Połącz się z nami

Newsy

Microsoft Office na iPada Pro będzie płatny

Do tej pory posiadacze iPadów mogli cieszyć się pełną funkcjonalnością.

W zeszłym roku Microsoft pozytywnie zaskoczył wszystkich posiadaczy iPadów udostępniając pakiet swoich narzędzi biurowych za darmo bez konieczności wykupywania subskrypcji pakietu Office 356. Ta sytuacja nie powtórzy się w przypadku iPada Pro.

Do tej pory posiadacze iPadów mogli cieszyć się pełną funkcjonalnością takich aplikacji jak Word, Excel czy PowerPoint. Edytowanie i zapisywanie plików było możliwe bez konieczności wykupywania subskrypcji. Wczoraj jednak Microsoft potwierdził, że ta funkcjonalność nie będzie już darmowa na nowym iPadzie Pro. Pakiet narzędzi Office na dużym tablecie Apple do pełnej funkcjonalności będzie wymagał wykupienia pakietu Office 356, co znaczny mniej więcej tyle, że większość użytkowników iPada Pro powróci najpewniej do darmowych aplikacji Apple Pages, Numbers i Keynote.

Autor:

Dobry duch i woda na młyn naszej redakcji. Pilnuje terminów, buduje treści i tworzy layout magazynu. Czasami też znajduje czas na filiżankę kawy, bez której nie wyobraża sobie życia.

1 komentarz

1 komentarz

  1. Kuba

    24/03/2020 dnia 23:34

    Posiadam iPada 2019 (ten podstawowy) i też wyłączona została możliwość bezpłatnego korzystnia z pakietu Office. Można jedynie wyświetlać pliki, natomiast aby je edytować, muszę wykupić subskrypcje. Słabo.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

WWDC 2020: macOS Big Sur, iOS 14 oraz watchOS 7 oficjalnie

Newsy

Apple WWDC 2020: komputery Mac otrzymają procesory ARM

Newsy

TEST: Apple MacBook Air (2020)

Testy

Apple planuje wykorzystanie procesorów ARM w komputerach Mac

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!