Połącz się z nami

Technologie

Kolejne zainfekowane aplikacje odkryte w Sklepie Google Play

Potrafią pokonać zabezpieczenia przeciwko programom adware.

Opublikowane

dnia

Chociaż sklepy z aplikacjami starają się uchronić użytkowników przed szkodliwym oprogramowaniem, zainfekowane aplikacje wciąż pojawiają się w ich ofercie i są ściągane na telefony. Kolejny zestaw takich programów odkryto w Sklepie Play.

Tym razem sprawa dotyczy 42 aplikacji, które pojawiły się w usłudze Google w lipcu 2018 roku i od tej pory zostały pobrane ponad 8 milionów razy. Znalazły się wśród nich programy służące do pobierania wideo z serwisów streamingowych, edytowania i odtwarzania muzyki, tworzenia notatek, zapisywania zdjęć z Instagrama oraz gry. Każda z apek miała ukryte oprogramowanie typu adware, które co pewien czas wyświetlało pełnoekranowe reklamy, uniemożliwiając korzystanie z urządzenia. Przesyłało ono informacje o telefonie na nieznane serwery. Wiele z nich usuwało również ikonkę swojego skrótu z listy aplikacji, przez co trudniej je było odinstalować.

Ciekawy jest także sposób, w jaki programy przenikały do Sklepu Play. Usługa Google posiada szereg algorytmów uniemożliwiających publikację apek z ukrytym oprogramowaniem, ale została ona w sprytny sposób ominięta – co pewien czas sprawdzały one, czy urządzenie jest podłączone do adresów IP wykorzystywanych przez Google. Jeśli wykryły połączenie z takim serwerem, nie inicjowały one kodu adware, a jedynie działały jak zwyczajne aplikacje. Większość zainfekowanych programów została już usunięta ze Sklepu Play, ale na chwilę obecną część z nich wciąż jest dostępna do pobrania.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple MacBook Pro 16 oficjalnie

Największy ekran, pojemniejsza bateria, wyższa cena.

Opublikowane

dnia

Już od kilku dni w świecie technologii pojawiały się głosy, że firma z Cupertino planuje uraczyć nas 16-calową wersją MacBooka Pro jeszcze w tym tygodniu. Teraz okazuje się, że oprócz większego wyświetlacza możemy liczyć na kilka innych nowości.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne