Połącz się z nami

Technologie

Google prezentuje nowe narzędzia do obrony prywatności

Ostrzeżenie przed takimi samymi hasłami i wsparcie ze strony Asystenta Google.

Opublikowane

dnia

Jak już nieraz wspominaliśmy na naszych łamach, dane osobowe to jedna z najcenniejszych walut w obecnym świecie, dlatego tak ważna jest ich ochrona. Google uczciło rozpoczynający się właśnie międzynarodowy Miesiąc Cyberbezpieczeństwa ogłoszeniem nowych narzędzi ułatwiających zarządzanie swoją obecnością w sieci.

Funkcje trafiły do Asystenta Google, Map, YouTube i kont Google. Ten pierwszy otrzymał teraz możliwość natychmiastowego usuwania wszystkich zalogowanych aktywności z konta Google – wystarczy poprosić go o skasowanie nagrań z danego okresu. Asystent będzie mógł również wyjaśnić użytkownikom, w jaki sposób chronione są zebrane dane. Opcja ta zostanie uruchomiona jeszcze w tym tygodniu w języku angielskim, ale na jej dodanie do polskiego Asystenta będziemy musieli poczekać do przyszłego miesiąca. Ponadto Mapy Google otrzymają tryb incognito, a YouTube – możliwość ustawienia automatycznego czyszczenia danych z konta.

Google opracowało także nowe narzędzie do menedżera haseł – będzie ono ostrzegało przed wykorzystaniem takich samych kombinacji do różnych usług. Password Checkup wskaże nam również, które hasła padły ofiarą ataku hakerskiego i należy je niezwłocznie zmienić. Do tej pory program był dostępny w postaci rozszerzenia do przeglądarki Chrome, ale teraz zostanie zintegrowany prosto z kontem Google. Wszystkie hasła będą oczywiście haszowane i kodowane przed zapisaniem na serwerach – w końcu Password Checkup ma bronić przed atakami, a nie je umożliwiać.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
1 komentarz

1 komentarz

  1. InfoMiasto

    11/10/2019 o 09:52

    Ale kto ochroni naszą prywatność przed Google jak to szczytuje praktycznie wszystko. Swoją droga google robi usługi a potem wyłącza je z nagła jak panoramio, picasa itp z google niczego nie można być pewnym.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Made by Google 2019 – pozostałe nowości

Coś w podróż i coś dla domu.

Opublikowane

dnia

Gwiazdą konferencji były oczywiście tegoroczne flagowce, ale nie należy zapominać także o innych nowościach. Tym razem poznaliśmy leciutkiego laptopa Pixelbook Go, prawdziwie bezprzewodowe Pixel Buds i kilka urządzeń domowych z serii Nest. Poznaliśmy także datę premiery Google Stadia.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Pixel 4 i Pixel 4 XL oficjalnie

Z zaawansowanym aparatem fotograficznym.

Opublikowane

dnia

przez

Długo czekaliśmy na premierę tego smartfona – oto nowy flagowiec Google, Pixel 4 i Pixel 4 XL. Chociaż jego specyfikacja wyciekła do sieci już jakiś czas temu, dopiero na konferencji Made by Google 2019 poznaliśmy wszystkie informacje dotyczące telefonu i jego oprogramowania.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne