Połącz się z nami

Newsy

Odświeżony interfejs Google Maps już wkrótce

Więcej kategorii usługowych i wyraźniej zaznaczone zatory drogowe.

Opublikowane

dnia

Google postanowiło nieco zmodernizować jedną ze swoich najpopularniejszych aplikacji i ułatwić korzystanie z niej. Trzy podstawowe tryby Google Maps – odkrywanie, ruch drogowy i transport publiczny – uzyskają kilka nowych funkcji, w tym wyraźniejsze ikony usług oraz nowy sposób sygnalizacji wypadków i robót drogowych.

Najważniejszą cechą nowych map ma być nowy wygląd ikon oznaczających punkty usługowe. Google podzieliło je na kilka kategorii różniących się kolorami: pomarańczowe oznaczają lokale gastronomiczne, ciemnoniebieskie to sklepy i centra handlowe a zielone – miejsca na świeżym powietrzu. Ich wyświetlanie będzie zależało od trybu, w którym korzystamy z aplikacji: tryb odkrywania wskaże użytkownikowi kawiarnie, knajpki i atrakcje kulturalne, zaś tryb śledzenia transportu publicznego przystanki. Pojawią się również specjalne ikony do oznaczania zatorów drogowych i utrudnień na drogach. 

Nowe ikony trafią nie tylko do aplikacji Mapy, ale również innych serwisów Google korzystających z map, w tym Asystenta, wyszukiwarki czy Android Auto. Zmiany te będą powoli pojawiały się również na stronach internetowych i zewnętrznych aplikacjach wykorzystujących API Google Maps. Mapy to kolejna po Kalendarzu i Home aplikacja Google, która przechodzi lifting.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Android Q zmienia nazwę na Android 10

Oficjalna premiera już za kilka tygodni.

Opublikowane

dnia

Prawie od samego początku tradycją Androida było określanie kolejnych wersji systemu operacyjnego nazwami zainspirowanymi różnymi rodzajami słodkości. Przed premierą Androida Q producent postanowił jednak na dobre zerwać z tym zwyczajem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

YouTube został wykorzystany jako narzędzie do walki z protestami w Hong Kongu

Google usunęło 210 kont oskarżanych o sianie dezinformacji na rzecz Chin.

Opublikowane

dnia

Protesty w Hong Kongu sięgają także do sfery internetowej. Google poinformowało o usunięciu 210 kont na YouTube, które miały udostępniać i rozpowszechniać materiały szkalujące manifestujących mieszkańców Hong Kongu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Marka odzieżowa Supreme wypuszcza telefon komórkowy

Klasyczna komórka za cenę smartfona?

Opublikowane

dnia

Producenci odzieży coraz chętniej flirtują z technologią – logo Gucci, Louis Vuitton czy Michaela Korsa pojawia się na głośnikach, powerbankach i innych gadżetach. Marka streetwear Supreme nie chciała być gorsza i opracowała… telefon komórkowy ze swoim logiem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kontrolery DualShock 4 w czterech nowych kolorach

W planach także headset o barwie różowego złota.

Opublikowane

dnia

PlayStation 4 może pochwalić się bogatym wyborem gadżetów, który jest na bieżąco rozszerzany o nowe propozycje. Tym razem Sony przygotowało cztery nowe wersje kolorystyczne pada do swojej konsoli i pasujący do jednej z nich headset.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne