Połącz się z nami

Technologie

Podwójnie składany smartfon od TCL

Prototyp z nietypowym sposobem składania.

Opublikowane

dnia

Czy składane telefony są tylko przemijającą modą, czy też na dobre zagoszczą w naszych kieszeniach? Przekonamy się o tym w przyszłości, a tymczasem możemy podziwiać kolejne inwencje producentów w dziedzinie giętkich wyświetlaczy, na przykład te od TCL.

TCL to producent urządzeń pod marką Alcatel i BlackBerry, ale firma projektuje także sprzęt pod swoją nazwą. Ich najnowszy prototyp smartfona otrzymał 10-calowy ekran wyposażony w dwa zawiasy – jeden składający się do wewnątrz, drugi na zewnątrz. To przypominające papierową harmonijkę rozwiązanie zostało wybrane nieprzypadkowo, ponieważ pozwoli ono na swobodny dostęp do części ekranu nawet wtedy, gdy urządzenie jest złożone. Podwójny zawias umożliwia także zastosowanie prostokątnego ekranu, co poprawi wyświetlanie aplikacji – większość gier i programów graficznych nie jest zoptymalizowana do pracy na kwadratowym wyświetlaczu.

Prototyp zaprezentowany przez TCL znajduje się na wczesnym etapie prac. Producent nie zdradził, jakie podzespoły znalazłyby się wewnątrz komercyjnie dostępnego urządzenia, wiadomo jedynie, że otrzymałby on poczwórny aparat tylny i pojedynczy przedni. Oczywiście los tak eksperymentalnego smartfona jest niepewny – trudno przewidzieć, jak wielokrotne składanie i rozkładanie z dwóch stron wpłynie na długowieczność ekranu. Z drugiej strony, jeszcze kilka lat temu jakiekolwiek składane smartfony pozostawały jedynie w sferze marzeń…

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne