Połącz się z nami

Newsy

Intel podaje, w jakim stopniu łatki bezpieczeństwa spowolnią procesory

Użytkownicy starych procesorów mogą odczuć znaczący spadek.

Wyeliminowanie luk bezpieczeństwa znanych pod nazwą Meltdown i Spectre może okazać się trudniejsze, niż to się wcześniej wydawało. Wiele niezależnych ekspertów przeprowadziło badania wskazujące, że spadek wydajności niektórych procesorów może sięgać nawet 30%. Intel postanowił oficjalnie odnieść się do tych zarzutów.

Testy benchmarkowe dotyczyły procesorów i7 należących do generacji szóstej i wzwyż (czyli Skylake, Kaby Lake i Coffee Lake). Nie wykazują one znaczącego spadku wydajności procesora w zastosowaniach biurowych (czyli edycja dokumentów i obrabianie grafiki) ani podczas grania w gry komputerowe, które w DirectX 11 w dużej mierze korzystają z GPU. Znacznym obniżeniem wydajności mogą natomiast zostać objęte procesy wymagające działania na kilku aplikacjach naraz. Jednoczesne korzystanie z wielu programów może spowolnić procesory z generacji Skylake działające na urządzeniach z dyskiem SSD aż o 21%.

Należy zauważyć, że Intel nie odniósł się do starszych generacji procesorów – według Microsoftu użytkownicy procesorów generacji Haswell powinni spodziewać się zauważalnych zmian w wydajności procesora w szczególności, jeśli korzystają z Windowsa 7 i 8. Firma nie uwzględniła również testów obciążenia serwerowego, które dały się we znaki m. in. deweloperowi znajdującej się w fazie testów beta gry online Fortnite.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

NVIDIA wykupuje ARM za 40 mld USD

Newsy

Western Digital prezentuje przełomową platformę ArmorLock Security Platform

Newsy

Intel padł ofiarą poważnego wycieku danych

Newsy

Sieć 5G a bezpieczeństwo, czyli jak zmniejszyć pozostawiany cyfrowy ślad w Internecie

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!