Połącz się z nami

Newsy

IFA 2018: Qualcomm aptX Adaptive poprawi jakość bezprzewodowego audio

Nowa wersja najpopularniejszego kodeka Bluetooth.

Opublikowane

dnia

Bezprzewodowe audio już wkrótce zabrzmi lepiej niż kiedykolwiek. To wszystko dzięki Qualcommowi i nowej wersji popularnego kodeka aptX, która otrzyma możliwość dynamicznej optymalizacji swojego brzmienia w zależności od tego, czego i gdzie akurat słuchamy.

Większość słuchawek bezprzewodowych przeznaczonych do współpracy z Androidem posiada wsparcie dla kodeka aptX. Umożliwia on maksymalizację jakości danych audio przesyłanych przez pasmo Bluetooth, którego przepustowość jest dość niska. Obecna wersja aptX powstała w 2015 roku i do tej pory nie otrzymała żadnych znaczących zmian – dwa dodatkowe standardy, gaminowy Low Latency i audiofilski HD, były stosunkowo rzadko wykorzystywane przez producentów. Po trzech latach Qualcomm postanowił unowocześnić swój kodek i dostosować go do nowych trendów w bezprzewodowym odtwarzaniu muzyki.

Nowa wersja aptX nosi nazwę Adaptive i umożliwia optymalizację przesyłania sygnału audio w zależności od źródła odtwarzanego dźwięku i poziomu głośności otoczenia. Kodek wykryje, czy akurat słuchamy muzyki w biurze czy też oglądamy film w cichym pomieszczeniu, i dostosuje strumień danych tak, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia dźwiękowe. Prędkości przesyłania będą wahały się pomiędzy 276 a 420 kBit/s. AptX Adaptive otrzyma także specjalny tryb gamingowy Low Latency. Niezmienny pozostanie natomiast format przesyłanego audio, czyli 24-bit i 48 kHz. Pierwsze słuchawki i głośniki wyposażone w obsługę odświeżonego kodeka pojawią się już we wrześniu, a na smartfony (te z systemem operacyjnym Android 9.0) trafi on najprawdopodobniej w grudniu.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Konsumenckie drony DJI z funkcją wykrywania samolotów

Trafi do nowych urządzeń już w 2020 roku.

Opublikowane

dnia

Nieautoryzowane zbliżanie się dronów do lotnisk to jedna z najpowszechniejszych przyczyn przerwania ruchu lotniczego, a na dodatek grozi poważnymi wypadkami. DJI chce zapobiegać takim sytuacjom, dlatego ich nowe drony otrzymają technologię unikania innych statków powietrznych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google z informacjami o fotoradarach trafiają do Polski

Lokalizacje podczas wybierania trasy i w trybie nawigacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców korzysta chętniej z Map Google niż z wbudowanych systemów nawigacyjnych. Mamy dla nich dobrą wiadomość – aplikacja właśnie wzbogaciła się o kolejną funkcję. Teraz ostrzega ona o fotoradarach, na razie tylko na niektórych trasach

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung aktualizuje starsze smartwatche

Funkcje z Galaxy Watch Active trafią na wszystkie modele.

Opublikowane

dnia

Posiadacze starszych smartwatchy od Samsunga już w tym tygodniu mogą liczyć na miłą niespodziankę. Firma zapowiedziała, że ich oprogramowanie zostanie zaktualizowane o interfejs One UI i dodatkowe funkcje z najnowszego Galaxy Watch Active.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google prezentuje nową edycję Google Glass

Sprzęt przeznaczony jest dla użytkowników biznesowych.

Opublikowane

dnia

Google Glass zapisało się w historii jako jedno z pierwszych urządzeń AR, ale daleko mu było do ideału. Mimo niezliczonej ilości memów, które powstały na temat okularów, marka Glass jest ciągle aktywna. Właśnie ukazała się ich najnowsza wersja.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Car Thing – pierwszy sprzęt od Spotify

Sprawdzi, jak słuchamy muzyki w samochodach.

Opublikowane

dnia

Wielu producentów oprogramowania próbuje swoich sił także w tworzeniu sprzętu. Spotify właśnie rozpoczęło testy swojego pierwszego gadżetu – samochodowego odtwarzacza Car Thing. Najprawdopodobniej nie będzie on jednak dostępny w sprzedaży…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne