Połącz się z nami

Newsy

IFA 2018: Yamaha prezentuje gramofon multiroom

MusicCast VINYL 500 posiada zaawansowane funkcje internetowe.

Opublikowane

dnia

System multiroom Yamaha MusicCast właśnie powiększył się o kolejny element. Tym razem jest to gramofon VINYL 500 z wbudowanym modułem sieciowym, który może służyć nie tylko do odtwarzania czarnych płyt, ale także strumieniowania muzyki z innych źródeł.

VINYL 500 to gramofon o klasycznym designie. Masywna podstawa i aluminiowy talerz zapewniają mu stabilność, a przezroczysta osłona chroni sprzęt przed zakurzeniem. Sprzęt wyposażony jest w zintegrowany przedwzmacniacz oraz napęd paskowy połączony z silnikiem o dwóch prędkościach obrotu. Za odczytywanie informacji odpowiedzialne jest proste ramię z wkładką MM. Według producenta taka konstrukcja sprzętu umożliwia dodanie do niego funkcji internetowych bez poświęcenia jakości odtwarzania. Te zaś są imponujące – VINYL 500 jako pierwszy gramofon w gamie Yamahy współpracuje z Bluetooth, Wi-Fi w dwóch zakresach oraz Spotify Connect i Apple AirPlay. Dzięki temu urządzenie może bezpośrednio łączyć się z głośnikami współpracującymi z MusicCast i służyć do strumieniowania zawartości. Gramofon pojawi się w sprzedaży już w tym miesiącu, a jego polska cena jest jeszcze nieznana.

To nie jedyne premiery Yamahy na targach IFA. Firma zaprezentowała zwiedzającym także produkty ze swojej high-endowej serii 5000. W jej skład wejdą przedwzmacniacz C-5000, wzmacniacz M-5000 oraz gramofon GT-5000. Wszystkie sprzęty zostały zaprojektowane w typowej dla Yamahy „unoszącej” się architekturze minimalizującej wibracje, a także otrzymały szereg rozwiązań ograniczających powstawanie zakłóceń elektrycznych. Pierwsze produkty z serii 5000 będą dostępne w listopadzie bieżącego roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne