Połącz się z nami

Newsy

Messenger World Effects: naklejki AR dla komunikatora

Facebook udostępnia również toolkit dla deweloperów.

Opublikowane

dnia

Fani czatowania już niedługo będą mogli wzbogacić swoje doświadczenie za pomocą dodanego właśnie do Messengera zestawu naklejek AR. Messenger World Effects ma uczynić komunikator Facebooka bardziej interaktywnym i atrakcyjniejszym dla młodych użytkowników.

Facebook rozszerzył Messengera o szereg trójwymiarowych obiektów, które po wybraniu przeciąga się w pożądane miejsce na czacie wideo. W przeciwieństwie do najprostszych wirtualnych naklejek, nie są one przymocowane do konkretnego miejsca na ekranie, ale „przyklejają” się do wybranego obiektu. Oznacza to, że jeśli przesuniemy telefon, obiekt nie zmieni swojego miejsca. Na chwilę obecną Facebook udostępnił jedynie garstkę efektów: serce, strzałki, parę wirtualnych postaci i komiksowych chmurek z tekstem. Zgodnie z zapowiedziami, wkrótce mają dołączyć do nich także inne, bardziej zaawansowane obiekty – być może nawet licencjonowane.

Tak, wiemy co myślicie: brzmi to zupełnie jak podobna funkcja ze Snapchata. Facebook nie stara się zbytnio ukryć, skąd zaczerpnął inspiracje – w końcu aby nie stracić klientów trzeba podążać z duchem czasu. Wzorcem Google i Apple otworzył on również platformę AR Studio, która skierowana jest do deweloperów aplikacji AR. Dzięki temu toolkitowi każdy będzie mógł zbudować swoją apkę lub filtr, również te dla Messenger World Effects.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Creative Outlier Gold: Całkowicie bezprzewodowe słuchawki z oprogramowaniem Super X-Fi

Opublikowane

dnia

Creative Technology Ltd  ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek Creative Outlier Gold, kontynuację uznanego przez krytyków Creative Outlier Air, który wprowadził na rynek konkurencyjny cenowo, prawdziwie bezprzewodowy zestaw słuchawkowy. Dzięki Outlier Gold użytkownicy mogą oczekiwać nowych ulepszeń, które wyznaczą nowy standard w tym segmencie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera soundbara Samsung Harman Kardon Q80R

Opublikowane

dnia

Samsung wprowadził właśnie do sprzedaży soundbara Samsung Harman Kardon Q80R, który w założeniu ma być idealnym towarzyszem dla telewizora QLED Q80.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne