Połącz się z nami

Newsy

Facebook zmienia regulamin i zasady korzystania z portalu

To efekt negocjacji z Komisją Europejską.

Opublikowane

dnia

Wprowadzenie RODO nałożyło na firmy zarządzające danymi wiele obostrzeń. Na celowniku znaleźli się także giganci pokroju Google czy Facebooka. Ten ostatni właśnie oficjalnie zmienił swój regulamin, aby ten lepiej odpowiadał zasadom prywatności panującym w krajach UE.

Zmiany w regulaminie świadczenia usług zostały wymuszone przez Komisję Europejską jako odpowiedź na luki bezpieczeństwa i przecieki, które regularnie odkrywane są na portalu społecznościowym. Facebook ma od tej pory obowiązek jasno informować użytkowników, w jaki sposób zarabia na udostępnianych w nim danych osobowych. Ponadto podczas zakładania konta regulamin ma przypominać, że usługa jest darmowa dzięki reklamom, które są generowane w oparciu o zebrane informacje.

Najważniejszą zmianą jest jednak zapis o odpowiedzialności ponoszonej przez Facebooka, gdy partnerzy portalu wykorzystają pozyskane za jego pomocą dane w sposób wskazujący na nadużycie. Ma to chronić konsumentów przed powtórzeniem się sytuacji z Cambridge Analytica, która spowodowała ogromny wyciek informacji i wykorzystanie ich do agitacji politycznej. Ponadto zawartość, którą użytkownik usunie z portalu, ma być przechowywana jedynie tak długo, jak wymagają tego kwestie techniczne, o ile nie jest ona wykorzystywana przez policję jako materiał dowodowy.

Nowe zapisy zostaną wprowadzone dla wszystkich użytkowników Facebooka, nie tylko tych z obszaru Unii Europejskiej. Sama zmiana regulaminu to dopiero pierwszy krok – teraz Komisja Europejska będzie sprawdzać, czy za słowami pójdą również czyny. Wśród portali, które zdaniem UE mają wprowadzić podobne ustalenia, jest Twitter; na liście znajdowało się również Google+, ale w tym miesiącu zostało ono zamknięte.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Minecraft z… obsługą ray-tracingu

Pozwala ona dodać głębi prostej oprawie graficznej.

Opublikowane

dnia

Kiedy Battlefield V został ogłoszony pierwszym tytułem wykorzystującym ray-tracing, wiele osób miało wątpliwości co do trafności tego ruchu – w końcu to sieciowa strzelanka, w której nie ma czasu na podziwianie widoków. Teraz nowa technologia trafi do jeszcze bardziej niespodziewanej gry…

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Xiaomi, Oppo i Vivo pracują nad systemem przesyłania plików

Ma ona działać podobnie do Apple AirDrop.

Opublikowane

dnia

Trzy popularne chińskie marki łączą siły. Ich wspólny projekt dotyczy nie hardware’u, ale nowych funkcji oprogramowania – producenci ogłosili, że na ich telefony już wkrótce trafi system pozwalający na bezpośredni transfer plików pomiędzy urządzeniami mobilnymi.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Kolejne opóźnienie Huawei Mate X

Sen o składanych smartfonach oddala się coraz bardziej.

Opublikowane

dnia

Z rozrzewnieniem wspominam nutkę ekscytacji, jaką na początku roku budziły we mnie doniesienia o składanych smartfonach. Technologia, choć intrygująca, okazała się niegotowa, a zapowiedziane urządzenia są coraz bardziej opóźniane.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

British Airways testuje rozrywkę VR podczas wybranych lotów

Opcja dostępna dla pasażerów pierwszej klasy.

Opublikowane

dnia

Wielogodzinne loty są męczące, o czym szczególnie dobrze wiedzą osoby bojące się latać. Linie lotnicze British Airways znalazły na to sposób – teraz pasażerowie lecący z Londynu do Nowego Jorku będą mogli odbyć podróż w wirtualnym świecie.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Apple prowadzi negocjacje ze Spotify

Powodem jest chęć integracji Spotify z Siri.

Opublikowane

dnia

Konflikt pomiędzy Apple i Spotify trwa już od wielu miesięcy ale nie przeszkadza to firmom w prowadzeniu rozmów biznesowych. Według nieoficjalnego raportu, Apple tak bardzo zależy na tym, żeby rozszerzyć umiejętności Siri o kolejne serwisy streamingowe, że rozpoczęło negocjacje ze swoim największym konkurentem.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne