Połącz się z nami

Newsy

Firefox będzie blokował skrypty pozyskujące kryptowaluty

Uniemożliwi również procedurę fingerprintingu.

Opublikowane

dnia

Mozilla już wkrótce wprowadzi do swojej przeglądarki nowe mechanizmy bezpieczeństwa. Będą one chroniły przed nieautoryzowanym wykorzystywaniem komputera do kopania kryptowalut i nieusuwalnymi ciasteczkami.

Fingerprinting to technologia, która pozwala stronom internetowym i dostawcom reklam śledzić komputer za pomocą informacji wysyłanych przez przeglądarkę. Zbiera ona różne dane systemowe (od specyfikacji po zainstalowane wtyczki i czcionki) i wykorzystuje je do identyfikacji konkretnego urządzenia nawet wtedy, gdy usuniemy ciasteczka danej strony i wyłączymy śledzenie. Skuteczność metody leży w tym, że jest całkowicie niezauważalna dla użytkownika. Przeglądarka Firefox już niedługo zostanie wyposażona w narzędzia do obrony przed tym niewidocznym mechanizmem. Zapobiegną one tworzeniu profilu komputera. Zabezpieczenia powstały we współpracy z firmą Disconnect, która specjalizuje się w dostarczaniu oprogramowania antyszpiegowskiego.

Poza ochroną przed fingerprintingiem nowy Firefox będzie chronił także przed innym powszechnym procederem – potajemnym wykorzystywaniem zasobów komputera do pozyskiwania kryptowalut. Za to działanie odpowiedzialne są skrypty, które mogą uruchamiać się podczas odwiedzania niektórych stron internetowych. Teraz przeglądarka będzie potrafiła je identyfikować i blokować, zanim zaczną wykorzystywać moc obliczeniową naszego sprzętu. Nowe funkcje są póki co dostępne w wersjach próbnych Nightly 68 i Beta 67, ale w przyszłości trafią do oficjalnych aktualizacji Firefoxa.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

80-lecie Batmana – od komiksu do filmu w 8K

Doskonały obraz to składowa wielu technologii i funkcji.

Opublikowane

dnia

W tym roku mija 80 lat od wydania pierwszego komiksu z człowiekiem-nietoperzem w roli głównej. Na przestrzeni ostatnich lat i kolejnych filmów mieliśmy okazję obserwować nie tylko rozwój superbohatera, lecz także – ewolucję telewizji i telewizorów. Teraz po raz pierwszy możemy zobaczyć kultowe ekranizacje, takie jak „Batman” czy „Powrót Batmana” na UHD Blu-ray na najwyższej jakości telewizorach Samsung QLED 4K i 8K.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Google Chrome z możliwością zgłaszania podejrzanych stron

Rozszerzenie pozwoli nam uchronić się przed niebezpieczeństwem.

Opublikowane

dnia

Sztuczki z instalowaniem szkodliwego oprogramowania czy wyłudzaniem danych są wciąż popularne wśród hakerów. Najnowsze oficjalne rozszerzenie do przeglądarki Chrome ma nie tylko bronić użytkowników przed tymi atakami, ale także pomagać im w zgłaszaniu potencjalnych niebezpieczeństw.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Libra – nowa kryptowaluta od Facebooka

Tworzy ją 27 partnerów ze świata finansów i technologii.

Opublikowane

dnia

Podstawową cechą kryptowalut jest ich decentralizacja, która chroni posługujące się nimi strony przed nadużyciami i oszustwami. Ciekawe podejście do tego tematu zaprezentował Facebook, którego nowa kryptowaluta, Libra, została właśnie oficjalnie ogłoszona.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Instagram ułatwi odzyskiwanie straconego konta

Ochrona przed przejmującymi konta hakerami.

Opublikowane

dnia

Utrata kontroli nad swoim profilem w mediach społecznościowych to niekomfortowa sytuacja, która może przysporzyć wielu problemów, także w procesie jego odzyskiwania. Instagram testuje właśnie nowe funkcje pomagające użytkownikowi na powrót przejąć profil.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple planuje przyszłość 5G w iPhone’ach

Od 2021 roku wszystkie smartfony Apple będą w nie wyposażone.

Opublikowane

dnia

Technologia 5G wciąż się rozwija, dlatego nic dziwnego, że nie wszyscy producenci zdecydowali się na podążenie za tym trendem. Wśród „wielkich nieobecnych” znalazło się Apple, okazuje się jednak, że producent ma ambitne plany względem 5G.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne