Połącz się z nami

Newsy

MekaMon – robot bitewny sterowany smartfonem

I ty zostaniesz pilotem mecha.

Opublikowane

dnia

Popularność zdalnie sterowanych modeli zabawek nigdy chyba nie zmaleje. Reach Robotics wie o tym doskonale, ponieważ właśnie wypuściło na rynek miniaturowego czworonożnego robota o nazwie MekaMon, który za sprawą rzeczywistości rozszerzonej przekształca się w maszynę bojową.

Kształtem MekaMon przypomina nieco Tachikomy znane z mangi Ghost in the Shell. Robociki poruszają się na czterech długich odnóżach, które umożliwiają im pokonywanie niewielkich przeszkód. Ruchy zabawki kontrolowane są za pomocą aplikacji na iOS i Androida, a sterowanie nie ogranicza się do wybrania kierunku, ale również sposobu poruszania się. Roboty potrafią także przykucać za przeszkodami, przewracać na grzbiet i wykonywać masę zabawnych ruchów. Plastikową zbroję mecha można personalizować za pomocą szeregu dodatków.

Robot to jednak tylko połowa zabawy. Jej nieodłączną częścią jest aplikacja AR, w której MekaMon zostaje uzbrojony w cały arsenał futurystycznych broni, tarcz i innych gadżetów. Uzbrojenie robota można dostosować do swojego stylu gry lub specyfiki oponenta, z którym będziemy walczyć. Potyczka pomiędzy dwoma robotami odbywa się zarówno w świecie rzeczywistym, jak i w rzeczywistości rozszerzonej. Aplikacja wykorzystuje aparat fotograficzny do stworzenia areny zmagań, a przedmioty znajdujące się w pokoju mogą służyć jako zasłony terenowe lub strategiczne punkty szturmowe. Zabawka kosztuje 300 USD (1 100 PLN) i dostępna jest w Apple Store.

 

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

HBO najprawdopodobniej wyprodukuje kolejny prequel „Gry o tron”

Tym razem znów oparty na książkowym pierwowzorze.

Opublikowane

dnia

Kontrowersje związane z zakończeniem ostatniego sezonu Gry o tron nie powstrzymują HBO przed dalszym eksplorowaniem Westeros i okolic. Po ogłoszonym już prequelu rozgrywającym się wiele tysięcy lat przed wydarzeniami z głównej serii przyszedł czas na serial oparty na książce Ogień i krew.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

„Pani Fletcher” – Kathryn Hahn w głównej roli w miniserialu na podstawie powieści Toma Perrotty

Matka i syn zaczynają cieszyć się nową wolnością.

Opublikowane

dnia

przez

Pani Fletcher to miniserial HBO na postawie powieści Toma Perrotty, który jest także twórcą serialu. Produkcja przedstawia dwie równoległe historie o dojrzewaniu dwojga bohaterów – matki, której jedyne dziecko wyprowadza się z domu i jej syna, studenta pierwszego roku. Premiera Pani Fletcher odbędzie się 28 października w HBO i HBO GO.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne