Połącz się z nami

Newsy

Google prezentuje nowe narzędzia do obrony prywatności

Ostrzeżenie przed takimi samymi hasłami i wsparcie ze strony Asystenta Google.

Jak już nieraz wspominaliśmy na naszych łamach, dane osobowe to jedna z najcenniejszych walut w obecnym świecie, dlatego tak ważna jest ich ochrona. Google uczciło rozpoczynający się właśnie międzynarodowy Miesiąc Cyberbezpieczeństwa ogłoszeniem nowych narzędzi ułatwiających zarządzanie swoją obecnością w sieci.

Funkcje trafiły do Asystenta Google, Map, YouTube i kont Google. Ten pierwszy otrzymał teraz możliwość natychmiastowego usuwania wszystkich zalogowanych aktywności z konta Google – wystarczy poprosić go o skasowanie nagrań z danego okresu. Asystent będzie mógł również wyjaśnić użytkownikom, w jaki sposób chronione są zebrane dane. Opcja ta zostanie uruchomiona jeszcze w tym tygodniu w języku angielskim, ale na jej dodanie do polskiego Asystenta będziemy musieli poczekać do przyszłego miesiąca. Ponadto Mapy Google otrzymają tryb incognito, a YouTube – możliwość ustawienia automatycznego czyszczenia danych z konta.

Google opracowało także nowe narzędzie do menedżera haseł – będzie ono ostrzegało przed wykorzystaniem takich samych kombinacji do różnych usług. Password Checkup wskaże nam również, które hasła padły ofiarą ataku hakerskiego i należy je niezwłocznie zmienić. Do tej pory program był dostępny w postaci rozszerzenia do przeglądarki Chrome, ale teraz zostanie zintegrowany prosto z kontem Google. Wszystkie hasła będą oczywiście haszowane i kodowane przed zapisaniem na serwerach – w końcu Password Checkup ma bronić przed atakami, a nie je umożliwiać.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

1 komentarz

1 komentarz

  1. InfoMiasto

    11/10/2019 dnia 09:52

    Ale kto ochroni naszą prywatność przed Google jak to szczytuje praktycznie wszystko. Swoją droga google robi usługi a potem wyłącza je z nagła jak panoramio, picasa itp z google niczego nie można być pewnym.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Popularne

Android Auto nareszcie dostępny w Polsce

Newsy

TEST: Google Nest Audio

Testy

Asystent Google z funkcją włącznika czasowego

Newsy

Google Stadia trafi na iOS

Newsy

Połącz
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!