Połącz się z nami

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

Jako jeden z głównych dostawców oprogramowania na smartfony Huawei, Google musiało podporządkować się nowemu prawu i ograniczyć współpracę z chińskim producentem. Firma oficjalnie ogłosiła, że zrywa bezpośrednie kontakty z Huawei, co oznacza także ograniczenie usług, które ich wymagają.

Przyszłe telefony Huawei stracą dostęp do aplikacji takich, jak Gmail i Google Maps, a także Sklepu Google Play. Nie będą one także objęte deweloperskim programem Androida, który daje producentom wczesny dostęp do kodu źródłowego nowych wersji systemu operacyjnego – aktualizacje będą mogły być przeprowadzone dopiero w oparciu o otwartą wersję kodu, co spowolni ich pojawianie się na urządzeniach. Google obiecuje, że obecnie aktywne telefony nie stracą dostępu do usług Google Play i Google Play Protect, ponieważ ich uruchomienie nie wymaga bezpośredniego kontaktu z Huawei; aktualizacje oprogramowania wciąż mogą jednak zostać opóźnione.

Rozporządzenie wydane przez Stany Zjednoczone bardzo mocno uderzyło w Huawei nie tylko w USA, ale także na innych rynkach. Zerwanie współpracy z dostawcą oprogramowania może zahamować wyniki sprzedaży. Należy także zauważyć, że rozporządzenie odcięło chińskich producentów nie tylko od Androida, ale także od dostawców części i podzespołów. Huawei nie wydał w tej sprawie oficjalnego oświadczenia.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
1 komentarz

1 komentarz

  1. Dragon

    21/05/2019 o 12:01

    Sami się o to prosili.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Telewizor The Frame 2019: bo liczy się sztuka. I kropka (kwantowa)

W tym roku The Frame zaskoczy miliardem odcieni barw.

Opublikowane

dnia

Telewizor The Frame w nowej odsłonie od dziś jest dostępny w salonach Samsung Brand Store w całej Polsce. Ten unikatowy produkt w niezwykły sposób łączy nowoczesne technologie ze sztuką i jednocześnie sprawia, że staje się ona bardziej przystępna. Kolejny odcinek serialu właśnie się skończył? Teraz możesz nacieszyć oczy obrazem ulubionego malarza.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Spotify dla rodziny z nowymi funkcjami

Kontrola rodzicielska i możliwość tworzenia wspólnych playlist.

Opublikowane

dnia

Pakiet rodzinny Spotify do tej pory był często wykorzystywany przez grupy znajomych, którzy chcieli zaoszczędzić na dostępie do muzyki w trybie Premium – poza ceną i wymaganiem, że wszyscy jego posiadacze muszą mieszkać razem, nie różnił się on niczym specjalnym od klasycznej subskrypcji. Teraz otrzyma on dodatkowe funkcje czyniące go bardziej „rodzinnym” niż poprzednio.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne