Połącz się z nami

Newsy

Messenger World Effects: naklejki AR dla komunikatora

Facebook udostępnia również toolkit dla deweloperów.

Opublikowane

dnia

Fani czatowania już niedługo będą mogli wzbogacić swoje doświadczenie za pomocą dodanego właśnie do Messengera zestawu naklejek AR. Messenger World Effects ma uczynić komunikator Facebooka bardziej interaktywnym i atrakcyjniejszym dla młodych użytkowników.

Facebook rozszerzył Messengera o szereg trójwymiarowych obiektów, które po wybraniu przeciąga się w pożądane miejsce na czacie wideo. W przeciwieństwie do najprostszych wirtualnych naklejek, nie są one przymocowane do konkretnego miejsca na ekranie, ale „przyklejają” się do wybranego obiektu. Oznacza to, że jeśli przesuniemy telefon, obiekt nie zmieni swojego miejsca. Na chwilę obecną Facebook udostępnił jedynie garstkę efektów: serce, strzałki, parę wirtualnych postaci i komiksowych chmurek z tekstem. Zgodnie z zapowiedziami, wkrótce mają dołączyć do nich także inne, bardziej zaawansowane obiekty – być może nawet licencjonowane.

Tak, wiemy co myślicie: brzmi to zupełnie jak podobna funkcja ze Snapchata. Facebook nie stara się zbytnio ukryć, skąd zaczerpnął inspiracje – w końcu aby nie stracić klientów trzeba podążać z duchem czasu. Wzorcem Google i Apple otworzył on również platformę AR Studio, która skierowana jest do deweloperów aplikacji AR. Dzięki temu toolkitowi każdy będzie mógł zbudować swoją apkę lub filtr, również te dla Messenger World Effects.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung Galaxy Note 10+ w edycji Star Wars

W sam raz na premierę Skywalker. Odrodzenie.

Opublikowane

dnia

Oficjalne gadżety filmowe to nie nowość dla Samsunga – marka wielokrotnie wydawała edycje specjalne swoich produktów, które miały towarzyszyć ważnym premierom filmowym. Tym razem koreański producent przygotował coś fajnego dla miłośników sagi Gwiezdnych Wojen.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Valve oficjalnie ogłasza grę VR Half-Life: Alyx

Nie, to wcale nie jest długo wyczekiwany HL3.

Opublikowane

dnia

Są takie gry, za które wielu graczy oddałoby ostatnie pieniądze. Należy do nich niedokończona trylogia Half-Life, która uczyniła z Valve ważnego gracza na światowym rynku gier. Po latach Valve nareszcie powraca do opuszczonego przed laty uniwersum, ale nie w sposób, w jaki się spodziewaliśmy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne