Połącz się z nami

Technologie

Google zawiesza współpracę z Huawei

Czy telefony producenta stracą dostęp do aktualizacji?

Opublikowane

dnia

Nie trzeba było długo czekać na reakcje technologicznego świata po ogłoszeniu rozporządzenia o obostrzającego prowadzenie transakcji biznesowych pomiędzy amerykańskimi i chińskimi firmami telekomunikacyjnymi. Google oficjalnie potwierdziło zawieszenie współpracy z Huawei.

Jako jeden z głównych dostawców oprogramowania na smartfony Huawei, Google musiało podporządkować się nowemu prawu i ograniczyć współpracę z chińskim producentem. Firma oficjalnie ogłosiła, że zrywa bezpośrednie kontakty z Huawei, co oznacza także ograniczenie usług, które ich wymagają.

Przyszłe telefony Huawei stracą dostęp do aplikacji takich, jak Gmail i Google Maps, a także Sklepu Google Play. Nie będą one także objęte deweloperskim programem Androida, który daje producentom wczesny dostęp do kodu źródłowego nowych wersji systemu operacyjnego – aktualizacje będą mogły być przeprowadzone dopiero w oparciu o otwartą wersję kodu, co spowolni ich pojawianie się na urządzeniach. Google obiecuje, że obecnie aktywne telefony nie stracą dostępu do usług Google Play i Google Play Protect, ponieważ ich uruchomienie nie wymaga bezpośredniego kontaktu z Huawei; aktualizacje oprogramowania wciąż mogą jednak zostać opóźnione.

Rozporządzenie wydane przez Stany Zjednoczone bardzo mocno uderzyło w Huawei nie tylko w USA, ale także na innych rynkach. Zerwanie współpracy z dostawcą oprogramowania może zahamować wyniki sprzedaży. Należy także zauważyć, że rozporządzenie odcięło chińskich producentów nie tylko od Androida, ale także od dostawców części i podzespołów. Huawei nie wydał w tej sprawie oficjalnego oświadczenia.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
1 komentarz

1 komentarz

  1. Dragon

    21/05/2019 o 12:01

    Sami się o to prosili.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

DJI RoboMaster S1 – bojowy robot edukacyjny

Uczy użytkowników podstaw programowania.

Opublikowane

dnia

Firma DJI jest znana przede wszystkim ze swoich dronów (a ostatnio także kamer sportowych), ale to nie jedyny obszar rynku technologicznego, na którym oznacza ona swoją obecność. Do sprzedaży trafił właśnie stworzony przez nią robot bojowy do nauki i zabawy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google pokazuje zapowiedź Pixela 4

Podwójny aparat na charakterystycznym, kwadratowym polu.

Opublikowane

dnia

Stare porzekadło mówi „jeśli nie możesz ich pokonać, przyłącz się do nich”. W odpowiedzi na pojawiające się wycieki i spekulacje Google postanowiło oficjalnie potwierdzić prace nad Pixelem 4 i opublikować jego pierwsze oficjalne zdjęcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne