Połącz się z nami

Newsy

Odświeżony interfejs Google Maps już wkrótce

Więcej kategorii usługowych i wyraźniej zaznaczone zatory drogowe.

Opublikowane

dnia

Google postanowiło nieco zmodernizować jedną ze swoich najpopularniejszych aplikacji i ułatwić korzystanie z niej. Trzy podstawowe tryby Google Maps – odkrywanie, ruch drogowy i transport publiczny – uzyskają kilka nowych funkcji, w tym wyraźniejsze ikony usług oraz nowy sposób sygnalizacji wypadków i robót drogowych.

Najważniejszą cechą nowych map ma być nowy wygląd ikon oznaczających punkty usługowe. Google podzieliło je na kilka kategorii różniących się kolorami: pomarańczowe oznaczają lokale gastronomiczne, ciemnoniebieskie to sklepy i centra handlowe a zielone – miejsca na świeżym powietrzu. Ich wyświetlanie będzie zależało od trybu, w którym korzystamy z aplikacji: tryb odkrywania wskaże użytkownikowi kawiarnie, knajpki i atrakcje kulturalne, zaś tryb śledzenia transportu publicznego przystanki. Pojawią się również specjalne ikony do oznaczania zatorów drogowych i utrudnień na drogach. 

Nowe ikony trafią nie tylko do aplikacji Mapy, ale również innych serwisów Google korzystających z map, w tym Asystenta, wyszukiwarki czy Android Auto. Zmiany te będą powoli pojawiały się również na stronach internetowych i zewnętrznych aplikacjach wykorzystujących API Google Maps. Mapy to kolejna po Kalendarzu i Home aplikacja Google, która przechodzi lifting.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Allegro Gadane – serwis społecznościowy dla użytkowników portalu

Do dyskusji na temat kupna, sprzedaży i funkcjonowania serwisu.

Opublikowane

dnia

Popularna platforma sprzedażowa Allegro doczekała się właśnie… serwisu społecznościowego. Allegro Gadane to miejsce, gdzie każdy użytkownik może zadać pytanie na temat korzystania z serwisu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Ikea prezentuje kolekcję elektroniki FREKVENS

Powstała we współpracy z designerami z Teenage Engineering.

Opublikowane

dnia

W sklepach Ikea pojawia się coraz więcej elektronicznych gadżetów. Tym razem do inteligentnego oświetlenia dołączy limitowana kolekcja FREKVENS, składająca się z modułowych głośników, reflektorów i elementów dekoracyjnych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Netflix wyprodukuje film anime w uniwersum Wiedźmina

Za oprawę audiowizualną odpowiedzialni będą twórcy Legendy Korry.

Opublikowane

dnia

Wiedźmin okazał się przełomową produkcją dla Netflixa – to najpopularniejsza produkcja w historii serwisu streamingowego, która przyciągnęła przed ekrany miliony widzów na całym świecie. Nic dziwnego, że powstają kolejne plany ekspansji tego uniwersum.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Premiera Motoroli Razr już w lutym

W Polsce trafi do oferty jednego operatora.

Opublikowane

dnia

Żadna inna premiera nie wzbudza takiego uczucia nostalgii, jak ta. Po miesiecznym opóźnieniu w nasze ręce trafi wyczekiwana Motorola Razr – nowoczesna wariacja na temat telefonu z klapką.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne