Połącz się z nami

Newsy

IFA 2018: Qualcomm aptX Adaptive poprawi jakość bezprzewodowego audio

Nowa wersja najpopularniejszego kodeka Bluetooth.

Opublikowane

dnia

Bezprzewodowe audio już wkrótce zabrzmi lepiej niż kiedykolwiek. To wszystko dzięki Qualcommowi i nowej wersji popularnego kodeka aptX, która otrzyma możliwość dynamicznej optymalizacji swojego brzmienia w zależności od tego, czego i gdzie akurat słuchamy.

Większość słuchawek bezprzewodowych przeznaczonych do współpracy z Androidem posiada wsparcie dla kodeka aptX. Umożliwia on maksymalizację jakości danych audio przesyłanych przez pasmo Bluetooth, którego przepustowość jest dość niska. Obecna wersja aptX powstała w 2015 roku i do tej pory nie otrzymała żadnych znaczących zmian – dwa dodatkowe standardy, gaminowy Low Latency i audiofilski HD, były stosunkowo rzadko wykorzystywane przez producentów. Po trzech latach Qualcomm postanowił unowocześnić swój kodek i dostosować go do nowych trendów w bezprzewodowym odtwarzaniu muzyki.

Nowa wersja aptX nosi nazwę Adaptive i umożliwia optymalizację przesyłania sygnału audio w zależności od źródła odtwarzanego dźwięku i poziomu głośności otoczenia. Kodek wykryje, czy akurat słuchamy muzyki w biurze czy też oglądamy film w cichym pomieszczeniu, i dostosuje strumień danych tak, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia dźwiękowe. Prędkości przesyłania będą wahały się pomiędzy 276 a 420 kBit/s. AptX Adaptive otrzyma także specjalny tryb gamingowy Low Latency. Niezmienny pozostanie natomiast format przesyłanego audio, czyli 24-bit i 48 kHz. Pierwsze słuchawki i głośniki wyposażone w obsługę odświeżonego kodeka pojawią się już we wrześniu, a na smartfony (te z systemem operacyjnym Android 9.0) trafi on najprawdopodobniej w grudniu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Odtwarzacz multimedialny VLC z poważną luką bezpieczeństwa

Opublikowane

dnia

Odtwarzacz VLC Media Player to jeden z najpopularniejszych programów tego typu od wielu lat. Okazuje się jednak, że miliony jego użytkowników są obecnie narażone na atak z zewnątrz przez lukę, która znajduje się w ostatniej wersji oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Archer MR600 – pierwszy stacjonarny router 4G+ od TP-Link

Opublikowane

dnia

Wychodząc naprzeciw rosnącym wymaganiom użytkowników internetu mobilnego, TP-Link rozszerzył swoje portfolio urządzeń LTE i wprowadził na rynek stacjonarny router 4G+, Archer MR600. (więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Galaxy Tab S6 – przecieki na temat nowego tabletu Samsunga

Opublikowane

dnia

7 sierpnia Samsung pokaże swój nowy smartfon, czy raczej phablet, Galaxy Note 10, oraz zegarek Galaxy Watch Active 2. Wspominaliśmy, że w okolicach tego terminu powinniśmy także spodziewać się, że Galaxy Fold w końcu ujrzy światło dzienne. Teraz wiemy, że koreańska firma planuje coś jeszcze – istnieje duża szansa, że na sierpniowym evencie zobaczymy nowy tablet Samsunga – Galaxy Tab S6.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

Wiedźmin Netfliksa z teaserem!

Opublikowane

dnia

Podczas festiwalu San Diego Comic Con 2019 gwiazda serialu Henry Cavill pokazał fanom zgromadzonym w Hali H pierwszy zwiastun serialu Wiedźmin.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy Fold – drugie podejście po falstarcie

Opublikowane

dnia

To jeszcze nie oficjalna informacja, ale źródło jest całkiem poważne: Narodowy Uniwersytet Seulski i KAIST, jak również „ktoś bliski sprawie”, informują, że Samsung Galaxy Fold po licznych perturbacjach trafi na rynek w okolicach prezentacji modelu Galaxy Note 10, która będzie miała miejsce już 7 sierpnia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne