Połącz się z nami

Technologie

SpaceX Starhopper zakończył fazę testową

Dane zebrane podczas badań posłużą do zabrania ludzi na Księżyc.

Opublikowane

dnia

Testy Starhopper rozpoczęły się niepozornie – początkowo pojazd wzniósł się na kilkanaście centymetrów ponad powierzchnię areny testowej. Od tego momentu upłynęło jednak sporo czasu, a ostatni, najwyższy „skok” rakiety zamknął właśnie ten etap testów.

Test został przeprowadzony w bazie Boca Chica w Teksasie. Starhopper wzniósł się na wysokość 150 metrów, gdzie wznosił się przez niecałą minutę, po czym bezpiecznie wylądował. W przeciwieństwie do pierwszych skoków, pojazd nie był w żaden sposób asekurowany, po prostu swobodnie wzniósł się w powietrze. Celem lotu było przetestowanie wydajności i precyzji sterowania silnikiem Raptor, który będzie zasilał gotowy pojazd kosmiczny Spaceship – to pierwsza tego typu konstrukcja zasilana płynnym metanem zdolna do wzniesienia się tak wysoko.

Test zakończył się pełnym sukcesem i zamknął pierwszą fazę prac nad statkiem, dzięki któremu ludzie mają powrócić na Księżyc (i polecieć jeszcze dalej). Następnym etapem prac będzie stworzenie prototypów Starship Mk1 i Starship Mk2, obydwu wyposażonych w potrójny silnik Raptor. Na tym etapie SpaceX sprawdzi, jak kilka pracujących naraz jednostek wpływa na stabilność rakiety. W ostatecznej wersji Starship znajdzie się aż sześć silników: trzy przystosowane do lotu w ziemskiej atmosferze i trzy zaprojektowane z myślą o kosmosie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
1 komentarz

1 komentarz

  1. johny

    28/08/2019 o 18:06

    SUPER. Elon zawsze byl dla mnie takim Starkiem 😉 Trzymam zawsze za niego kciuki bo jest szansą na duzy skok postępu ludzkosci.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Projekt xCloud z oficjalną premierą nawet w przyszłym roku

Rywal Google Stadia już wkrótce trafi na konsolę Microsoftu.

Opublikowane

dnia

Projekt xCloud – system strumieniowania gier w chmurze na konsole Xbox One – znajduje się w fazie testów już od miesięcy, ale póki co pozostaje w fazie bety. Podczas konferencji X019 Microsoft uchylił rąbka tajemnicy i zapowiedział, że usługa może ruszyć już w 2020 roku.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Premiera nowej Motoroli Razr

Składany wyświetlacz i klasyczny design z klapką.

Opublikowane

dnia

Motorola Razr to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów komórkowych w historii. O jego odświeżonej wersji wiemy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz Motorola (a właściwie Lenovo) pokazała nowego Razr oficjalnie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple MacBook Pro 16 oficjalnie

Największy ekran, pojemniejsza bateria, wyższa cena.

Opublikowane

dnia

Już od kilku dni w świecie technologii pojawiały się głosy, że firma z Cupertino planuje uraczyć nas 16-calową wersją MacBooka Pro jeszcze w tym tygodniu. Teraz okazuje się, że oprócz większego wyświetlacza możemy liczyć na kilka innych nowości.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Facebook uruchamia własny system płatności

Pozwala na przesyłanie pieniędzy wewnątrz aplikacji.

Opublikowane

dnia

Zakupy w Marketplace, urodzinowe akcje charytatywne – Facebook ma sporo zakątków, w których można wydać pieniądze. W przyszłości będzie można zapłacić nie tylko kartą lub przelewem, ale również za pośrednictwem usługi Facebook Pay, która automatycznie obsłuży nasze transakcje.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne