Połącz się z nami

Newsy

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

Docelowo Facebook Pay ma obsługiwać aplikacje należące do rodziny Facebooka – główną apkę mobilną, Messengera, WhatsAppa i Instagram. Aby z niego skorzystać, należy powiązać swoje konto na portalu społecznościowym z określoną metodą płatności, na przykład kartą kredytową/debetową lub PayPalem. Facebook Pay będzie działał we wszystkich aplikacjach, w których mu na to zezwolimy.

Za pośrednictwem usługi będziemy mogli robić zakupy w Marketplace, wspierać zbiórki charytatywne, kupować bilety na wydarzenia i dokonywać drobnych transferów pieniędzy, na przykład zwracając znajomym niewielkie pożyczki. Facebook podkreśla, że będzie ona w zupełności odrębna od opracowywanej właśnie kryptowaluty Libra i towarzyszącemu jej portfela Calibra.

Dobrze, ale w jaki sposób portal zadba o bezpieczeństwo naszych danych transakcyjnych? Autoryzację płatności przeprowadzimy za pomocą kodu PIN lub danych biometrycznych, a wszystkie dane będą szyfrowane i chronione przed nadużyciami. Facebook obiecuje zachować historię transakcji w tajemnicy i nie zdradzać jej osobom trzecim, a dane biometryczne nie będą przechowywane na jego serwerach.

Początkowo Facebook Pay zostanie uruchomiony jedynie w głównej aplikacji i na Messengerze, a dostęp do niego otrzymają użytkownicy ze Stanów Zjednoczonych. Dopiero później trafi on do innych apek i krajów.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna z LEGO wkrótce dostępna w zestawie

Ponad 850 klocków, ruchome elementy i figurki astronautów.

Opublikowane

dnia

Lego znane jest z tworzenia klockowych konstrukcji, które swoją dokładnością przewyższają niejeden hobbystyczny model. Tym razem do portfolio firmy dołączył monumentalny zestaw przedstawiający Międzynarodową Stację Kosmiczną.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Disney+ trafi do Europy już w marcu

Wśród zapowiedzianych państw niestety nie ma Polski.

Opublikowane

dnia

Serwis streamingowy Disneya był do tej pory dostępny jedynie w czterech krajach świata. Pod koniec marca do usługi dołączy wiele państw europejskich, a lista ta rozszerzy się dodatkowo latem. Data polskiej premiery usługi jest na razie niepotwierdzona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla broni się przed oskarżeniami o błędy konstrukcyjne

Mają być one skoordynowanym atakiem na wartość przedsiębiorstwa.

Opublikowane

dnia

Firma Elona Muska po raz kolejny stanęła przed poważnym problemem. Tym razem chodzi o skargi klientów, którzy zwrócili uwagę na pewne niepokojące zachowanie auta. Według Tesli nie ma powodów do obaw, ponieważ oskarżenia są sfabrykowane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Qualcomm prezentuje nowe procesory ze średniej półki

Szybkie 4G i sztuczna inteligencja dla każdego.

Opublikowane

dnia

Chociaż standard 5G rozpowszechnia się coraz szybciej (lecz nie u nas), Qualcomm nie zapomina o wciąż popularnym 4G LTE. Podczas konferencji w Delhi producent zaprezentował trzy nowe procesory Snapdragon przeznaczone do urządzeń ze średniej i niższej półki.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Huawei zastąpi Mapy Google nawigacją TomTom

Skuteczny sposób na obejście amerykańskiego embargo.

Opublikowane

dnia

Ograniczony dostęp do amerykańskich technologii i usług stał się bolączką wielu chińskich producentów. Gdy nie mogą oni skorzystać z produktów Google, zwracają się ku alternatywom, na przykład tym pochodzącym z Europy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Nowy numer

Popularne