Połącz się z nami

Newsy

Nowe aplikacje foto od Google

Pozwalają na łatwe i przyjemne eksperymenty z fotografią.

Większość z nas lubi dokumentować przyjemne wspomnienia za pomocą zdjęć wykonanych smartfonem. Teraz każdy będzie mógł pobawić się nowymi aplikacjami od Google, które mają zachęcić użytkowników do eksperymentowania z różnymi formami fotografii mobilnej.

Nowe „appsperymenty” (jak określa je Google) noszą nazwy Storyboard, Selfissimo! i Scrubbies. Najciekawsza z nich, Storyboard, to przeznaczona na telefony z Androidem aplikacja pozwalająca na tworzenie stron komiksowych ze zdjęć. Można samemu wybrać fotki, lub po prostu nagrać wideo: algorytmy rozpoznawania obiektów automatycznie wyłapią najważniejsze ujęcia i ułożą je w kadrach. Aplikacja wyposażona jest w filtry graficzne, które przekształcą zdjęcia tak, aby wyglądały, jakby wyszły spod ręki profesjonalnego rysownika.

Selfissimo! to dostępna na Androida i iOS aplikacja, która automatycznie robi zdjęcie w chwili, kiedy osoba trzymająca telefon nieruchomieje. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które bez selfie nie wyobrażają sobie życia. Trzecia apka, Scrubbies, przeznaczona jest dla użytkowników iOS. Pozwala ona na zapętlanie wideo, których szybkość i kierunek odtwarzania można następnie „remiksować” poprzez skreczowanie palcem po ekranie smartfona, jak DJ na kontrolerze. Programy te nie zrewolucjonizują fotografii mobilnej, ale nie to jest ich celem. Za pomocą apek Google chce zbadać, jak użytkownicy odnoszą się do wprowadzania sztucznej inteligencji w różne dziedziny fotografii mobilnej i w którym kierunku powinny zmierzać zmiany.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Statywy Vanguard Vesta TB 235AB oraz TB 204CB – nowości wagi lekkiej

Newsy

Aplikacje G-Suite zmieniają się w Google Workspace

Newsy

Google kończy wsparcie dla Daydream VR

Newsy

Google Pixel 5 i Pixel 4a 5G oficjalnie

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!