Połącz się z nami

Newsy

Karta microSD 1 TB SanDisk już w sprzedaży

Trzeba jednak długo poczekać na realizację zamówienia.

Ta karta od SanDiska to sposób na ostateczne rozwiązanie problemów z miejscem na telefonie. Za 1 TB pojemności przyjdzie nam jednak dość sporo zapłacić.

Karta otrzymała nieco lepsze parametry od innych nośników z serii Extreme microSD: maksymalna prędkość odczytu danych to 160 MB/s, a zapisu – 90 MB/s. Niestety, interfejs UHS-I lekko ogranicza jej możliwości, umożliwiając odczyt z prędkością do 90 MB/s i zapis do 60 MB/s. Karta została zaprojektowana z myślą o osobach, które często kręcą wideo 4K za pomocą urządzeń mobilnych. Może ona zostać wykorzystana do zapisywania aplikacji na Androida. SanDisk przygotowuje także szybszą wersję Extreme Pro o pojemności 1 TB – data premiery nośnika pozostaje na razie tajemnicą.

W Stanach Zjednoczonych SanDisk Extreme microSD w wersji 1 TB została wyceniona na kosmiczne 450 USD (1 730 PLN). Firma po raz pierwszy zaprezentowała ją podczas MWC 2019, ale dopiero teraz trafia ona do sprzedaży. Oficjalnie nośnik mogą kupić tylko osoby mieszkające w Stanach i niektórych krajach europejskich (gdzie cena rośnie do 530 EUR), ale na liście brakuje Polski. Na dodatek producent podkreśla, że nawet w przypadku kart kupionych dzisiaj, czas realizacji zamówienia może wynieść nawet kilka miesięcy.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Western Digital prezentuje odświeżone dyski Sandisk Extreme SSD

Newsy

TEST: SanDisk Extreme PRO Portable SSD

Testy

Przewodnik podróżnika 2020

Publikacje

Innowacje Western Digital na CES 2020

Gaming

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!