Połącz się z nami

Newsy

Netflix pozyskał twórców Gry o tron

Wieloletni kontrakt na oryginalne filmy i seriale.

Zakończenie Gry o tron wzbudziło wiele kontrowersji wśród fanów serialu i jego książkowego pierwowzoru, ale nie wpłynęło to zbytnio na popularność jego twórców. Dan Weiss i David Benioff podpisali właśnie wielomilionową umowę z Netfliksem.

Rozpoczęcie współpracy z serwisem streamingowym potwierdzili zarówno sami zainteresowani, jak i Netflix. Weiss i Benioff podziękowali HBO za wieloletnia współpracę i podkreślili, że rozmowy z nowym pracodawcą trwały od kilku miesięcy – poza Netfliksem prowadzili oni negocjacje z Apple, Disneyem, Amazonem i Warner Media. Przedstawiciele Netfliksa stwierdzili natomiast, że nie mogą się doczekać pracy nad materiałem stworzonym przez showrunnerów Gry o tron. Nie znamy oficjalnej wartości kontraktu, ale anonimowe źródła podają, że pozyskanie twórców kosztowało serwis streamingowy aż 200 mln USD.

Po sukcesie Gry o tron Dan Weiss i David Benioff rozpoczęli współpracę nie tylko z Netfliksem – showrunnerzy podpisali umowę z Disneyem na stworzenie nowej trylogii ze świata Gwiezdnych wojen. Decyzja ta spotkała się z mieszanymi uczuciami społeczności fanów, którzy obawiają się powtórki z Gry o tron i mało satysfakcjonującego zakończenia. Co ciekawe, ostatni odcinek serialu, mimo skrajnie niskiej oceny na portalu IMDb, został nominowany do nagrody Emmy w kategorii „najlepszy scenariusz” – miejmy nadzieję, że współpraca showrunnerów z Netfliksem przebiegnie bez takich niespodzianek.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Netflix udostępnia część programów za darmo

Newsy

Wrzesień w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

Sierpień w HBO GO – nowe filmy i seriale

Newsy

Zmarł Grant Imahara, prezenter z „Pogromców mitów”

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!