Połącz się z nami

Newsy

Kolejny wyciek danych w Google+

Przyspieszy on zakończenie działalności portalu.

Opublikowane

dnia

W ostatnim stadium istnienia jako portal konsumencki Google+ wciąż nie ma szczęścia. Jego twórcy właśnie zidentyfikowali kolejny błąd bezpieczeństwa, który mógł dotknąć milionów użytkowników. W związku z nim planowana data zamknięcia usługi przesunięta została na kwiecień 2019.

Decyzję o zamknięciu Google+ dla prywatnych użytkowników podjęto w październiku, kiedy to na jaw wyszło, że bug w kodzie portalu mógł dać osobom trzecim dostęp do danych osobowych jego użytkowników. Zagrożenie to dotknęło aż 500 000 osób. To jednak nie koniec kłopotów Google+ – jego przedstawiciele poinformowali właśnie o kolejnej luce bezpieczeństwa, tym razem wprowadzonej do kodu wraz z jedną z listopadowych aktualizacji. Polegała ona na przyznaniu specjalnych uprawnień deweloperom aplikacji – mogli oni bez dodatkowych pozwoleń uzyskać dane każdego użytkownika, nawet te oznaczone jako prywatne. Luka była obecna w systemie pomiędzy 7 a 13 listopada. Chociaż Google podkreśla, że nie ma żadnych dowodów na to, że została ona wykorzystana do kradzieży informacji, potencjalny wyciek obejmuje aż 52,5 mln osób.

Sytuacja ta tylko przyspieszyła nieunikniony koniec konsumenckiego Google+ – zamknięcie portalu zostało oficjalnie przesunięte z sierpnia 2018 na kwiecień. Dodatkowo wszystkie zewnętrzne aplikacje działające w ramach portalu zostaną zamknięte w ciągu 90 dni. Wszyscy użytkownicy, którzy mogli zostać dotknięci wyciekiem, otrzymają od Google stosowną informację. W kwietniu 2019 roku Google+ zostanie przekształcone w portal dla przedsiębiorców – miejmy nadzieję, że będzie on obarczony mniejszą ilością bugów.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

XC40 Recharge – pierwszy „elektryk” od Volvo

Pierwszy etap na drodze do całkowitej neutralności klimatycznej producenta.

Opublikowane

dnia

Elektryczne samochody znajdują się w ofercie większości popularnych marek. Do niedawna wyjątkiem wśród nich było Volvo, które dopiero dziś zaprezentowało swojego pierwszego elektrycznego crossovera XC40 Recharge. W najbliższych latach producent planuje wprowadzenie kolejnych modeli.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne