Połącz się z nami

Newsy

Firefox będzie blokował skrypty pozyskujące kryptowaluty

Uniemożliwi również procedurę fingerprintingu.

Opublikowane

dnia

Mozilla już wkrótce wprowadzi do swojej przeglądarki nowe mechanizmy bezpieczeństwa. Będą one chroniły przed nieautoryzowanym wykorzystywaniem komputera do kopania kryptowalut i nieusuwalnymi ciasteczkami.

Fingerprinting to technologia, która pozwala stronom internetowym i dostawcom reklam śledzić komputer za pomocą informacji wysyłanych przez przeglądarkę. Zbiera ona różne dane systemowe (od specyfikacji po zainstalowane wtyczki i czcionki) i wykorzystuje je do identyfikacji konkretnego urządzenia nawet wtedy, gdy usuniemy ciasteczka danej strony i wyłączymy śledzenie. Skuteczność metody leży w tym, że jest całkowicie niezauważalna dla użytkownika. Przeglądarka Firefox już niedługo zostanie wyposażona w narzędzia do obrony przed tym niewidocznym mechanizmem. Zapobiegną one tworzeniu profilu komputera. Zabezpieczenia powstały we współpracy z firmą Disconnect, która specjalizuje się w dostarczaniu oprogramowania antyszpiegowskiego.

Poza ochroną przed fingerprintingiem nowy Firefox będzie chronił także przed innym powszechnym procederem – potajemnym wykorzystywaniem zasobów komputera do pozyskiwania kryptowalut. Za to działanie odpowiedzialne są skrypty, które mogą uruchamiać się podczas odwiedzania niektórych stron internetowych. Teraz przeglądarka będzie potrafiła je identyfikować i blokować, zanim zaczną wykorzystywać moc obliczeniową naszego sprzętu. Nowe funkcje są póki co dostępne w wersjach próbnych Nightly 68 i Beta 67, ale w przyszłości trafią do oficjalnych aktualizacji Firefoxa.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Newsy

Premiera Samsunga Galaxy Fold przełożona

Na razie nie wiadomo, kiedy trafi do sprzedaży.

Opublikowane

dnia

Składany telefon od Samsunga był jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku. W świetle problemów z niektórymi egzemplarzami recenzenckimi Koreańczycy postanowili jednak nie spieszyć się z wypuszczeniem produktu na rynek i wyeliminować wszystkie problemy zanim sprzęt trafi do użytkowników.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Tesla prezentuje technologię jazdy autonomicznej

Taksówki autonomiczne, carsharing i wiele innych planów.

Opublikowane

dnia

Samochody Tesli są wyposażone w tryb autopilota, ale do tej pory nie mógł on pełnić funkcji w pełni autonomicznego systemu prowadzenia. Firma zaprezentowała technologię, która to zmieni: autorski komputer pokładowy mogący jeździć bez kierowcy w kabinie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Facebook pozyskiwał kontakty mailowe ze skrzynek użytkowników bez ich wiedzy

Problem dotyczy 1,5 miliona użytkowników.

Opublikowane

dnia

Facebook nie potrafi ustrzec się od kontrowersji związanych z prywatnością i ochroną danych osobowych. Tym razem chodzi o proceder, podczas którego portal pozyskiwał od użytkowników zawartość ich list kontaktów ze skrzynek mailowych.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Google daje użytkownikom możliwość wyboru przeglądarki

Jedno z antymonopolowych zaleceń Unii Europejskiej wchodzi w życie.

Opublikowane

dnia

O zmianach w Androidzie i domyślnych programach dostarczanych wraz z nim słyszymy już od kilku tygodni, ale dopiero teraz Google podało więcej szczegółów na temat tego, jak system operacyjny będzie wyglądał po ich wprowadzeniu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Newsy

Dane klientów Morele.net dostępne w sieci

Brak haseł i informacji o płatnościach, ale wyciekły telefony.

Opublikowane

dnia

Baza danych o klientach sklepu internetowego Morele.net została wykradziona w zeszłym roku, ale do tej pory była ona dostępna jedynie w niektórych kręgach. Dopiero teraz odpowiedzialny na wyciek haker opublikował ją w internecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne