Połącz się z nami

Technologie

SpaceX Starhopper zakończył fazę testową

Dane zebrane podczas badań posłużą do zabrania ludzi na Księżyc.

Opublikowane

dnia

Testy Starhopper rozpoczęły się niepozornie – początkowo pojazd wzniósł się na kilkanaście centymetrów ponad powierzchnię areny testowej. Od tego momentu upłynęło jednak sporo czasu, a ostatni, najwyższy „skok” rakiety zamknął właśnie ten etap testów.

Test został przeprowadzony w bazie Boca Chica w Teksasie. Starhopper wzniósł się na wysokość 150 metrów, gdzie wznosił się przez niecałą minutę, po czym bezpiecznie wylądował. W przeciwieństwie do pierwszych skoków, pojazd nie był w żaden sposób asekurowany, po prostu swobodnie wzniósł się w powietrze. Celem lotu było przetestowanie wydajności i precyzji sterowania silnikiem Raptor, który będzie zasilał gotowy pojazd kosmiczny Spaceship – to pierwsza tego typu konstrukcja zasilana płynnym metanem zdolna do wzniesienia się tak wysoko.

Test zakończył się pełnym sukcesem i zamknął pierwszą fazę prac nad statkiem, dzięki któremu ludzie mają powrócić na Księżyc (i polecieć jeszcze dalej). Następnym etapem prac będzie stworzenie prototypów Starship Mk1 i Starship Mk2, obydwu wyposażonych w potrójny silnik Raptor. Na tym etapie SpaceX sprawdzi, jak kilka pracujących naraz jednostek wpływa na stabilność rakiety. W ostatecznej wersji Starship znajdzie się aż sześć silników: trzy przystosowane do lotu w ziemskiej atmosferze i trzy zaprojektowane z myślą o kosmosie.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
1 komentarz

1 komentarz

  1. johny

    28/08/2019 o 18:06

    SUPER. Elon zawsze byl dla mnie takim Starkiem 😉 Trzymam zawsze za niego kciuki bo jest szansą na duzy skok postępu ludzkosci.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Facebook rozszerza linię produktową Portal

Teraz również w wersji Mini i TV.

Opublikowane

dnia

Facebook Portal nie zdobył takiego rozgłosu, jaki planowano – po skandalu z Cambridge Analytica wielu użytkowników wolało zainwestować w konkurencyjne głośniki smart home. Niedawno okazało się, że niektóre z nich i tak podsłuchiwały ich rozmowy i przesyłały ich urywki do osób trzecich, więc może teraz sprzęt Facebooka zyska większą popularność?

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Polacy kochają domowe (i)Roboty

Według badań GfK w pierwszym półroczu 2019 roku ilość sprzedanych w Polsce robotów sprzątających wzrosła o ponad 60%.

Opublikowane

dnia

przez

Polacy pokochali roboty sprzątające. Takie wnioski płyną z badania rynku, które przeprowadzone zostało przez Instytut GfK. Ta kategoria produktowa od lat odnotowuje stałe wzrosty, a dziś odpowiada za blisko 20% wartości rynku urządzeń odkurzających. Roboty domowe lidera rynku – amerykańskiej marki iRobot – ułatwiają utrzymanie porządku już w 330 tysiącach gospodarstw domowych w Polsce i zyskują coraz więcej zwolenników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

HP prezentuje laptopa Elite Dragonfly

Ultrabook z dodatkowymi zabezpieczeniami prywatności.

Opublikowane

dnia

Laptopy 2-w-1 kojarzone są przede wszystkim ze sprzętem domowym, ale HP zdecydowało się pójść w zupełnie inną stronę i stworzyło Elite Dragonfly – urządzenie 2-w-1 o biznesowym zacięciu. Ma ono stawiać przede wszystkim na bezpieczeństwo danych użytkownika.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Rozpoczyna się certyfikacja urządzeń Wi-Fi 6

Nowy standard ma lepiej radzić sobie z obsługą wielu jednoczesnych połączeń.

Opublikowane

dnia

O Wi-Fi 6 słyszeliśmy już od wielu miesięcy, ale dopiero teraz standard został sfinalizowany i będzie mógł trafić do urządzeń. Wśród gadżetów, które już niedługo otrzymają stosowna certyfikację, znajdą się routery, smartfony i wiele innych sprzętów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Platforma z grami Apple Arcade już dostępna

Póki co tylko dla beta testerów iOS 13 i iPadOS13.

Opublikowane

dnia

Jeszcze kilka tygodni temu niewiele osób spodziewało się, że zapowiadana platforma z grami od Apple pojawi się już we wrześniu. Okazuje się jednak, że pierwsi użytkownicy mogą już zagrać w zawarte na niej ekskluzywne tytuły.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne