Połącz się z nami

Newsy

Facebook zmienia regulamin i zasady korzystania z portalu

To efekt negocjacji z Komisją Europejską.

Opublikowane

dnia

Wprowadzenie RODO nałożyło na firmy zarządzające danymi wiele obostrzeń. Na celowniku znaleźli się także giganci pokroju Google czy Facebooka. Ten ostatni właśnie oficjalnie zmienił swój regulamin, aby ten lepiej odpowiadał zasadom prywatności panującym w krajach UE.

Zmiany w regulaminie świadczenia usług zostały wymuszone przez Komisję Europejską jako odpowiedź na luki bezpieczeństwa i przecieki, które regularnie odkrywane są na portalu społecznościowym. Facebook ma od tej pory obowiązek jasno informować użytkowników, w jaki sposób zarabia na udostępnianych w nim danych osobowych. Ponadto podczas zakładania konta regulamin ma przypominać, że usługa jest darmowa dzięki reklamom, które są generowane w oparciu o zebrane informacje.

Najważniejszą zmianą jest jednak zapis o odpowiedzialności ponoszonej przez Facebooka, gdy partnerzy portalu wykorzystają pozyskane za jego pomocą dane w sposób wskazujący na nadużycie. Ma to chronić konsumentów przed powtórzeniem się sytuacji z Cambridge Analytica, która spowodowała ogromny wyciek informacji i wykorzystanie ich do agitacji politycznej. Ponadto zawartość, którą użytkownik usunie z portalu, ma być przechowywana jedynie tak długo, jak wymagają tego kwestie techniczne, o ile nie jest ona wykorzystywana przez policję jako materiał dowodowy.

Nowe zapisy zostaną wprowadzone dla wszystkich użytkowników Facebooka, nie tylko tych z obszaru Unii Europejskiej. Sama zmiana regulaminu to dopiero pierwszy krok – teraz Komisja Europejska będzie sprawdzać, czy za słowami pójdą również czyny. Wśród portali, które zdaniem UE mają wprowadzić podobne ustalenia, jest Twitter; na liście znajdowało się również Google+, ale w tym miesiącu zostało ono zamknięte.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Sztuczna inteligencja od Adobe rozpoznaje edytowane zdjęcia

Narzędzie do walki z technologią deepfake?

Opublikowane

dnia

W erze Photoshopa coraz trudniej jest rozpoznać, które zdjęcia są w pełni naturalne, a które zostały poddane retuszowi. Pomóc w tym może sztuczna inteligencja rozwijana przez Adobe i Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley rozpoznająca, czy dana grafika była poddawana korekcie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowy wygląd aplikacji mobilnej Spotify

Zmiany przede wszystkim dla użytkowników Premium.

Opublikowane

dnia

Spotify od jakiegoś czasu mocno stawia na podcasty. Widać to także w nowym układzie aplikacji mobilnej dla subskrybentów serwisu – biblioteka zawartości została ułożona w taki sposób, aby dawać im łatwiejszy dostęp do słuchowisk.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Reedycja konsoli PC Engine Core Grafx od Konami

W wersjach na rynek amerykański, europejski i japoński.

Opublikowane

dnia

Niektóre konsole nie osiągnęły takiej popularności jak NES czy Sega Genesis, a przynajmniej nie w Europie. PC Engine, znane także jako TurboGrafx-16, było w późnych latach 80 prawdziwym hitem w Japonii, ale na zachodzie zdobyło stosunkowo niewielu fanów. Mimo tego Konami postanowiło wypuścić w świat jej odświeżoną wersję.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Mapy Google ze zgłaszaniem utrudnień drogowych

Kolejne funkcje dla społeczności w popularnej aplikacji.

Opublikowane

dnia

Wielu kierowców preferuje Yanosika i Waze od Map Google – te pierwsze aplikacje pozwalają uzyskiwać szybkie informacje na temat nagłych sytuacji drogowych. Funkcja zgłaszania utrudnień nareszcie trafiła także do polskiej wersji nawigacji od Google.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Nowości od Creative w strefie audio!

Coś dla sportowców i fanów dobrego dźwięku.

Opublikowane

dnia

przez

Creative wprowadza kolejne nowości na lato, nowy model słuchawek bezprzewodowych edycja specjalna Outlier Air Sports, niskobudżetowe słuchawki Outlier Active dla wszystkich aktywnych, odporny na warunki atmosferyczne głośnik Muvo Play, nowatorski zestaw głośnikowy 2.1 do komputera Pebble Plus.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne