Połącz się z nami

Newsy

Facebook zmienia regulamin i zasady korzystania z portalu

To efekt negocjacji z Komisją Europejską.

Opublikowane

dnia

Wprowadzenie RODO nałożyło na firmy zarządzające danymi wiele obostrzeń. Na celowniku znaleźli się także giganci pokroju Google czy Facebooka. Ten ostatni właśnie oficjalnie zmienił swój regulamin, aby ten lepiej odpowiadał zasadom prywatności panującym w krajach UE.

Zmiany w regulaminie świadczenia usług zostały wymuszone przez Komisję Europejską jako odpowiedź na luki bezpieczeństwa i przecieki, które regularnie odkrywane są na portalu społecznościowym. Facebook ma od tej pory obowiązek jasno informować użytkowników, w jaki sposób zarabia na udostępnianych w nim danych osobowych. Ponadto podczas zakładania konta regulamin ma przypominać, że usługa jest darmowa dzięki reklamom, które są generowane w oparciu o zebrane informacje.

Najważniejszą zmianą jest jednak zapis o odpowiedzialności ponoszonej przez Facebooka, gdy partnerzy portalu wykorzystają pozyskane za jego pomocą dane w sposób wskazujący na nadużycie. Ma to chronić konsumentów przed powtórzeniem się sytuacji z Cambridge Analytica, która spowodowała ogromny wyciek informacji i wykorzystanie ich do agitacji politycznej. Ponadto zawartość, którą użytkownik usunie z portalu, ma być przechowywana jedynie tak długo, jak wymagają tego kwestie techniczne, o ile nie jest ona wykorzystywana przez policję jako materiał dowodowy.

Nowe zapisy zostaną wprowadzone dla wszystkich użytkowników Facebooka, nie tylko tych z obszaru Unii Europejskiej. Sama zmiana regulaminu to dopiero pierwszy krok – teraz Komisja Europejska będzie sprawdzać, czy za słowami pójdą również czyny. Wśród portali, które zdaniem UE mają wprowadzić podobne ustalenia, jest Twitter; na liście znajdowało się również Google+, ale w tym miesiącu zostało ono zamknięte.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Kliknij, by skomentować

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Pierwszy w pełni kobiecy spacer kosmiczny

Dwie astronautki wymieniły zepsuty zasilacz.

Opublikowane

dnia

Spacer kosmiczny odbyty jedynie w kobiecym składzie był przez wiele lat jedynie marzeniem. Dopiero w piątek dwie amerykańskie astronautki, Christina Koch i Jessica Meir, po raz pierwszy z powodzeniem spędziły ponad siedem godzin na zewnątrz stacji kosmicznej.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Motorola Razr ze składanym ekranem już w listopadzie

Oficjalny powrót jednego z najbardziej rozpoznawalnych telefonów.

Opublikowane

dnia

Motorola ogłosiła, że w październiku swoją premierę będzie miał telefon z klapką Razr. Wbrew pozorom nie cofnęliśmy się do 2004 roku – nowy Razr to następca kultowego modelu V3, ale wyposażony w pojedynczy, składany ekran.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Under Armour prezentuje kolekcję ubrań dla kosmicznych turystów

Przeznaczona dla osób korzystających z usług Virgin Galactic.

Opublikowane

dnia

Pozaziemskie wyprawy wakacyjne to póki co marzenie, ale już wkrótce ma ono być bliższe realizacji. Prace nad projektami SpaceX, Blue Origin i Virgin Galactic postępują na tyle szybko, że niektórzy producenci postanowili już wejść na rynek kosmicznych gadżetów, na przykład odzieżowa marka Under Armour.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Samsung Galaxy S10 z błędem czytnika linii papilarnych

Aktualizacja eliminująca błąd jest już w przygotowaniu.

Opublikowane

dnia

Zabezpieczenia biometryczne to jedne z najbardziej niezawodnych sposobów na ograniczenie osobom trzecim dostępu do naszych urządzeń. Czasami jednak i w nich pojawiają się różne błędy obniżające skuteczność ochrony. Jeden z nich wykryto właśnie we flagowym smartfonie Galaxy S10.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Analogue prezentuje nową, kieszonkową konsolę retro Pocket

Odpalimy na niej gry z GameBoya, GBC, GBA i nie tylko.

Opublikowane

dnia

Konsole retro przeżywają prawdziwy renesans. Oprócz ich oficjalnych reedycji zaprojektowanych przez ich oficjalnych producentów, na rynek trafiają także konstrukcje zewnętrznych deweloperów. Jednym z ich jest Analogue, które tym razem zdecydowało się na przywrócenie do życia Game Boya.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne