Połącz się z nami

Newsy

Firefox będzie blokował skrypty pozyskujące kryptowaluty

Uniemożliwi również procedurę fingerprintingu.

Opublikowane

dnia

Mozilla już wkrótce wprowadzi do swojej przeglądarki nowe mechanizmy bezpieczeństwa. Będą one chroniły przed nieautoryzowanym wykorzystywaniem komputera do kopania kryptowalut i nieusuwalnymi ciasteczkami.

Fingerprinting to technologia, która pozwala stronom internetowym i dostawcom reklam śledzić komputer za pomocą informacji wysyłanych przez przeglądarkę. Zbiera ona różne dane systemowe (od specyfikacji po zainstalowane wtyczki i czcionki) i wykorzystuje je do identyfikacji konkretnego urządzenia nawet wtedy, gdy usuniemy ciasteczka danej strony i wyłączymy śledzenie. Skuteczność metody leży w tym, że jest całkowicie niezauważalna dla użytkownika. Przeglądarka Firefox już niedługo zostanie wyposażona w narzędzia do obrony przed tym niewidocznym mechanizmem. Zapobiegną one tworzeniu profilu komputera. Zabezpieczenia powstały we współpracy z firmą Disconnect, która specjalizuje się w dostarczaniu oprogramowania antyszpiegowskiego.

Poza ochroną przed fingerprintingiem nowy Firefox będzie chronił także przed innym powszechnym procederem – potajemnym wykorzystywaniem zasobów komputera do pozyskiwania kryptowalut. Za to działanie odpowiedzialne są skrypty, które mogą uruchamiać się podczas odwiedzania niektórych stron internetowych. Teraz przeglądarka będzie potrafiła je identyfikować i blokować, zanim zaczną wykorzystywać moc obliczeniową naszego sprzętu. Nowe funkcje są póki co dostępne w wersjach próbnych Nightly 68 i Beta 67, ale w przyszłości trafią do oficjalnych aktualizacji Firefoxa.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Fundacja Internet Archive udostępnia gry na MS-DOS do pobrania

Aż 2 500 tytułów z lat 80 i 90 do wyboru.

Opublikowane

dnia

Niektórzy czytelnicy na pewno pamiętają erę pierwszych gier na pecety. Stare platformówki, erpegi, puzzle i przygody tekstowe bywają jednak niemożliwe do uruchomienia na nowoczesnych komputerach, nawet za pomocą DOS-owych emulatorów. Na szczęście teraz możemy zagrać w nie za pośrednictwem Internet Archive.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Razer Blade 15 Advanced z optyczną klawiaturą

Wykorzystuje ona podczerwone czujniki.

Opublikowane

dnia

Klawiatury w laptopach dzielą się na dwie grupy: mechaniczne, które są głośne, ale żywotne, oraz te bardziej popularne, membranowe – pracujące cicho, chociaż dość szybko się zużywające. Razer właśnie dorzucił do tego zestawienia kolejny rodzaj przełączników, optyczne.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Ford i Audi prezentują system wirtualnej rzeczywistości do samochodu

Oparty na filmie Narzeczona Frankensteina.

Opublikowane

dnia

Wirtualna rzeczywistość w aucie to technologia, która zmieni dowolny przejazd w interaktywną przygodę – oczywiście o ile nie siedzimy na fotelu kierowcy. Ford, Audi Holoride i Universal Monsters zaprezentowali właśnie system rozrywki VR do samochodu.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Facebook Libra traci poparcie Visy i MasterCard

Poważne kłopoty kryptowaluty Facebooka.

Opublikowane

dnia

Ledwie tydzień temu pisaliśmy o wycofaniu się systemu płatności PayPal z organizacji Libra, mającej na celu stworzenie uniwersalnej kryptowaluty. Teraz ambitny projekt zapoczątkowany przez Facebooka otrzymał kolejny cios, tym razem ze strony pięciu kolejnych partnerów.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Kultura

„Batwoman” – nowy serial inspirowany komiksami DC

Premiera w HBO GO już 15 października.

Opublikowane

dnia

przez

Batwoman to nowy serial przygodowy inspirowany bohaterami z komiksów DC, w którym rolę Mrocznego Rycerza przyjmuje na siebie kobieta. Główna bohaterka, aby pomóc ojcu i uratować Gotham przed chaosem, zostaje tytułową Batwoman. Premiera serialu Batwoman odbędzie się już 15 października w HBO GO.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne