Połącz się z nami

Newsy

Headset VR od Qualcomm

Pełnia mocy Snapdragona 845.

Rynek VR szybko wzbogaca się o kolejne platformy. Windows Mixed Reality i Google Daydream jeszcze nie zdążyły porządnie namieszać na rynku, a już pojawiają się alternatywy. Jedną z nich jest Snapdragon 845 VR, którego sercem jest najpotężniejszy mobilny procesor Qualcomma. Pierwsze headsety trafią wkrótce do deweloperów.

Zestawy deweloperskie Qualcomm Snapdragon 845 VR zawierają samodzielne headsety i dostęp do platformy mobilnej Snapdragon VR. Gogle wyposażone będą w pojedynczy ekran WQHD 2560 x 1440 (co daje rozdzielczość 1280 x 1440 na jedno oko) o szybkości odświeżania 60 Hz, 4 GB RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej.

Największą innowacją zastosowaną w headsecie jest system śledzenia ruchów gałek ocznych opracowany przez firmę Tobii, której rozwiązania znajdują się również w urządzeniach medycznych. Technologia śledzenia, w którą stronę patrzy użytkownik, pozwala na usprawnienie działania headsetu: renderowana jest tylko ta część wirtualnego otoczenia, która znajduje się w polu widzenia gracza. Gogle Snapdragon 845 VR będą śledziły ruchy głowy użytkownika w sześciu stopniach swobody, nie otrzymają natomiast dedykowanych kontrolerów ręcznych.

Warto wspomnieć, że Snapdragon VR otrzymał wsparcie dla platformy HTC VIVE Wave VR, która pozwala deweloperom budować aplikacje kompatybilne z wieloma systemami VR naraz. Dzięki temu na headsecie będziemy mogli otworzyć także aplikacje zaprojektowane dla innych platform. Zestawy deweloperskie zostaną udostępnione jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

HTC prezentuje koncepcyjny headset AR Vive Proton

Newsy

Qualcomm prezentuje modem X60 5G

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Newsy

HTC Vive Cosmos pod lupą

Publikacje

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!