Połącz się z nami

Publikacje

Jesteśmy z wami już 10 lat!

By uczcić 10 lat istnienia w Polsce “Magazynu T3”, Marcin Kubicki, od dziewięciu lat redaktor naczelny pisma, opowiada o jego początkach i paru ciekawostkach, które miały miejsce w redakcji przez ostatnią dekadę jej istnienia.

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Moja historia związana z „Magazynem T3” wbrew pozorom nie zaczyna się w roku 2009, a w… 1995. Wtedy to jako 10-latek chwyciłem w swoje ręce „Magazyn INTERNET”, również wydawany przez AVT. Pismem tym byłem przez kolejne lata zafascynowany przede wszystkim z dwóch powodów. Po pierwsze, już wtedy odkryłem w sobie zainteresowanie tematami związanymi z programowaniem, a po drugie, uwielbiałem fakt udostępniania na płytach stron internetowych w wersjach offline, które służyły mi do podpatrywania bez obciążania domowego modemu, jak wygląda ich kod. W okolicach roku 1999 wysłałem nawet do redakcji list, który, ku mojej uciesze, został opublikowany na łamach pisma.

W wydawnictwie AVT zatrudniony zostałem w roku 2008 na stanowisku kompletnie rozbieżnym od mojego obecnego. To był ten sam rok, w którym postanowiono zaprzestać wydawania „Magazynu INTERNET” w druku. W kolejnym roku, 2009, wydawnictwo wprowadziło na rynek, wydawany w ponad 20 krajach na świecie, „Magazyn T3”. Jego naczelną została Paulina Stępień, dotychczasowa prowadząca grupy magazynów internetowych. Po roku przejąłem od niej dowodzenie i zacząłem kreślić plan tytułu, który sukcesywnie stawał się coraz bardziej autorskim projektem, z punktami stycznymi z licencjodawcą, lecz także własnym charakterem, polskimi sesjami zdjęciowymi i oryginalnym pomysłem na siebie. Częścią tej wizji było także, by poza aspektem technologiczno lifestylowym nie zapominać o kulturze (moim prywatnym koniku), którą można konsumować, dzięki towarzyszącym nam na co dzień urządzeniom.

Początki były niełatwe. Pomimo że wtedy jeszcze „T3” było dwumiesięcznikiem, ambitne podejście do wprowadzania naraz licznych zmian odbijało się czkawką nie tylko na mnie, ale też na mojej prawej ręce przez całą tę przygodę. Mowa o Michale Lisie, którego znałem już wtedy od 10 lat, a który na początku pracy nad tym projektem codziennie spędzał w drodze do i z redakcji około pięciu godzin w pociągu, gdzie z laptopem na kolanach dumał nad naszymi kolejnymi krokami. W kolejnych numerach drobnych błędów było coraz mniej i mogłem skupić się na satysfakcji związanej nie tylko z budowaniem renomy magazynu, ale także projektowania fantastycznych okładek. Wśród tych początkowych warto wymienić chociażby tą, którą stworzył fantastyczny grafik Michał Szyksznian, tą, przy której produkcji marznęliśmy w opuszczonej szopie, czy też tą, którą na moje specjalne zlecenie wykonał poznany przeze mnie w Malezji, a nieżyjący już dzisiaj brytyjski fotograf, Johnny McGeorge.

Polskie „T3” zawsze stawiało bardziej na testy i oceny

W międzyczasie w 2010 roku na polskim rynku pojawił się magazyn „Stuff”, który przez kolejne lata był uważany za naszą największą konkurencję, pomimo że polskie „T3” zawsze stawiało bardziej na testy i oceny, gdy „Stuffowi” zdecydowanie bliżej było do katalogu produktów dostępnych na rynku. We wrześniu 2012 roku „T3” stało się miesięcznikiem, a „Stuff” coraz bardziej tracił na popularności, w końcu przechodząc w nieregularny tryb wydawniczy, by ostatni numer wydrukować wiosną ubiegłego roku.

Wróćmy jednak jeszcze do przeszłości. Kolejnym pomysłem, jaki postanowiłem zrealizować, był plebiscyt magazynu, w którym nasza redakcja, ale i czytelnicy, mogli głosować na najlepsze gadżety (i nie tylko) mijającego roku. Rosnące liczby głosujących w kolejnych edycjach były od tego momentu ważnym przypomnieniem dla nas tego, że tak nasz magazyn, jak i strona internetowa, mają naprawdę dużą rzeszę odbiorców, o czym często nie myśleliśmy w ferworze walki o wydanie jak najlepszego kolejnego numeru.

I tak minęły nam kolejne lata. Robiliśmy wywiad z Liroy’em… nie wiedząc, że wejdzie do polityki. Rozmawialiśmy z Pawłem Małaszyńskim, nie spodziewając się, że zostanie Peterem Quillem. Publikowaliśmy pogawędkę z Robertem Lewandowskim, nie przeczuwając… no dobra, w jego przypadku byliśmy pewni, że rozniesie system! Zawsze natomiast zastanawialiśmy się, czy będziemy rozumiani z naszymi okładkowymi żartami i odwołaniami. Jeśli tak się nie stało… wszystko wskazuje na to, że będziemy próbować dalej.

PS. Po latach wypadałoby przeprosić jednego z naszych fotografów za to, że przy jednej z sesji okładkowej musiał współpracować z modelką, z którą rozstał się dwa tygodnie wcześniej. Mam nadzieję, że dzisiaj wiesz, że dla takiej historii było warto!

Od dziewięciu lat redaktor naczelny Magazynu T3. Ekspert w dziedzinie nowych technologii. Częsty gość programów radiowych i telewizyjnych. Prowadzący konferencji technologicznych. Autor wydawnictw książkowych o grach oraz organizator koncertów. Pasjonat muzyki, kina i literatury.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Publikacje

5G dla ciebie

Kto będzie rządzić rynkiem smartfonów 5G?

Opublikowane

dnia

Magazyn T3

Era 5G nadeszła… no, prawie. W wielu krajach Europy operatorzy sieci komórkowych już uruchamiają stosowną infrastrukturę i wprowadzają do swojej oferty urządzenia obsługujące nowy standard, oferując klientom niedoścignioną prędkość przesyłania danych i łącza potrafiące obsłużyć ogromną liczbę połączeń naraz.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

HTC Vive Cosmos pod lupą

Trójka śmiałków kontra HTC Vive Cosmos – czy uda im się skonfigurować i uruchomić ten nowoczesny headset VR?

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość to bez wątpienia jedna z najbardziej ekscytujących technologii. Możliwość przeniesienia się do zupełnie innego świata i interakcji z nim za pośrednictwem własnych dłoni rozbudza wyobraźnię i kreatywność, pozwalając chociaż na chwilę odciąć się od codzienności. Z drugiej strony, VR może także onieśmielać. Od wielu lat pokutuje przekonanie, że to hobby tylko dla wybranych: osób dysponujących potężnym, gamingowym komputerem, miejscem do rozstawienia stacji trackingowych oraz wiedzą techniczną, która umożliwi im konfigurację tego całego cyrku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Przyszłość technologii: Amazon

Czeka na nas nie tylko bogactwo opcji głosowych, ale także nowe sposoby prowadzenia rozmów z Alexą.

Opublikowane

dnia

przez

Magazyn T3

Eric King, dyrektor generalny Amazon Alexy na Europę, uczestniczył w pracach nad wirtualną asystentką Amazona od czasu pierwszego otwarcia systemu na zewnętrznych deweloperów. Był on odpowiedzialny za wdrożenie umiejętności Alexy i pozyskanie partnerów sprzętowych, dzięki którym może ona kompleksowo zarządzać inteligentnym domem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Przyszłość technologii: Formuła 1

Dyrektor techniczny F1 opowiada o najnowszych osiągnięciach w konstrukcji bolidów, które już wkrótce znajdą się także w naszych domowych autach.

Opublikowane

dnia

przez

Magazyn T3

Wciągu swojej wieloletniej kariery dyrektor techniczny Formuły 1, Pat Symonds, był świadkiem licznych zmian w sportach motorowych. Największy postęp dokonał się w technologiach bezpieczeństwa – wypadki zdarzają się coraz rzadziej, a z każdego z nich należy wysnuć wnioski, które zapobiegną powtarzaniu się tragedii – choć należy pamiętać, że to wciąż jedna z najniebezpieczniejszych dyscyplin. Jednym z największych osiągnięć Symondsa jest próba wyrównania szans pomiędzy zespołami poprzez wprowadzenie nowych regulacji i limitów budżetowych na bolidy F1 od 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Publikacje

Plebiscyt 2019: Najlepsze technologie wybrane!

Kto w tym roku zasłużył na zwycięstwo?

Opublikowane

dnia

przez

Magazyn T3

Rok 2019 należał do niespodzianek i trendów, które jeszcze kilka lat temu pozostawały jedynie w sferze fantazji. Wskazanie wyróżniających się technologii było zatem poważnym wyzwaniem. Na szczęście czytelnicy i redakcja „Magazynu T3” stanęli na wysokości zadania i wybrali produkty, które w pełni zasługują na tytuł „najlepszego z najlepszych”.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne