Połącz się z nami

Technologie

Google prezentuje nowe narzędzia do obrony prywatności

Ostrzeżenie przed takimi samymi hasłami i wsparcie ze strony Asystenta Google.

Opublikowane

dnia

Jak już nieraz wspominaliśmy na naszych łamach, dane osobowe to jedna z najcenniejszych walut w obecnym świecie, dlatego tak ważna jest ich ochrona. Google uczciło rozpoczynający się właśnie międzynarodowy Miesiąc Cyberbezpieczeństwa ogłoszeniem nowych narzędzi ułatwiających zarządzanie swoją obecnością w sieci.

Funkcje trafiły do Asystenta Google, Map, YouTube i kont Google. Ten pierwszy otrzymał teraz możliwość natychmiastowego usuwania wszystkich zalogowanych aktywności z konta Google – wystarczy poprosić go o skasowanie nagrań z danego okresu. Asystent będzie mógł również wyjaśnić użytkownikom, w jaki sposób chronione są zebrane dane. Opcja ta zostanie uruchomiona jeszcze w tym tygodniu w języku angielskim, ale na jej dodanie do polskiego Asystenta będziemy musieli poczekać do przyszłego miesiąca. Ponadto Mapy Google otrzymają tryb incognito, a YouTube – możliwość ustawienia automatycznego czyszczenia danych z konta.

Google opracowało także nowe narzędzie do menedżera haseł – będzie ono ostrzegało przed wykorzystaniem takich samych kombinacji do różnych usług. Password Checkup wskaże nam również, które hasła padły ofiarą ataku hakerskiego i należy je niezwłocznie zmienić. Do tej pory program był dostępny w postaci rozszerzenia do przeglądarki Chrome, ale teraz zostanie zintegrowany prosto z kontem Google. Wszystkie hasła będą oczywiście haszowane i kodowane przed zapisaniem na serwerach – w końcu Password Checkup ma bronić przed atakami, a nie je umożliwiać.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
1 komentarz

1 komentarz

  1. InfoMiasto

    11/10/2019 o 09:52

    Ale kto ochroni naszą prywatność przed Google jak to szczytuje praktycznie wszystko. Swoją droga google robi usługi a potem wyłącza je z nagła jak panoramio, picasa itp z google niczego nie można być pewnym.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung Galaxy Note 10+ w edycji Star Wars

W sam raz na premierę Skywalker. Odrodzenie.

Opublikowane

dnia

Oficjalne gadżety filmowe to nie nowość dla Samsunga – marka wielokrotnie wydawała edycje specjalne swoich produktów, które miały towarzyszyć ważnym premierom filmowym. Tym razem koreański producent przygotował coś fajnego dla miłośników sagi Gwiezdnych Wojen.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Valve oficjalnie ogłasza grę VR Half-Life: Alyx

Nie, to wcale nie jest długo wyczekiwany HL3.

Opublikowane

dnia

Są takie gry, za które wielu graczy oddałoby ostatnie pieniądze. Należy do nich niedokończona trylogia Half-Life, która uczyniła z Valve ważnego gracza na światowym rynku gier. Po latach Valve nareszcie powraca do opuszczonego przed laty uniwersum, ale nie w sposób, w jaki się spodziewaliśmy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne