Połącz się z nami

Newsy

IFA 2018: Yamaha prezentuje gramofon multiroom

MusicCast VINYL 500 posiada zaawansowane funkcje internetowe.

Opublikowane

dnia

System multiroom Yamaha MusicCast właśnie powiększył się o kolejny element. Tym razem jest to gramofon VINYL 500 z wbudowanym modułem sieciowym, który może służyć nie tylko do odtwarzania czarnych płyt, ale także strumieniowania muzyki z innych źródeł.

VINYL 500 to gramofon o klasycznym designie. Masywna podstawa i aluminiowy talerz zapewniają mu stabilność, a przezroczysta osłona chroni sprzęt przed zakurzeniem. Sprzęt wyposażony jest w zintegrowany przedwzmacniacz oraz napęd paskowy połączony z silnikiem o dwóch prędkościach obrotu. Za odczytywanie informacji odpowiedzialne jest proste ramię z wkładką MM. Według producenta taka konstrukcja sprzętu umożliwia dodanie do niego funkcji internetowych bez poświęcenia jakości odtwarzania. Te zaś są imponujące – VINYL 500 jako pierwszy gramofon w gamie Yamahy współpracuje z Bluetooth, Wi-Fi w dwóch zakresach oraz Spotify Connect i Apple AirPlay. Dzięki temu urządzenie może bezpośrednio łączyć się z głośnikami współpracującymi z MusicCast i służyć do strumieniowania zawartości. Gramofon pojawi się w sprzedaży już w tym miesiącu, a jego polska cena jest jeszcze nieznana.

To nie jedyne premiery Yamahy na targach IFA. Firma zaprezentowała zwiedzającym także produkty ze swojej high-endowej serii 5000. W jej skład wejdą przedwzmacniacz C-5000, wzmacniacz M-5000 oraz gramofon GT-5000. Wszystkie sprzęty zostały zaprojektowane w typowej dla Yamahy „unoszącej” się architekturze minimalizującej wibracje, a także otrzymały szereg rozwiązań ograniczających powstawanie zakłóceń elektrycznych. Pierwsze produkty z serii 5000 będą dostępne w listopadzie bieżącego roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Odtwarzacz multimedialny VLC z poważną luką bezpieczeństwa

Opublikowane

dnia

Odtwarzacz VLC Media Player to jeden z najpopularniejszych programów tego typu od wielu lat. Okazuje się jednak, że miliony jego użytkowników są obecnie narażone na atak z zewnątrz przez lukę, która znajduje się w ostatniej wersji oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne