad siedem godzin na zewnątrz stacji kosmicznej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Motorola Razr ze składanym ekranem już w listopadzie

Oficjalny powrót jednego z najbardziej rozpoznawalnych telefonów.

Opublikowane

dnia

Motorola ogłosiła, że w październiku swoją premierę będzie miał telefon z klapką Razr. Wbrew pozorom nie cofnęliśmy się do 2004 roku – nowy Razr to następca kultowego modelu V3, ale wyposażony w pojedynczy, składany ekran.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne