Połącz się z nami

Newsy

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

Jako jeden z głównych dostawców oprogramowania na smartfony Huawei, Google musiało podporządkować się nowemu prawu i ograniczyć współpracę z chińskim producentem. Firma oficjalnie ogłosiła, że zrywa bezpośrednie kontakty z Huawei, co oznacza także ograniczenie usług, które ich wymagają.

Przyszłe telefony Huawei stracą dostęp do aplikacji takich, jak Gmail i Google Maps, a także Sklepu Google Play. Nie będą one także objęte deweloperskim programem Androida, który daje producentom wczesny dostęp do kodu źródłowego nowych wersji systemu operacyjnego – aktualizacje będą mogły być przeprowadzone dopiero w oparciu o otwartą wersję kodu, co spowolni ich pojawianie się na urządzeniach. Google obiecuje, że obecnie aktywne telefony nie stracą dostępu do usług Google Play i Google Play Protect, ponieważ ich uruchomienie nie wymaga bezpośredniego kontaktu z Huawei; aktualizacje oprogramowania wciąż mogą jednak zostać opóźnione.

Rozporządzenie wydane przez Stany Zjednoczone bardzo mocno uderzyło w Huawei nie tylko w USA, ale także na innych rynkach. Zerwanie współpracy z dostawcą oprogramowania może zahamować wyniki sprzedaży. Należy także zauważyć, że rozporządzenie odcięło chińskich producentów nie tylko od Androida, ale także od dostawców części i podzespołów. Huawei nie wydał w tej sprawie oficjalnego oświadczenia.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

1 komentarz

1 komentarz

  1. Dragon

    21/05/2019 dnia 12:01

    Sami się o to prosili.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Znamy datę konferencji Samsung Galaxy Unpacked 2020

Newsy

Nowy Google Chrome wydłuży czas działania laptopa na baterii

Newsy

Galaxy Note 20 Ultra wyciekł do sieci… na oficjalnej stronie Samsunga

Newsy

Google planuje budowę centrum danych w Polsce

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!