Połącz się z nami

Technologie

Facebook zawiesza aplikacje nielegalnie pozyskujące dane

Dziesiątki tysięcy rozszerzeń od 400 deweloperów.

Opublikowane

dnia

Skandal Cambridge Analytica był ciosem dla wiarygodności Facebooka, z którego konsekwencjami portal społecznościowy boryka się do dziś. Okazuje się, że nie tylko jedna aplikacja była stworzona po to, aby przekazywać dane jej użytkowników osobom trzecim, a podejrzane programy możemy liczyć w tysiącach.

Rok temu Facebook chwalił się usunięciem około 400 aplikacji, które stanowiły zagrożenie dla prywatności osób korzystających z portalu. Najnowsze wieści wskazują jednak, że aplikacji tych jest znacznie więcej: na oficjalnym blogu Facebooka pojawił się post opisujący proces zawieszenia „dziesiątek tysięcy” różnego rodzaju rozszerzeń. Co ciekawe, za ich stworzenie odpowiedzialne jest jedynie 400 deweloperów. Oznacza to, że w wielu przypadkach są to taśmowo pisane programy, których jedynym celem pozostaje wyłudzenie danych i przesłanie ich do twórcy apki lub zainfekowanie docelowego urządzenia szkodliwym oprogramowaniem.

Większość podejrzanych aplikacji została jedynie zawieszona, ale te najbardziej szkodliwe w ogóle zniknęły z Facebooka. Niektórzy deweloperzy również otrzymali zakaz udostępniania swoich programów na portalu społecznościowym, a w części sytuacji sprawa trafiła nawet na drogę sądową. Zgodnie z nowymi zasadami, wszystkie aplikacje zamieszczane na Facebooku muszą przechodzić coroczny audyt wiarygodności. Odmówienie udziału w nim będzie prowadziło do zawieszenia lub usunięcia apki.

Entuzjastka rozwiązań mobilnych, dobrej herbaty i gier RPG. Z inżynierską precyzją testuje każdy sprzęt niezależnie od miejsca, w którym aktualnie się znajduje.

Kontynuuj czytanie
Reklama
1 komentarz

1 komentarz

  1. InfoMiasto

    11/10/2019 o 09:55

    Lepiej by brzmiało zawiesza cudze ale własne pozyskiwanie danych nawet spod kamienia o ludziach prowadzi w najlepsze. Personalizuje wszystko i prześledza sam FB i jego aplikacje co tylko się da.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Technologie

Samsung Galaxy Note 10+ w edycji Star Wars

W sam raz na premierę Skywalker. Odrodzenie.

Opublikowane

dnia

Oficjalne gadżety filmowe to nie nowość dla Samsunga – marka wielokrotnie wydawała edycje specjalne swoich produktów, które miały towarzyszyć ważnym premierom filmowym. Tym razem koreański producent przygotował coś fajnego dla miłośników sagi Gwiezdnych Wojen.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Valve oficjalnie ogłasza grę VR Half-Life: Alyx

Nie, to wcale nie jest długo wyczekiwany HL3.

Opublikowane

dnia

Są takie gry, za które wielu graczy oddałoby ostatnie pieniądze. Należy do nich niedokończona trylogia Half-Life, która uczyniła z Valve ważnego gracza na światowym rynku gier. Po latach Valve nareszcie powraca do opuszczonego przed laty uniwersum, ale nie w sposób, w jaki się spodziewaliśmy.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

GitHub chce stworzyć arktyczne archiwum oprogramowania

Ukryte głęboko we wnętrzu góry na wypadek katastrofy.

Opublikowane

dnia

Na co dzień nie zastanawiamy się nad tym, jak bardzo zależni jesteśmy od internetu i zawartej w nim bazy wiedzy i narzędzi. W przypadku wyniszczającego ludzkość kataklizmu niedobitki naszego gatunku (o ile takie przeżyją) zostaną od niego na dobre odcięte. Tej sytuacji chce zapobiec GitHub, który umieści kopię swojej biblioteki kodu wewnątrz specjalnie przygotowanych krypt.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Oficjalna premiera Forda Mustanga Mach-E

Elektryczny crossover o maksymalnie 600 km zasięgu.

Opublikowane

dnia

Mustang z silnikiem elektrycznym – to brzmi jak szaleństwo. Mimo tego Ford zdecydował się na stworzenie Mustanga Mach-E, elektrycznego SUV-a o eleganckich liniach, nietypowym systemie infotainment i potężnym akumulatorze.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie

Technologie

Przeglądarka internetowa Brave dostępna w wersji 1.0

Nastawiona na prywatność i płacąca swoim użytkownikom.

Opublikowane

dnia

W czasach, gdy nasze dane są jedną z najcenniejszych walut, niezwykle ważna jest ich odpowiednia ochrona. Z tego założenia wyszli twórcy przeglądarki Brave, darmowego programu pozwalającego na blokowanie reklam w sposób, który nie wpływa negatywnie na dochody właścicieli stron.

(więcej…)

Kontynuuj czytanie
Reklama

Popularne